Prancūzija griežtina sienų kontrolę, siekdama išvengti karantino

  • Teksto dydis:

Prancūzijoje sekmadienį įsigaliojo naujos sienų kontrolės priemonės, kurių buvo imtasi valdžiai siekiant pažaboti koronavirusinės infekcijos COVID-19 plitimą ir išvengti dar vieno nacionalinio karantino.

Po lėtos vakcinavimo kampanijos pradžios už sveikatos priežiūrą atsakingos Prancūzijos institucijos pranešė, jog iki šeštadienio nuo koronaviruso buvo paskiepytas 1 mln. žmonių.

Tačiau naujų užsikrėtimo atvejų, į ligonines guldomų žmonių ir mirčių nuo COVID-19 skaičiai tebėra dideli ir tai kursto baimes, jog Prancūzijai galbūt reikės dar vieno nacionalinio karantino, kuris būtų jau trečiasis ir kuris suduotų dar didesnį smūgį verslui bei kasdieniam gyvenimui.

Nuo sekmadienio atvykstantieji į Prancūziją iš Europos Sąjungos (ES) šalių oro ar jūrų transportu turės pateikti neigiamą per ankstesnes 72 valandas atlikto COVID-19 testo rezultatą.

Atvykstantiesiems iš ne ES šalių šis reikalavimas taikomas nuo sausio vidurio.

Tuo tarpu atvykstantiesiems į Prancūziją iš ES šalių sausumos transportu, įskaitant anapus sienos dirbančius asmenis, nereikės pateikti neigiamo testo rezultato.

Transporto ministro Jeano-Baptiste'o Djebbari (Žano Batisto Džebari) pateiktais duomenimis, į Prancūzijos oro ir jūrų uostus iš kitų ES šalių šiuo metu kas savaitę atvyksta po maždaug 62 tūkst. žmonių.

Prancūzijos sveikatos apsaugos agentūra šeštadienį pranešė, jog per ankstesnes 24 valandas buvo nustatyti 23 924 nauji koronavirusinės infekcijos atvejai ir mirė 321 užsikrėtusysis, taigi bendras mirčių skaičius padidėjo iki 72 877.

Ligoninėse gydomi 25 800 tūkst. užsikrėtusiųjų COVID-19, iš jų beveik 2,9 tūkst. guli intensyviosios terapijos skyriuose.

Tuo tarpu sveikatos apsaugos ministras Olivier Veranas (Olivjė Veranas)  įspėjo, jog tuo atveju, jeigu šiuo metu galiojančios priemonės, įskaitant visoje šalyje nuo 6 val. vakaro galiojančią komendanto valandą, bus nepakankamos, gali būti paskelbtas dar vienas karantinas.

„Mums reikia komendanto valandos, kad galėtume parodyti rezultatus“, – pareiškė ministras.

„Geriausiu atveju sugebėsime sumažinti epidemijos spaudimą. Jeigu ne, nelauksime kovo mėnesio, kad imtumės veiksmų“, – pareiškė jis laikraščiui „Le Parisien“.

Prancūzija 2020 metais buvo dukart paskelbusi karantiną: pirmasis galiojo nuo kovo iki gegužės, o antrasis – nuo spalio iki gruodžio.



NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių