Kinijoje susidegino tibetietis vienuolis

  • Teksto dydis:

Kinijoje protestuodamas susidegino dar vienas tibetietis vienuolis, antradienį - tokiu metu, kai Kinijos komunistų partijos lyderiai susirinko į svarbų suvažiavimą, - pranešė žiniasklaida ir tibetiečių teisių organizacijos.

20 metų Tseringas Gyalas (Ceringas Gjalas) pirmadienį susidegino Guolou, tibetiečių gyvenamame rajone Činghajaus provincijoje šalies pietvakariuose, pranešė JAV įsikūrusi "International Campaign for Tibet" (ICT) ir JAV vyriausybės finansuojamas radijas "Radio Free Asia" (RFA).

Policija užgesino liepsnas ir nuvežė Ts.Gyalą į ligoninę, sakoma pranešimuose, kuriuose priduriama, kad jo dabartinė būklė nežinoma. Kita teisių gynimo grupė, Didžiojoje Britanijoje įsikūrusi "Free Tibet", pranešė, kad jis liko gyvas.

ICT internete paskelbtoje nuotraukoje matyti gatvės viduryje degantis vyras, kurį iš už kelių metrų stebi daugiau kaip dešimt žmonių.

Kinijos valdančiosios Komunistų partijos lyderiai dalyvauja keturias dienas Pekine truksiančiame susitikime, vadinamajame Trečiajame plenume, per kurį turėtų nustatyti šalies ekonominį kursą kitam dešimtmečiui.

Incidentas Guolou yra dar vienas toks tibetiečių protestas Tibete ir kaimyninėse provincijose. Nuo 2009 metų save jau padegė maždaug 120 žmonių, kurių dauguma mirė.

Kartkartėmis regione tvyranti įtampa prasiveržia masinio smurto protrūkiais.

Spalio pradžioje Tibete kinų policija, kaip pranešama, pradėjo šaudyti į protestuotojų grupę, susirinkusią reikalauti paleisti tibetietį, kuris buvo sulaikytas už atsisakymą iškelti Kinijos vėliavą. Tada buvo sužeista 60 žmonių. Vietos policija AFP neigė, kad įvyko koks nors incidentas.

Pekinas smerkia susideginimus ir dėl jų kaltina Dalai Lamą, esą Tibeto dvasinis lyderis tremtyje naudojasi jais stumdamas separatistinę darbotvarkę.

Tačiau tibetiečiai ir žmogaus teisių gynimo grupės sako, kad šie protestai yra atsakas į griežtą Pekino kontrolę tibetiečių religijos praktikavimo atžvilgiu.

Dalai Lama, kuris nuo 1959 metų, po nesėkmingo sukilimo Tibete, gyvena Indijoje, šiuos protestus vadina nevilties aktais, kurių jis negali sustabdyti.

"Jei aš tai sukūriau, tada turiu teisę pasakyti: "Ne, nedarykit to", - sakė šis Nobelio taikos premijos laureatas, neseniai interviu "The Financial Times" paklaustas apie susideginimus.

"Tai jų pačių kūrinys: Tibeto žmonių Tibete. Šių dalykų priežastis sukūrė griežtosios linijos pareigūnai. Atsakomybė yra jų. Jie turi surasti būdų tam sustabdyti", - pridūrė jis.



NAUJAUSI KOMENTARAI

Palaikantys Tibeto laisvės siekį

Palaikantys Tibeto laisvės siekį portretas
Dėkojame Kauno Dienai už šio straipsnio publikaciiją !

Palaikantys Tibeto laisvės siekį

Palaikantys Tibeto laisvės siekį portretas
Dėkojame Kauno Dienai už šio straipsnio publikaciiją !
VISI KOMENTARAI 2

Galerijos

Daugiau straipsnių