TRKK vadovė: nustatyti dingusių Sirijos gyventojų likimą bus didžiulė užduotis

  • Teksto dydis:

Tarptautinio Raudonojo Kryžiaus komiteto (TRKK) vadovė sekmadienį pareiškė, kad išsiaiškinti dingusiųjų be žinios per pilietinį karą Sirijoje likimą bus didžiulė užduotis, galinti užtrukti ne vienerius metus.

„Nustatyti dingusiųjų tapatybę ir informuoti šeimas apie jų likimą bus didžiulė užduotis“, – duodama interviu naujienų agentūrai AFP sakė Mirjana Spoljaric (Mirjana Spoljaric).

Dešimčių tūkstančių sulaikytųjų ir dingusių be žinios žmonių likimas tebėra viena skaudžiausių konflikto, prasidėjusio 2011 metais tuometiniam prezidentui Basharui al Assadui (Bašarui Asadui) žiauriai numalšinus antivyriausybinius protestus, pasekmių.

Manoma, kad daugelis jų buvo palaidoti masinėse kapavietėse po kankinimų Sirijos kalėjimuose per karą, pareikalavusį daugiau kaip pusės milijono žmonių gyvybių.

Praėjusį mėnesį islamistų vadovaujamiems sukilėliams nuvertus B. al Assadą, tūkstančiai žmonių buvo paleisti į laisvę, tačiau daugybė sirų vis dar ieško dingusių giminaičių ir draugų.

M. Spoljaric nurodė, kad TKRK komitetas bendradarbiauja su laikinaisiais pareigūnais, nevyriausybinėmis organizacijomis ir Sirijos Raudonuoju Pusmėnuliu, kad surinktų duomenis apie dingusius asmenis ir kuo greičiau suteiktų šeimoms atsakymus.

Tačiau „užduotis yra didžiulė“, per interviu vėlyvą šeštadienį pažymėjo ji.

„Prireiks kelerių metų, kol paaiškės ir bus galima informuoti visus suinteresuotus asmenis. Ir bus atvejų, kurių niekada (negalėsime) nustatyti“, – pridūrė ji.

„Iki šiol stebėjome 35 tūkst. atvejų, o gruodį įsteigus naują karštąją liniją, dabar gauname dar 8 tūkst. prašymų“, – teigė  M. Spoljaric.

„Tačiau tai yra tik potenciali statistikos dalis“, – pridūrė ji.

M. Spoljaric sakė, kad TRKK komitetas siūlo naujajai valdžiai „dirbti kartu su mumis, kad būtų sukurtos reikiamos institucijos ir instituciniai gebėjimai valdyti turimus duomenis, apsaugoti ir surinkti tai, ką reikia surinkti“.

Praėjusį mėnesį organizacija „Human Rights Watch“ (HRW) paragino naująją Sirijos valdžią „užtikrinti, rinkti ir saugoti įrodymus, įskaitant masinių kapaviečių vietas ir vyriausybinius dokumentus, kurie bus labai svarbūs būsimuose baudžiamuosiuose procesuose“.

Teisių grupė taip pat paragino bendradarbiauti su TRKK, kuris galėtų „suteikti labai svarbios patirties“, kad padėtų išsaugoti įrašus ir išsiaiškinti dingusių žmonių likimą.

„Negalime atmesti galimybės, kad duomenys bus prarasti. Tačiau turime skubiai dirbti, kad išsaugotume tai, kas yra, ir centralizuotai saugoti duomenis, kad galėtume imtis tolesnių veiksmų dėl atskirų atvejų“, – kalbėjo M. Spoljaric.

Daugiau nei pusę amžiaus trukęs žiaurus al Assadų šeimos valdymas netikėtai baigėsi gruodžio pradžioje, kai per žaibišką Sirijos sukilėlių puolimą buvo užimtas Damaskas.

Britanijoje įsikūrusi karą Sirijoje stebinti organizacija „Syrian Observatory for Human Rights“ (SOHR) nurodė, kad nuo 2011 metų Sirijos kalėjimuose mirė daugiau nei 100 tūkst. žmonių, dažnai nukankinti arba dėl dėl katastrofiškų sąlygų juose.



NAUJAUSI KOMENTARAI

Kęstas

Kęstas portretas
Kodėl Bideno užsienio politika yra bankrutuojanti? Bideno propaganda yra nelogiška. Bidenas siunčia vis naujus ginklus Izraeliui, kuris juos naudoja, kad užmušinėti palestiniečių moteris ir vaikus dešimtimis tūkstančių bei palikti gyventi likusius gyvus palestiniečius aparteido sistemoje. Tai neatitinka lozungams apie palestiniečių žmogaus teisių gynimą. Interneto dėka visas pasaulis žino realybę, kiek Bidenas bekalbėtų apie bandymus paveikti Izraelio vadovybę. Tai ką Bidenas sako, neatitinka to, ką Bidenas daro. Dauguma pasaulyje supranta, kad svarbu yra tik tai, ką Bidenas daro. Visiškas bankrotas. ("Mokslas, studijos ir ekonomika" ... Teikia „Blogger“)
VISI KOMENTARAI 1

Galerijos

Daugiau straipsnių