V. Putino aplinkos veikėjai išpumpavo 2 mlrd. dolerių

  • Teksto dydis:

Rusijos prezidento Vladimiro Putino artimiausios aplinkos veikėjai išpumpavo iš šalies apie 2 mlrd. JAV dolerių per bankų ir šešėlinių bendrovių tinklą, rodo Tarptautinio žurnalistų tyrėjų konsorciumo (ICIJ) tyrimas, kurį cituoja Rusijos žiniasklaidos grupė RBK.

ICIJ žurnalistai, paskelbę šio tyrimo rezultatus, nurodė, kad šios išvados pagrįstos „precedento neturinčiu milijonų dokumentų nutekinimu“ iš ketvirtosios didžiausios pasaulyje ofšorinės bendrovės „Mossack Fonseca“ duomenų bazės.

Paties Rusijos prezidento vardas tuose dokumentuose neminimas, bet ICIJ tvirtina, kad jo draugai iš tos schemos uždirbo milijonus dolerių. Kaip teigiama, to ofšorinių įmonių tinklas prasideda Panamoje, apima Rusiją, Šveicariją ir baigiasi Kipre.

Dokumentuose minimas Kremliaus atstovas spaudai Dmitrijus Peskovas, violončelininkas Sergejus Rolduginas, kuris neva yra artimas V.Putino draugas, taip pat rusų verslininkas Jurijus Kovalčiukas.

JAV leidinio „Fusion“, kuris yra ICIJ partneris, duomenimis, svarbiausi tos schemos veikėjai yra V.Putinui artimi verslininkai Arkadijus ir Borisas Rotenbergai.

Žurnalistai taip pat ypatingą dėmesį skyrė S.Rolduginui, iki praeitų metų valdžiusiam ofšorines bendroves, kurių apyvarta – keli milijardai dolerių. Pasak jų, šio muzikanto valdomos ofšorinės įmonės valdė kai kurių stambių Rusijos verslo grupių, tokių kaip automobilių pramonės milžinė „KamAZ“ ir žiniasklaidos bendrovė „Video International“, akcijas.

Tos bendrovės atlikdavo keistus sandorius, leisdavusius uždirbti po kelis milijonus dolerių per dieną; imdavo milijonų dolerių paskolas iš Rusijos banko VTB ofšorinės bendrovės be jokio užstato, taip pat priimdavo pinigus iš Rusijos verslininkų už mažus procentus, o skolos galiausiai būdavo nurašomos.

Tyrimo autoriai taip pat nurodė, kad S.Roldugino ofšorinės bendrovė, įkurta padedant bankui „Rossija“, siejamam su Rusijos valdančiuoju elitu, slapta valdė 12,5 proc. bendrovės „Video International“ akcijų, o pačiam bankui priklausė dar 16 proc. šios įmonės akcijų.

Paklaustas apie tuos pranešimus S.Rolduginas pareiškė, kad „buvo susijęs su tuo verslu labai seniai, dar prieš (Sovietų Sąjungos) persitvarkymą“.

„Tai buvo, – sakė violončelininkas. – Vėliau visa tai pradėjo vystytis ir išėjo štai tokie dalykai. Be kita ko, iš tų pinigų yra subsidijuojami Muzikos rūmai Sankt Peterburge.“

ICIJ taip pat mini verslininką Jurijų Kovalčiuką, kuris kartu su banku „Rossija“ pervedė 1 mlrd. dolerių ofšorinei bendrovei „Sandalwood Continental“.Tie pinigai buvo gauti paėmus kelias paskolas neįkeičiant jokio turto iš Kipre įsikūrusio banko „Russian Commercial Bank“, kuris yra VTB antrinė įmonė. Kaip rodo dokumentai, „Sandalwood Continental“ nupirko 6 mln. dolerių kainuojančią jachtą ir išsiuntė ją į vieną uostą šalia Sankt Peterburgo.

Tyrimo autoriai taip pat nustatė 12 aukšto rango Rusijos pareigūnų, deputatų, gubernatorių ir jėgos struktūrų narių artimųjų valdomas ofšorines įmones. Tyrime minimas V.Putino atstovas spaudai D.Peskovas ir jo žmona Tatjana Navka, ekonominės plėtros ministras Aleksejus Uliukajevas, senatorius Suleimanas Geremejevas ir kiti veikėjai.

D.Peskovas dar kovo pabaigoje buvo perspėjęs, kad Vakarų šalių žiniasklaida ruošiasi surengti „informacinę ataką“ prieš V.Putiną.

Pasak jo, žiniasklaida ruošiasi paskelbti „užsakytų“ sensacingų pareiškimų apie V.Putiną, jo šeimos ir artimiausios aplinkos narius, įskaitant S.Roldugino šeimą.



NAUJAUSI KOMENTARAI

jooo

jooo  portretas
Parašykit apie paraša iš banderų gaujos
VISI KOMENTARAI 1

Galerijos

Daugiau straipsnių