Sovietų karių nusikaltimus saugos Rusijos įstatymas

Raudonosios armijos žiaurumas nuo šiol bus tabu ne tik Rusijoje, bet ir visame pasaulyje. Bent taip tikisi Rusijos Dūma, netrukus priimsianti įstatymą, numatantį kalėjimo bausmę tiek užsieniečiams, tiek rusams už sovietų karių nusikaltimų viešinimą.

Pavyzdys: kaip būsimo įstatymo pažeidimą Rusijos politikai įvardija Estijos sprendimą iš Talino centro į karių kapines perkelti paminklą sovietų kariams.

Specialiai Baltijoms šalims

Įstatymą skambiu pavadinimu: "Dėl pasipriešinimo nacizmo, nacių nusikaltėlių ir jų pagalbininkų reabilitacijai nepriklausomų valstybių – buvusių SSRS respublikų, teritorijose" Dūma turėtų priimti prieš pat gegužės 9-ają, per kurią Rusijoje švenčiama pergalės prieš nacistinę Vokietiją diena.

Pagal šį įstatymą nuo trejų iki penkerių metų kalėjimo bausmė ir piniginė bauda bus skiriama visiems, kurie iškraipys Niurbergo tribunolo nutarimus ir vadins nusikalstamais antihitlerinės koalicijos veiksmus.

Net neslepiama, kad naujasis įstatymas skirtas ne Rusijai, kur klesti neonacių gaujos, o "artimajam užsieniui" – Baltijos valstybėms ir Ukrainai. Šiuose šalyse sovietų armijos ir ypač saugumo veiksmai įvardijami kaip nusikaltimai.

Nutrauks diplomatinius santykius

Įstatymo numatyta sukurti specialią komisiją, kuri spręstų, kas juodina sovietų nuopelnus ir teiktų rekomendacijas teisėsaugai. Užsienietis, kuris sulauks šios komisijos nuosprendžio, nebus įleidžiamas į Rusiją, o jei vis dėlto "nacizmo propaguotojas" prasmuks į šalį, jo lauks teismas.

Kaip sankcijos pažeidus šį įstatymą taip pat numatoma išsiųsti ambasadorius ir net visiškai nutraukti diplomatinius santykius su šalimi, įvardijusia SSRS armijos nusikaltimus per Antrąjį pasaulinį karą.

Užuomina į Taliną

Įstatymą pasiūlė nepaprastųjų situacijų ministras Sergejus Šoigu. Pasak jo, būtina apginti "istoriją ir mūsų tėvų bei senelių žygdarbius", nes buvusiose SSRS respublikose bandoma paneigti Antrojo pasaulinio karo istoriją.

"Tada kai kurių šalių prezidentai, neigiantys tai, negalėtų išsisukti nuo bausmės, atvykę į mūsų šalį, – dar vasarį sakė S.Šoigu. – O kai kurių merai, prieš nugriaudami paminklus, kelis kartus pagalvotų."

Nepaprastųjų situacijų ministras aiškiai užsiminė apie Taliną, kur tik po riaušių ir protestų 2007 m. iš miesto centro į karių kapines buvo perkeltas paminklas sovietų kariams.

S.Šoigu pasiūlymui buvo audringai pritarta Rusijos valdžios viršūnėse.



NAUJAUSI KOMENTARAI

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

Galerijos

Daugiau straipsnių