JAV – siūlymas uždrausti ryšio operatoriams naudoti „Huawei“ įrangą

Jungtinėse Valstijose nuskambėjo siūlymas uždrausti šalies ryšio operatoriams naudoti Kinijos milžinių „Huawei“ ir ZTE įrangą. Kinija tokį siūlymą pasmerkė ir pavadino „ekonominėmis patyčiomis“.

JAV federalinė ryšių komisija (FCC) pirmadienį pasiūlė uždrausti ryšio operatoriams pirkti „Huawei“ ir ZTE įrangą bei iš ryšio tinklų pašalinti jau įdiegtą įrangą. Tai esą būtinas žingsnis „apsaugoti šalies ryšio tinklus“.

Vašingtono teigimu, šios Kinijos bendrovės kelia grėsmę JAV nacionaliniam saugumui dėl itin artimų ryšių su Pekino valdžia.

Kinijos užsienio reikalų ministerija vadino šį siūlymą bandymu esą nepagrįstais kaltinimais „engti tam tikras Kinijos bendroves“. Pasak ministerijos atstovo Geng Shuango, šis žingsnis pakenks ne Kinijos, o JAV verslui.

„Jungtinių Valstijų ekonominės patyčios prieštarauja rinkos principams, apie kuriuos taip garsiai kalba pačios JAV“, – pareiškė Geng Shuangas.

FCC pirmininkas Ajitas Pai tvirtino, kad naujasis planas taip pat nutrauktų valstybės paramą bendrovėms, naudojančioms „grėsmę nacionaliniam saugumui keliančių“ bendrovių prekes ir paslaugas. Tarp tokių bendrovių yra ir „Huawei“ bei ZTE.

Dėl šio siūlymo lapkričio 19 d. balsuos Kongresas. Tai yra naujausias Vašingtono žingsnis kovoje su „Huawei“, kuri jau anksčiau buvo įtraukta į „juodąjį sąrašą“, tačiau sankcijos bendrovei buvo dukart atidėtos.

„Kalbant apie 5G ryšį ir Amerikos saugumą, negalime rizikuoti ir tikėtis geriausio. Turime užtikrinti, kad mūsų ryšio tinklai kelia grėsmės mūsų nacionaliniam saugumui, nekenkia mūsų ekonominiam saugumui ir nepažeidžia mūsų vertybių“, – FCC pranešime teigė A. Pai.

A. Pai teigimu, Jungtinėms Valstijoms diegiant naujos kartos 5G ryšio tinklus, „negalime nekreipti dėmesio į riziką, kad Kinijos valdžia bandys išnaudoti tinklo trūkumus ir naudosis jais šnipinėjimo tikslais, įdiegdama kenkėjišką programinę įrangą, bei kitais būdais kenks mūsų ryšiams“.

Pati „Huawei“ tikino, kad Vašingtonas nepateikė jokių įrodymų dėl tariamo bendrovės santykio su Kinijos valdžia.

Šios taisyklės nepadėtų pagerinti ryšių saugumo, o „Huawei“ įrangos draudimas tik pakenktų JAV ryšio operatoriams, teigiama „Huawei“ pranešime.

„Per 30 veiklos metų „Huawei“ nė karto neturėjo didelio saugumo incidento 170-yje šalių, kuriose mes veikiame. Konkrečių rinkos dalyvių draudimas, paremtas kilmės šalimi, nepadės Amerikai apsaugoti telekomunikacijų tinklų“, – tvirtina „Huawei“.

Jungtinės Valstijos ne kartą išreiškė nerimą, kad „Huawei“ įrangoje gali būti saugumo spragų, kurios neva leis Kinijai šnipinėti užsienio valstybių ryšių tinkluose. Vašingtonas jau kurį laiką spaudžia sąjungininkus atsisakyti „Huawei“ įrangos.



NAUJAUSI KOMENTARAI

...

... portretas
Reikia uždraust Europoje naudot JAV skalūnines dujas!

Kęstas

Kęstas portretas
Globalistai „įrodė, kad yra visiškai neteisūs,“ prekiaudami su Kinija. Kinija išstūmė Lietuvą iš linų pramonės ir parduoda prekių Lietuvai žymiai daugiau, negu mes parduodame Kinijai. Konkuruoti su komunistų vergais mes čia negalime. Bet bendrai prekybos su Kinija poveikis Lietuvos darbo vietoms yra neištirtas. JAV ir čia mus aplenkė, tą poveikį darbo vietoms JAV smulkiai ištyrė: "Ilgus dešimtmečius laisva prekyba naikino darbininkų ir viduriniosios klasės darbo vietas JAV ir sunaikino ištisus Vidurio Amerikos miestus su jų pramone ir pragyvenimo šaltiniais. Tokiu būdu nuo tada, kai buvo pasirašytas Šiaurės Amerikos laisvosios prekybos susitarimas (NAFTA) ir Kinijai buvo leista įstoti į PPO, iš JAV ekonomikos buvo pašalinta beveik penki milijonai amerikiečių gamybos darbo vietų ir daugiau nei 50 000 gamybos įrenginių. (apie mokslą-studijas-ekonomiką)

B. B. d.

B. B. d.  portretas
Tam HUAWEI tie draudimai tiktai pelną neša.... Obuolių tuoj niekas nepirks, pradės papygiai pardavinėt kad tik pirktų obuolystai... O kiniečiai visur kitur kuo puikiausiai pardavinėja
VISI KOMENTARAI 4

Galerijos

Daugiau straipsnių