Budapešto baseine – rekordiniai grybšniai

„Tikėjausi, kad ir ji pateks į finalą, bet visko būna. Negalima nei bausti, nei džiaugtis“, – sakė plaukikė Kotryna Teterevkova, pasaulio čempionate pasirodžiusi sėkmingiau nei olimpinė čempionė Rūta Meilutytė.

Plaukė vienoje grupėje

Budapešte (Vengrija) vykstančiame pasaulio plaukimo (25 m baseine) čempionate K. Teterevkova 100 m krūtine įveikė per 1 min. 04,15 sek., pateko į šios rungties finalą ir vakar vakare kovojo dėl medalio.

K. Teterevkova plaukė vienoje pusfinalio grupėje su R. Meilutyte. 22-ejų vilnietė buvo ketvirta, tituluota 27-erių kaunietė – septinta (1 min. 04,75 sek.).

Bendroje įskaitoje Kotryna tarp šešiolikos sportininkių užėmė aštuntą vietą, Rūta – tryliktą.

Greičiausiai plaukė Azijos rekordą pasiekusi kinė Qianting Tang – 1 min. 02,37 sek. Ją vos 0,01 sek. skyrė nuo pasaulio rekordo, kuris kol kas priklauso R. Meilutytei.

Penkta pusfinalyje buvo Estijos atstovė Eneli Jefimova (1 min. 03,80 sek.), dešimta – su neutralia vėliava startavusi dukart Rio de Žaneiro olimpiados vicečempionė 32-ejų rusė Julija Jefimova (1 min. 04,38 sek.).

„Finale, kaip visada, reikia plaukti iš visų jėgų ir tinkamai jas paskirstyti“, – reziumavo K. Teterevkova.

Dviguba sėkmė

Lietuvos rekordą pagerino ir taip pat į finalininkų aštuonetą pateko Tomas Navikonis.

21-ų panevėžietis 100 m laisvuoju stiliumi pusfinalyje nuplaukė per 46,09 sek. Šios rungties nacionalinis rekordas nuo 2018-ųjų priklausė Simonui Biliui ir buvo 46,11 sek.

T. Navikonis tarp šešiolikos pusfinalio dalyvių liko aštuntas. Sėkmingiausiai pasirodė Kaimanų salų atstovas Jordanas Crooksas (45,22 sek.).

„Tikrai nesitikėjau finalo, bet labai džiaugiuosi. Buvau užsibrėžęs tikslą nuplaukti greičiau nei per 47 sek., bet būtų smagu ir 46 sek. ribą peržengti. Jaučiu, kad galėčiau tai padaryti“, – svarstė T. Navikonis.

Vakar rekordiniais startais pasižymėjo Mantas Kaušpėdas. Septyniolikmetis klaipėdietis 50 m nugara pirmiausia nuplaukė per 23,37 sek. ir viršijo šalies rekordą (23,67 sek.), kurio autorius – pats Mantas.

Lietuvis dėl bilieto į šios rungties pusfinalį kovojo papildomose varžybose su Prancūzijos atstovu Yohannu Ndoye-Brouardu ir laimėjo dvikovą: M. Kaušpėdo rezultatas – 22,91 sek. (naujas Lietuvos rekordas), varžovo – 23,27 sek.

Į 400 m plaukimo laisvu stiliumi finalą nepateko Danas Rapšys – atrankos varžybas užbaigė užėmęs devintą vietą (3 min. 39,60 sek.).

Paraiška: J. Murdock (kairėje) nepavyko iškovoti bilietų į dviejų rungčių pusfinalius, tačiau abu startus vainikavo rekordai. / ltuaquatics.com nuotr.

Viltingi startai

Net du Lietuvos rekordus pagerino Justine Murdock.

Jau pirmą pasaulio čempionato dieną iš JAV kilusi ir šiemet lietuvišką pasą gavusi 21-ų sportininkė 100 m nugara nuplaukė per 59,56 sek. Šis rezultatas – geresnis nei kaunietės Ugnės Mažutaitytės 2019-ųjų pasiekimas (59,73 sek.).

J. Murdock užėmė 29-ą vietą ir į pusfinalį nepateko. Aukso medalį iškovojo pasaulio čempionatų rekordą pagerinusi amerikietė Regan Smith (54,55 sek.).

Vakar Justine plaukė 50 m nugara. Jos rezultatas – 27,52 sek. Iki šiol Lietuvos rekordas buvo 27,91 sek. ir nuo 2019 m. priklausė taip pat U. Mažutaitytei.

Nesitikėjau finalo, bet labai džiaugiuosi. Būtų smagu ir 46 sek. ribą peržengti.

Visgi J. Murdock į pusfinalio šešioliktuką nepateko (tarp 56 atrankos dalyvių užėmė 28-ą vietą).

Atleido gniaužtus

Pasaulio čempionate, Tarptautinės vandens sporto federacijos („World Aquatics“) sprendimu, su neutraliomis vėliavomis dalyvauja 26 Rusijos ir 5 Baltarusijos sportininkai.

Jiems taikomi tam tikri apribojimai, tarp jų – jokių nacionalinių simbolių, bendravimo su žiniasklaida.

Anot Lietuvos plaukimo federacijos prezidento Sauliaus Binevičiaus, Vengrija draugiška šalims agresorėms, tad Rusijos ir Baltarusijos delegacijoms davė vizas.

„Jeigu čempionatas vyktų Lietuvoje, jie tikrai nedalyvautų“, – pabrėžė S. Binevičius.

Tuo metu kai kurie Rusijos sporto veikėjai jau mojuoja džiaugsmo vėliavomis – esą pagaliau sankcijų barjerai pralaužti, grįžtame į tarptautinę areną.

Praeitą savaitę pranešimą apie sušvelninimus rusams ir atveriamas duris į Europos ir pasaulio čempionatus pranešė Tarptautinės sunkiosios atletikos federacijos (IWF) prezidentas irakietis Mohamedas Hassanas Jaloudas Al-Shammaris.

Šiomis dienomis tai padarė ir Tarptautinė slidinėjimo alpinizmo federacija (ISMF), vadovaujama šveicarės Regulos Meier.



NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių