Po stipraus žemės drebėjimo neatsigavusį Ekvadorą tebepurto požeminiai smūgiai

  • Teksto dydis:

Iš griuvėsių, kuriuose toliau darbavosi gelbėtojai, sklindantis yrančių palaikų kvapas dar labiau sustiprėjo, kepinant atogrąžų kaitrai.

Ši katastrofa skaudžiai smogė Ekvadoro ekonomikai, anksčiau nukentėjusiai nuo pasaulinio naftos kainų nuosmukio.

Prezidentas Rafaelis Correa (Rafaelis Korėja) paskelbė virtinę drastiškų ekonominių priemonių savo kreipimesi į tautą trečiadienį. Pasak jo, šaliai reikia surinkti apie 3 mlrd. JAV dolerių – „2–3 proc. bendrojo vidaus produkto“ nusiaubto regiono atstatymui.

Be kita ko, bus laikinai įvestas papildomas pajamų mokestis, atitinkantis vienos dienos atlyginimą per mėnesį, taip pat vienkartinė rinkliava už komunalines paslaugas. Turtingi ekvadoriečiai, kurių kapitalas yra didesnis negu 1 mln. dolerių, taip pat turės atrėžti daugiau negu 0,9 proc. nuo savo turto.

Vis dėlto netgi tokių priemonių nepakaks, nes nacionalinė mokesčių inspekcija apskaičiavo, kad šios pajamos sudarys „daugiausiai 1 mlrd. JAV dolerių“.

Pasaulio bankas sutiko paskolinti Ekvadorui 150 mln. dolerių, prisidėdamas prie pastangų padėti nukentėjusiai šaliai.

„Daugiau išgyvenusių nebėra“

Pasak pareigūnų, po griuvėsiais rasta iš viso 113 gyvų likusių žmonių, bet beveik neliko vilčių, kad jų bus rasta daugiau.

Mantos uostamiestyje jauna gydytoja Andrea Figueroa (Andrėja Figuroja), atskridusi iš Meksikos su gelbėtojų grupe, kartu su savo brigada nuo pirmadienio naršė griuvėsius, padedama specialiai dresuoto šuns ir naudodama specialų jutiklį, leidžiantį aptikti gyvybės ženklų.

„Čia daugiau išgyvenusių nebėra“, – sakė, ji, laipiodama ant vienos ūkinių prekių parduotuvės griuvėsių.

Ugniagesių brigados vadas Eberas Arroyo (Eberas Arojas), atvykęs iš Ekvadoro sostinės Kito, sutiko su šia nuomone.

„Šiuo metu rūpinamės yrančiais palaikais“, – aiškino jis.

Pirminis žemės drebėjimas sukėlė žmonėms stiprią psichologinę traumą, o šimtai pakartotinių smūgių tik dar labiau juos prislegia, sakė katalikų kunigas Ivanas Onofre (Ivanas Onofrė) Tasastės miestelyje netoli smarkiai sugriauto Pedernaleso miesto.

„Žmonės nervingi, sutrikę, laukiantys kažko dar blogiau, galvodami, kad galingiausias (požeminis smūgis) dar tik bus. Jie paveikti psichologiškai“, – aiškino dvasininkas.



NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių