Kinų oro linijos atsiprašo dėl rasistinio pranešimo apie Londono kitataučius

  • Teksto dydis:

Kinijos nacionalinės oro bendrovės „Air China“ orlaiviuose dalijamo žurnalo leidėjas ketvirtadienį atsiprašė dėl tariamai „rasistinių“ patarimų keliaujantiems į Londoną.

Naujausiame leidinio „Wings of China“ numeryje išspausdintas straipsnis, kuriame keleiviai, skrendantys į Londoną, perspėjami nesilankyti tam tikruose Didžiosios Britanijos sostinės rajonuose dėl juose gyvenančių žmonių rasės ir tautybės.

„Londonas apskritai yra saugi vieta keliauti, tačiau reikia pasisaugoti lankantis rajonuose, kuriuose daugiausia gyvena indai, pakistaniečiai ir juodaodžiai, – rašoma straipsnio vertime anglų kalba, kuris išspausdintas žemiau teksto kinų kalba. – Mes patariame nevaikščioti naktimis, o moteris kelionės metu visuomet kas nors turėtų lydėti.“

Versija kinų kalba buvo suformuluota kiek kitaip – šiame tekste tokie rajonai buvo pavadinti „palyginti labiau chaotiškais“, o šis būdvardis dažnai vartojamas pavojingiems rajonams apibūdinti.

Vertimas į anglų kalbą itin papiktino britų politiką Virendrą Sharmą (Virendrą Šarmą), kuris emigravo iš Indijos į Jungtinę Karalystę septintajame praėjusio amžiaus dešimtmetyje.

„Esu šokiruotas ir pasibaisėjęs, kad net šiandien kai kurie žmonės mano, jog priimtina rašyti tokius visiškai neteisingus ir rasistinius dalykus, – sakė jis. – Jau kalbėjau su Kinijos ambasadoriumi ir paprašiau jo užtikrinti, kad „Air China“ išplatins atsiprašymą, o žurnalas bus nedelsiant pašalintas“

Žurnalo leidėjas ketvirtadienį išplatino pranešimą kinų kalba, kuriame pareiškė, kad „nederami apibūdinimai“ straipsnyje atsirado dėl redakcijos klaidų, ir pažymėjo, kad straipsnio tikslas buvo „išreklamuoti Londono grožį“.

Leidėjas taip pat pareiškė apgailestaująs, kad tekstas „suklaidino“ tam tikras žiniasklaidos priemones ir skaitytojus ir pakenkė „Air China“ prekės ženklo įvaizdžiui.

Tačiau Kinijos socialinėje žiniasklaidoje šis skandalas sukėlė nuostabą.

Daugelis žmonių vietiniame socialiniame tinkle „Weibo“ rašė: „Juk buvo pasakyta tiesa. Dėl ko reikia atsiprašinėti? Ten bet kuriuo atveju yra daug prievartautojų ir vagių. Tai kodėl tai sakyti yra diskriminacija?“

Dauguma jų taip pat pareiškė, kad patarimai, jų nuomone, yra vertingi.

„Negalime įtikti visiems, tačiau svarbiausias mums, be jokios abejonės, turi būti Kinijos žmonių saugumas“, – pareiškė vienas socialinio tinklo vartotojas.

Pekino ir Londono santykiai pastaruoju metu įtempti po to, kai Britanijos valdžia atidėjo sprendimą dėl atominės elektrinės statybų, į kurį kinai daug investavo.



NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių