Karalienė šildytis norėjo už skurstančiųjų pinigus

Britų karalienė prašė, kad pinigai, numatyti mokykloms, ligoninėms bei gaunantiems mažas pajamas, būtų naudojami apmokėti ir jos rūmų sąskaitas.

Paaiškėjo, kad 2004 metais Didžiosios Britanijos karalienės atstovai kreipėsi į šalies vyriausybę, teigdami, jog karalienės dujų ir elektros sąskaitos šoktelėjo 50 proc., jau siekia 1 mln. svarų sterlingų ir yra „nepakeliamos“. Monarchų atstovai taip pat skundėsi, kad me

tinis 15 mln. svarų sterlingų biudžetas, skirtas rūmų išlaikymui, yra „neadekvatus“. Karalienės atstovai šalies vyriausybei siūlė pinigus skirti iš Bendruomenės energijos fondo, skirto gaunantiems mažas pajamas gyventojams.

Kaip praneša britų dienraštis „The Independent“, ministrai mandagiai atmetė Buckinghamo rūmų prašymą, nes „pinigai buvo numatyti gaunantiems mažas pajamas“. Politikai taip pat suprato, kad tokio prašymo patenkinimas būtų „viešųjų ryšių katastrofa“, atskleidžia laikraščio gauti dokumentai.

„Manau, kad Bendruomenės energijos fondas (angl. Community Energy Funding) yra tiesiogiai skirtas bendruomenės šildymo tinklams, kuriuos administruoja namų asociacijos, universitetai etc. Man būtų sunku paaiškinti, jei spauda ims rašyti, kad Buckinghamo rūmams suteikta pašalpa kokios nors ligoninės sąskaita. Atsiprašau, tai neskamba pozityviai“, – cituojamas 2004 metų elektroninis laiškas Buckinghamo rūmų atstovams.

Taip pat pranešama, kad po dar vieno Buckinghamo rūmų prašymo padidinti metinį jų finansavimą, kuris tuo metu siekė 60 mln. dolerių, ministrų kabinetas nusprendė griežčiau kontroliuoti Didžiosios Britanijos monarchų išlaidas.


Kaip rodo britų žurnalistų gauti dokumentai, Buckinghamo rūmams buvo pasiūta pasirinkti kitą dujų ir elektros tiekėją, nes sąskaitos už dujas nuo 319 tūkst. svarų sterlingų 2002 metais šoktelėjo iki 513 tūkst. 2006 metais. Išlaidos elektrai per šį laikotarpį šoktelėjo dar labiau – nuo 249 iki 513 tūkst. svarų sterlingų.   

2009 metais atliktas tyrimas, kuriuo metu matuota, kiek šilumos pastatai praleidžia pro langus, stogus bei suskilinėjusias sienas, parodė, kad Karališkieji rūmai yra „didžiausias Londono centrinis radiatorius“. Tyrėjai iš dešimtiems balų juos įvertino nuliu.



NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių