Haičio nusikaltėliai vis dažniau imasi seksualinio smurto nesibaimindami dėl pasekmių

  • Teksto dydis:

Nors 2024 metais Haityje sumažėjo kovų tarp nusikalstamų grupuočių, tačiau padaugėjo išpuolių prieš civilius gyventojus, įskaitant „siaubingą seksualinę prievartą“, teigiama naujoje „Human Rights Watch“ ataskaitoje.

„Nusikalstamos grupuotės dažnai naudoja seksualinį smurtą, kad įvarytų baimę konkurentų teritorijose“, – teigia Niujorke įsikūrusi organizacija.

Pasak HRW tyrėjos Nathalye Cotrino, „įstatymų valdžia Haityje taip sugriauta, kad gaujų nariai prievartauja mergaites ir moteris, nesibaimindami jokių pasekmių“.

HRW teigė atlikusi daugybę asmeninių ir nuotolinių interviu su seksualinę prievartą išgyvenusiais asmenimis skurdžioje Karibų jūros regiono šalyje, taip pat su pareigūnais, žmogaus teisių apsaugos ir humanitarinės pagalbos darbuotojais.

Pasak organizacijos, nuo šių metų sausio iki spalio mėnesio „beveik 4 000 mergaičių ir moterų pranešė apie seksualinę prievartą, įskaitant grupinius išžaginimus“.

Ji citavo JT tyrimus, rodančius, kad atvejų, susijusių su vaikais, padaugėjo 1 000 proc. palyginti su 2023 metų laikotarpiu.

„Banditams nerūpi jų amžius, – sakė vienas pagalbos darbuotojas. – Jie prievartauja, nes turi galią. Kartais jie tai daro kelias dienas ar savaites“, todėl kai kurios nukentėjusiosios lieka nėščios (šalyje, kurioje draudžiami abortai) arba sužeistos ir negali gauti medicininės pagalbos.

Viena 25 metų moteris pasakojo, kad keturi vyrai ją išprievartavo, kai ji ieškojo vandens savo vaikams. „Anksčiau jie to nedarydavo, bet dabar daro, ką nori“, – sakė ji.

Išprievartavimas tapo toks „normalizuotas, kad dauguma moterų, kurios kreipiasi į mus, sako: „Jie mane išprievartavo, bet bent jau nenužudė“, – taip esą sakė vienas humanitarinės pagalbos darbuotojas.

Dėl didėjančio smurto sveikatos apsaugos sistema atsidūrė ties žlugimo riba.

Organizacija „Gydytojai be sienų“ (MSF), ilgą laiką teikusi nemokamą skubią pagalbą visoje Haičio sostinėje Port o Prense, sustabdė savo veiklą po išpuolių prieš jos darbuotojus ir „Haičio nacionalinės policijos narių grasinimų MSF darbuotojams mirtimi ir išprievartavimu“.

Policijos išpuoliai buvo įvykdyti įtarus, kad MSF teikė medicininę pagalbą nusikalstamoms grupuotėms. Organizacija tvirtina, kad „teikia pagalbą visiems, atsižvelgdama tik į medicininius poreikius“.

HRW paragino tarptautinę bendruomenę skubiai padidinti finansavimą, siekiant paremti atsaką, kuris pagerintų saugumą ir kartu gerbtų žmogaus teises.

Be kitų žingsnių, ji ragina vyriausybę dekriminalizuoti abortus, suteikti tinkamą paramą prievartos aukoms ir sudrausminti policijos pareigūnus, kurie grasino MSF.



NAUJAUSI KOMENTARAI

Suknisti primityvai

Suknisti primityvai portretas
tvarkosi valstybėje pagal savo supratimą,ko čia piktintis,taigi ten jų "demokratija"..
VISI KOMENTARAI 1

Galerijos

Daugiau straipsnių