Rumunijos proeuropietiškos partijos susitarė suformuoti daugumos vyriausybę

  • Teksto dydis:

Rumunijos proeuropietiškos partijos trečiadienį susitarė suformuoti daugumos vyriausybę, sudarytą iš tradiciškai priešingose politinio spektro pusėse esančių politinių jėgų, išstumiant kraštutinius dešiniuosius nacionalistus.

Gruodžio 1 dieną vykusių rinkimų metu daugiausiai balsų surinko provakarietiškos partijos, o pirmavo kairioji Socialdemokratų partija (PSD).

Vėlų antradienį PSD pasiekė susitarimą sudaryti koaliciją su centro dešiniąja Nacionaline liberalų partija (PNL), reformistine partija „Gelbėkime Rumuniją“ (USR) ir nedidele etnine vengrų partija UDMR.

Rumunijos parlamento rinkimai vyko praėjus savaitei po to, kai kraštutinių dešiniųjų kandidatas Calinas Georgescu netikėtai aplenkė ministrą pirmininką Marcelį Ciolacu ir išstumdamas jį iš rinkimų kovos pateko į antrą prezidento rinkimų ratą.

Netikėta kraštutinių dešiniųjų sėkmė rinkimuose sukėlė susirūpinimą Vakaruose dėl Rumunijos užsienio politikos krypties.

Likus kelioms dienoms iki antrojo turo Rumunijos Konstitucinis Teismas panaikino pirmojo turo rezultatus.

Koalicijos išplatintame pranešime teigiama, kad prezidento rinkimų metu partijos greičiausiai rems bendrą proeuropietišką kandidatą.

Kol kas neaišku, ar C. Georgescu bus leista dalyvauti pakartotinių rinkimų pirmajame ture.

Kadenciją baigiantis Rumunijos prezidentas Klausas Iohannisas (Klausas Johanisas) paskelbė, kad nauja rinkimų data bus paskelbta po to, kai pradės dirbti nauja šalies vyriausybė.

Trečiadienį K. Iohannisas pasirašė dekretą dėl parlamento sušaukimo gruodžio 20 dieną.

„Artimiausiomis dienomis keturios partijos ir tautinių mažumų atstovai parengs bendrą valdymo programą, kurioje daugiausia dėmesio bus skiriama plėtrai ir reformoms, kartu atsižvelgiant į Rumunijos piliečių prioritetus“, – sakoma koalicijos pareiškime.

Antrajame prezidento rinkimų ture C. Georgescu turėjo susikauti su USR lydere Elena Lasconi. Trečiadienį ji pabrėžė, kad Rumunija šiuo metu išgyvena sunkų laikotarpį, ir pridūrė, kad valstybės išlaidų ir biurokratijos mažinimas bus valdančiųjų programos dalis.

2021 metais PSD ir PNL sudarė koaliciją su UDMR, kuri pernai paliko ministrų kabinetą kilus nesutarimams dėl valdžios pasidalijimo.



NAUJAUSI KOMENTARAI

Nu ir kas

Nu ir kas  portretas
bus tikrai kaip Gruzijoje, liaudis išeis į gatves
VISI KOMENTARAI 1

Galerijos

Daugiau straipsnių