Rusijos mokslininkai: „Sputnik V“ vakcinos veiksmingumas yra 91,6 proc.

Po kritikos dėl nepakankamų duomenų apie vakciną „Sputnik V“ Rusijos mokslininkai paskelbė daugiau detalių apie vykdytus tyrimus. Vakcinos veiksmingumas yra 91,6 proc., rašo specializuotas medicinos žurnalas „The Lancet“, pristatydamas tyrimų rezultatus.

Rusija siekia, kad šis jos preparatas būtų registruotas ES. Daugiau kaip 15 šalių jau naudoja „Spitnik V“ kovai su pandemija.

Mokslininkai kalbėjo apie svarbios III bandymų fazės, kurioje dalyvavo 20 000 savanorių, „tarpinius rezultatus“. Šie rezultatai atitinka ankstesnius duomenis. 91,6 proc. efektyvumas reiškia, kad paskiepytųjų grupėje registruota 91,6 proc. mažiau susirgimų, tenkančių 100 žmonių, nei kontrolinėje grupėje. Vadinasi, „Sputnik V“ veiksmingumas yra panašus kaip „Moderna“ ir „Biontech“/„Pfizer“ vakcinų ir aukštesnis už „AstraZeneca“.

Suleidus „Sputnik V“, tik retais atvejais pasitaikė rimtų šalutinių padarinių, tačiau mokslininkai nesieja jų su vakcina. Dauguma savanorių jautė „silpną“ šalutinį poveikį, pavyzdžiui, į gripą panašius simptomus ar skausmus rankoje. Tyrimo metu registruoti ir keturi mirties atvejai, tačiau jie nesusiję su vakcinacija. Vienas savanoris patyrė insultą.

Pasak Rusijos mokslininkų, „Sputnik V“ vakcina išbandyta ir su daugiau kaip 2 000 vyresnių nei 60 metų amžiaus žmonių. Šioje grupėje vakcina buvo „panašiai veiksminga ir gerai toleruojama“. Tačiau šis tyrimas dar nebaigtas. Iš viso vakcina turi būti išbandyta su 40 000 savanorių. Vakcina Rusijoje registruota prieš daugiau kaip pusmetį.

Tada būta tarptautinės kritikos, nes buvo duotas leidimas plačiai naudoti preparatą, nors  dar nebuvo pradėti svarbūs bandymai. Pirmąsias detales apie vakciną mokslininkai žurnale „The Lancet“ paskelbė rugsėjo pradžioje.

Mokslininkas Polly‘is Roy‘is iš Londono higienos ir tropinės medicinos mokyklos sakė, jog buvo kritikos vakcinai dėl greito jos sukūrimo ir nepakankamo skaidrumo. Tačiau dabar turimi rezultatai esą yra vienareikšmiai.

Denisas Logunovas iš Gamalėjos epidemiologijos ir mikrobiologijos tyrimo centro, kuris ir kūrė vakciną, sakė: „COVID-19 pandemijai sustabdyti reikalingos įvairios vakcinos, paremtos skirtingais veikimo mechanizmais. „Sputnik V“ prisideda prie vakcinų diversifikacijos“.



NAUJAUSI KOMENTARAI

paziurekit tv ir patys isitikinsite

paziurekit tv ir patys isitikinsite portretas
abejonemis kurias patys ju specialistai - tai iki galo nedokumentuota vakcija..bet kaimo veikejams svarbiau sugrazinti komunizma i sita miesteli...

patys bijo o kito tautom siulo,cha,cha,

patys bijo o kito tautom siulo,cha,cha, portretas
KODELpatys rusai valdzios atstovai nesiskiepijasi,viskas aisku,

O.

O. portretas
Butu gerai, jeigu ir pas mus atsirastu šita vakcina...bet manau musu valdžiai politika yra svarbiau už tautos sveikata bei ekonomikos augima
VISI KOMENTARAI 4

Galerijos

Daugiau straipsnių