Popiežius pripažįsta Bažnyčios klaidas sprendžiant pedofilijos problemą

Popiežius Benediktas XVI  pripažino, kad Katalikų Bažnyčia nebuvo pakankamai budri dėl kunigų pedofilijos problemos ir nesugebėjo jos greitai išspręsti.

Ketvirtadienį pontifikas pradėjo savo istorinį oficialų vizitą po Škotiją ir Angliją.

83-jų metų pontifiko lėktuvas nutūpė Edinburgo oro uoste, iš kur jis buvo nuvežtas susitikti su karaliene Elizabeth II (Elzbieta II). Šventąjį Tėvą pasitiko princas Philipas (Filipas) - Edinburgo kunigaikštis ir karalienės sutuoktinis.

Tai pirmas oficialus Katalikų Bažnyčios vadovo valstybinis vizitas Britanijoje nuo 1534 metų, kai karalius Henrikas VIII (Henry VIII) atsiskyrė nuo Romos Katalikų ir įkūrė Anglikonų Bažnyčią.

Nors pamatyti popiežių į gatves suplūdo dešimtys tūkstančių žmonių, šį vizitą temdo Katalikų Bažnyčią sukrėtęs seksualinio išnaudojimo skandalas ir neseniai aukšto Vatikano pareigūno padarytas Britanijos palyginimas su "trečiojo pasaulio šalimi".

Skrisdamas į Edinburgą Benediktas XVI lėktuve pripažino, kad Katalikų Bažnyčia "nebuvo pakankamai budri" dėl kunigų pedofilijos problemos.

Šventasis Tėvas sakė, kad buvo priblokštas ir nuliūdintas, kai sužinojo apie kunigų pedofilijos mastą. Jam buvo "sunku" suprasti, kaip tokie veiksmai galėjo būti "įmanomi", sakė jis prieš lėktuvui nutūpiant Edinburge.

Popiežius pripažino, kad Bažnyčios vadovybė "ne pakankamai greitai ir griežtai ėmėsi būtinų veiksmų", kad išspręstų šią problemą.

Pasveikino Anglijos karalienė

Karalienė Elizabeth II, kuri yra Anglikonų Bažnyčios galva, oficialiai pasveikino popiežių savo oficialioje Škotijos rezidencijoje Holirudo rūmuose Edinburge, kuriuose gyveno paskutinė Didžiosios Britanijos karalienė katalikė.

"Esu pamaloninta, kad jūsų vizitas suteiks progą sustiprinti ryšį tarp Katalikų Bažnyčios ir Anglijos Bažnyčios bei Škotijos Bažnyčios", - sakė monarchė.

Pasveikinusi į Edinburgą atvykusį popiežių karalienė Elizabeth II išreiškė viltį, kad šis vizitas sustiprins katalikų ir anglikonų bendrijų ryšius, taip pat padėkojo Vatikanui dėl jo vaidmens sustabdant smurtą Šiaurės Airijoje.

"Jūsų buvimas čia šiandien primena mums apie mūsų bendrą krikščioniškąjį paveldą, - sakė karalienė.

Kalbėdamas Holirudo rūmuose popiežius prisiminė kiek anksčiau vieno savo padėjėjų minėtas "agresyvias sekuliarizmo formas"

"Mūsų dienomis Jungtinė Karalystė siekia būti modernia ir daugiakultūre visuomene, - sakė Šventasis Tėvas.

"Linkiu jai šiame iššūkių kupiname kelyje visada išlaikyti pagarbą tradicinėms vertybėms ir kultūros išraiškoms, kurių agresyvesnės sekuliarizmo formos nebevertina arba netgi netoleruoja", - pridūrė Katalikų Bažnyčios vadovas.

Po priėmimo pas karalienę Edinburgo gatvėmis papamobiliu važiuojantį Benediktą XVI, policijos duomenimis, sveikino maždaug 125 tūkstančiai žmonių. Daugelis jų, skambant tradicinei dūdmaišių muzikai, rankose laikė Škotijos ir Vatikano vėliavėles.

Popiežius buvo užsimetęs žalios ir mėlynos spalvos škotiško audinio šaliką.

Vizito metu laukiama protestų

Prieš Šventojo Tėvo vizitą nusiteikęs būrelis žmonių laikė jų požiūrį atspindinčius plakatus. "Du milijonai škotų gerai gyvena be Dievo", - skelbė vienas jų.

"Liūdna, kad esant dabartinei ekonominei padėčiai mes turime už visa tai mokėti, - sakė 48-erių metų protestantė iš vakarų Lodiano Amelia Black (Amelija Blek).

Vėliau ketvirtadienį popiežius laikys mišias Glazge, iš kur vyks į Londoną, o vėliau į Birmingamą. Ten jis vadovaus katalikybę iš anglikonų tikėjimo atsivertusio XIV amžiuje gyvenusio kardinolo ir rašytojo Johno Henry Newmano (Džono Henrio Njumano) beatifikacijos ceremonijai.

Popiežiaus vizito metu laukiama ir protestų, kurio dalyviai reikš savo nepasitenkinimą dėl tokių dalykų kaip Vatikano neveiklumas, sprendžiant kunigų pedofilijos problemą, arba valstybės išlaidos apie 20 mln. svarų (82 mln. litų) kainavusiam popiežiaus vizitui.

Viena dvasininkų seksualinio išnaudojimo aukų organizacija jau išreiškė savo nuomonę dėl popiežiaus pasisakymo vaikų išnaudojimo klausimu.

"Popiežiaus nenuoširdūs komentarai apie vykusį išnaudojimą ir jo nuslėpimą yra skaudinantys, o ne guodžiantys", - sakė Joelas Casteixas (Džoelas Kasteikas) iš "Survivors Network of those Abused by Priests" (SNAP) organizacijos.

Popiežiaus lėktuvui dar nespėjus nusileisti Britanijoje, Vatikanas jau turėjo aiškintis dėl vieno iš artimiausių pontifiko padėjėjų pareiškimo, kuriame jis pavadino Didžiąją Britaniją "agresyviai" sekuliaria "trečiojo pasaulio šalimi".

Kardinolas Walteris Kasperis (Valteris Kasperis) duodamas interviu Vokietijos žurnalui "Focus" sakė: "Mūsų laikų Anglija - sekuliarizuota, pliuralistinė šalis. Kai nusileidi Hitrou (Heathrow) oro uoste, kartais gali pagalvoti nusileidęs trečiojo pasaulio šalyje".

"Ypač Anglijoje išplito agresyvus neoateizmas", - kardinolas sakė "Focus".

Po šio pasisakymo Vatikanas pranešė, kad popiežių kelionėje lydėti turėjęs kardinolas W.Kasperas dėl sveikatos buvo išbrauktas iš jo palydos sąrašo.

Škotijos Katalikų Bažnyčios vadovas Keithas O'Brienas (Kitas OBrajenas) sakė, jog W.Kasperui derėtų atsiprašyti už tokius žodžius.


Šiame straipsnyje: PopiežiusAnglijos karalienė

NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių