- Rūta Androšiūnaitė, BNS
- Teksto dydis:
- Spausdinti
Japonijoje nuo trečiadienio viešai neberodoma olimpinė ugnis ir neaišku, kada, kur ir kokiomis sąlygomis ji bus vėl eksponuojama.
Liepsna į Japoniją atkeliavo iš Graikijos kovo 26 dieną. Dėl koronaviruso pandemijos atidėjus Tokijo olimpines žaidynes, liepsną buvo pradėta rodyti šiaurės rytinėje Fukušimos prefektūroje. Iš pradžių buvo planuojama ją demonstruoti iki balandžio pabaigos.
Ugnis buvo pašalinta po kelių dienų, ministrui pirmininkui Shinzo Abe (Šindzui Abei) dėl koronaviruso plitimo antradienį paskelbus šalyje nepaprastąją padėtį, įtraukiančią draudimą gyventojams rinktis didelėmis grupėmis.
„2020-ųjų Tokijo žaidynių liepsna išliks neatskleistoje vietoje, kad [prie jos] nesirinktų žmonės“, – rašoma naujienų agentūrai AP išsiųstame organizatorių pareiškime.
Olimpiados organizatoriai turėtų saugoti liepsną trumpuoju laikotarpiu, o ilguoju ją ketina naudoti Tarptautinis olimpinis komitetas (TOK) rinkodaros tikslams ir kaip kovos su pandemija simbolį.
„Planuojama neužgesinti liepsnos ir rodyti ją pasauliui“, – neseniai duodamas interviu AP sakė buvęs TOK rinkodaros direktorius Michaelas Payne'as (Maiklas Peinas).
Ugnis turėtų vėl pasirodyti kitais metais Japonijoje per deglo perdavimo estafetę. Tačiau TOK nebedirbantis M. Payne'as, užsiminė, kad ji galbūt turės ir platesnę paskirtį.
„Deganti olimpinė liepsna bus labai stipraus įkvėpimo šaltinis – ryški šviesa, pasauliui išgyvenant šį sunkmetį“, – teigė jis.
Prieš 2008-ųjų Pekino olimpines žaidynes organizatoriai kinai ir TOK surengė tarptautinę deglo perdavimo estafetę, vykusią maždaug 20 šalių.
Tačiau šį pasaulinį renginį sutrikdė smurtiniai protestai prieš numanomus Kinijos žmogaus teisių pažeidimus Tibete ir kitur. Liepsna buvo puolama keliuose sustojimuose, įskaitant Londoną, Paryžių ir San Fransiską. Organizatoriai buvo priversti keisti estafetės maršrutą, kad atskirtų jos šalininkus nuo protestuotojų.
Kilusį chaosą tuometis TOK prezidentas Jacques‘as Rogge (Žakas Rogė) pavadino „krize“ šiai organizacijai. Vėliau TOK atšaukė visus planus ateityje vežioti po pasaulį liepsną.
Bet kokie planai kitais metais surengti pasaulinį ugnies demonstravimą priklausys nuo pandemijos raidos. Tas pats pasakytina ir apie pačią Olimpiadą, atsižvelgiant į tai, kad ją organizuojant kitą vasarą rinksis didelės minios.
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
-
Žala – ir vėl tarp lyderių
Aštuntąjį Dakaro greičio ruožą Lietuvos lenktynininkas Vaidotas Žala baigė antroje pozicijoje. ...
-
Aštuntasis Dakaro ralio etapas: Baciuškai pavyko išsilaikyti lyderių dešimtuke
Pirmadienį Dakaro ralyje vykusiame aštuntajame greičio ruože Rokas Baciuška finišavo 9-oje vietoje. ...
-
Veteranų slalomas Kaune paženklintas rekordu
Jau pusę amžiaus gyvuojantis tradicinis automobilių sporto veteranų slalomas – tarsi senas vynas, kuo toliau, tuo labiau įgauna vis didesnį populiarumą. Antraip kaip galima būtų paaiškinti savaitgalį Kaune tarptautinės automobilių spor...
-
13 auksinių įvarčių: Lietuvos jaunimo ledo ritulio rinktinė rungtynėse smaginosi
Lietuvos jaunimo ledo ritulio rinktinė iškovojo Pasaulio čempionato II diviziono A grupės aukso medalius ir kelialapį į aukštesnį divizioną. ...
-
Vaidotas Žala sugrįžo į lyderių gretas: vienus varžovus įveikė gudrumu, kitus – jėga1
Septintasis Dakaro ralio greičio ruožas Vaidoto Žalos, Paulo Fiuza ir Maxo Van Grolo trijulei klostėsi tarsi iš natų. „Skuba Team“ ekipažas šiandien išvengė techninių problemų, kurios juos persekiojo ankstesnėmis dien...
-
Skandalo per čiuožimo čempionatą kulminacija: moteris paneigė savo žodžius20
Prieš metus Kaune vyko Europos dailiojo čiuožimo čempionatas. Jame įsiplieskė konfliktas tarp savanorės, žurnalisto ir Lietuvos čiuožimo federacijos prezidento. Renginyje dirbusi Kaja Elena Brilė šeštadienio vakarą paneig...
-
Ilga diena ir kritimais stebėjęsis Siliūnas: galbūt per daug atsipalaidavo
Po trumpos atokvėpio dienos, Dakaro dalyviai šeštadienio rytmetį vėl išsiruošė į jau šeštąjį greičio ruožą. Užduotis laukė ne iš lengvųjų – lenktynininkams reikėjo įveikti patį ilgiausią,...
-
Į Lietuvą sugrįžęs Vanagas apie konfliktą su Baciuška: Rokas turbūt pats suprato24
Kol vieni vis dar kovoja dėl aukščiausių vietų Dakaro ralyje, kitiems sunkiausios pasaulio lenktynės jau baigtos. Šeštadienį į Vilnių parskrido Benediktas Vanagas, kuriam Dakaras baigėsi penktajame etape, kai su savo „Toyota...
-
Lyderių dešimtuke atsidūręs Baciuška: pabaigoj truputį paspaudėm3
Šiandien baigėsi šeštasis Dakaro ralio etapas. Jis buvo ilgiausias. Šiandien, panašu, jog Rokas Baciuška savo pažado laikėsi ir „tapkę paspaudė“. Ties pirmąja žyma jau buvo 13-tas, o ties 140 km &nda...
-
Be mechanikų ir pagalbos: kaip „Ovoko“ komanda bando užkariauti Dakarą?
Dakaro ralyje startuoja ne tik daugiau nei 800 lenktynininkų, bet ir jų komandos: mechanikai bei pagalbinis personalas, kurie daugumą ekipažų lydi iš paskos. Visa tai tam, kad vairuotojai ir šturmanai galėtų susitelkti į lenktyniavimą, t...