Taivano verslo milžinei iškelta byla dėl galimo neazijiečių diskriminavimo

  • Teksto dydis:

Keliolika Taivano lustų gamybos milžinės „Taiwan Semiconductor Manufacturing Company“ (TSMC) darbuotojų, dirbančių JAV, padavė įmonę į teismą dėl įtariamos neazijiečių darbuotojų diskriminacijos, teigiama neseniai pateiktame ieškinyje.

Ieškinyje sakoma, kad didžiausia pasaulyje sutartinė lustų, naudojamų „Apple iPhone“ ar „Nvidia“ dirbtinio intelekto (DI) įrangoje, gamintoja nesąžiningai teikia pirmenybę Azijos darbuotojams įdarbindama, atleisdama ir taikydama darbo standartus.

Ieškinys, pateiktas rugpjūtį, praėjusią savaitę buvo iš naujo pateiktas kaip grupės ieškinys, į kurį įtraukta 13 ieškovų.

Taivano bendrovė atsisakė komentuoti teismo procesą, tačiau ketvirtadienį paskelbtame pareiškime teigė, kad „tvirtai tiki įvairios darbo jėgos verte“.

TSMC yra generatyvinio DI revoliucijos priešakyje ir gamina pažangiausias pasaulyje mikroschemas, kurios reikalingos Silicio slėnyje gaminamiems produktams.

Ji yra užsitikrinusi milijardinį JAV finansavimą ir sutiko Arizonoje eksploatuoti tris gamyklas.

Ieškinyje teigiama, kad TSMC darbuotojams, kurie nėra kilę iš Taivano ar Kinijos, nuolat kuria „priešišką darbo aplinką, kurioje paplitęs žodinis įžeidinėjimas, užgauliojimas, izoliacija ir pažeminimas, dėl kurių šie darbuotojai dažnai konstruktyviai atleidžiami iš darbo“.

13 ieškovų iš JAV, Meksikos, Nigerijos, Europos ir Pietų Korėjos prašė atlyginti žalą dėl įtariamos TSMC diskriminacijos.

Pirmą kartą ieškinį rugpjūtį pateikė TSMC įdarbinimo vadybininkė Deborah Howington, sakydama, kad priimant sprendimus dėl įdarbinimo ir atleidimo iš darbo azijiečiai, ypač Taivano piliečiai, buvo vertinami tendencingai.

Jame teigiama, kad ne azijiečiai darbuotojai „dažnai neįtraukiami į verslo diskusijas, nes pokalbiai dažnai vyksta mandarinų kalba, o verslo dokumentai paprastai rašomi mandarinų kalba“.

TSMC pareiškime sakoma, kad „mes samdome ir paaukštiname darbuotojus neatsižvelgdami į lytį, religiją, rasę, tautybę ar politinę priklausomybę, nes gerbiame skirtumus ir tikime, kad lygios įdarbinimo galimybės didina mūsų konkurencingumą“.



NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių