- Kauno.diena.lt inf.
- Teksto dydis:
- Spausdinti
-
„Winter Rally“ nugalėtojai: tai buvo neįtikėtinai sudėtingos lenktynės
-
„Winter Rally“ nugalėtojai: tai buvo neįtikėtinai sudėtingos lenktynės
-
„Winter Rally“ nugalėtojai: tai buvo neįtikėtinai sudėtingos lenktynės
-
„Winter Rally“ nugalėtojai: tai buvo neįtikėtinai sudėtingos lenktynės
-
„Winter Rally“ nugalėtojai: tai buvo neįtikėtinai sudėtingos lenktynės
-
„Winter Rally“ nugalėtojai: tai buvo neįtikėtinai sudėtingos lenktynės
-
„Winter Rally“ nugalėtojai: tai buvo neįtikėtinai sudėtingos lenktynės
Neseniai praėjęs pirmasis metų festivalis „Winter Rally 2019“ leido prisiminti tikrą šiaurietišką žiemą. Gausus sniegas atnešė sumaištį ne tik į bendrojo naudojimo kelius, bet ir į ralio trasas – antrąją ralio dieną pasivaikščiojus uždarame parke rasti sveiką buferį prilygo keturlapio dobilo paieškoms, o „pakrikštyti“ vieną kitą medį ar didesnę pusnį atsisakė vos keli išrinktieji.
Krito ne tik naujokai – ralio mohikanai taip pat neišvengė sniego ir ledo rykščių, o ant pirmosios vietos pakylos šiemet lipo visas lenktynes ypač stabiliai važiavęs čekų duetas Jaroslav Orsak ir Jindřiška Žakova. Nurimus emocijoms, apie pergalę pirmajame Lietuvos automobilių ralio čempionato etape „Winter Rally“ bei ralio užkulisius papasakoti sutikęs J. Orsak sako, jog finišavę jie dar ilgą laiką negalėjo patikėti, kad yra nugalėtojai. Tačiau apie viską – iš eilės.
– Daugelis gerbėjų pastebėjo, jog nuo pirmojo starto Lietuvoje jūs labai patobulėjote. Kokia jūsų paslaptis?
– Po pirmojo savo starto „Winter Rally“ nemažai važiavau Europos automobilių ralio čempionate bei kitose varžybose užsienyje, taip įgijau daug patirties ir tobulėjau, nes varžybose įveikdavau nemažai skirtingų trasų. Iki to laiko daugiausiai dalyvavau Čekijoje, kur raliai ir trasos kiekvienais metais kone identiškos, tad lenktynėse gerus rezultatus parodydavo gerai trasas įsiminę vairuotojai. Tai buvo priežastis, kodėl norėjau startuoti užsienyje.
– Kaip vertinate „Winter Rally“ pasikeitimą – perėjimą nuo ankstesnio, greito formato, į labiau siaurus ir vingiuotus kelius šiais metais?
– Šiais metais tikrai nustebome, kokius techniškus ir vingiuotus kelius paruošė organizatoriai. Visos lenktynės buvo labai sunkios, gal dėl tokių pasikeitimų mes kartais itin vertindavome tiesiąsias. Tačiau norėtume padėkoti už gražius ir naujus kelius – džiaugiamės kiekvienu jų metru.
– Ilgai užtruko adaptuotis prie naujų oro sąlygų? Ar jau pirmajame greičio ruože atidavėte visą 100 proc. savęs?
– Deja, Čekijoje nėra galimybių treniruotis ant sniego, taip pat nėra ir žiemos ralio. Prieš varžybas turėjome testus Lietuvoje, jų mums pakako. Pamačius gausų snygį prieš startą, nusprendėme važiuoti atsargiai, kad spėtume prisitaikyti prie oro sąlygų. O tuomet važiuoti vis greičiau, greičiau ir greičiau.
– Ar pradėjote labiau jaudintis, kuomet supratote, jog galite laimėti varžybas?
– Prie kiekvieno greičio ruožo starto jaudinomės vis labiau. Žinojome, jog mes stipriai atsiplėšėme nuo mus besivejančio ekipažo (Vaidoto Žalos ir Andris Mālnieks – aut. past.), tačiau padaryti klaidą – labai lengva, o paprasta klaida gali kainuoti pergalę. Tad stengėmės būti atsargūs, neklysti ir mums pasisekė.
Kuomet pastatėme automobilį į uždarą parką, dar ilgą laiką negalėjome patikėti, kad esame nugalėtojai. Tai buvo neįtikėtinai sudėtingos lenktynės ir mes iš tiesų džiaugiamės, jog laimėjome jas.
– Kaip pradėjote automobilių sporto karjerą?
– Pradėjau būdamas 18 metų, kuomet kaip ir visi mano regione gyvenantys vaikinai važinėjau snieguotais keliais. 2004 metais pirmosiose varžybose lenktyniavau su „Subaru Impreza WRX“. Vėliau prie starto dažniausiai stodavau su „Mitsubishi Lancer“, „Škoda Fabia S2000“. Pastaruosius keturis metus vairuoju „Ford Fiesta R5“, tačiau daugiausiai važiavau su „Mitsubishi Lancer“, manau, per 120 lenktynių.
– Ar kada nors mėginote kitas automobilių sporto disciplinas?
– Dar būdamas jaunas mėginau žaisti futbolą, grindų riedulį, ledo ritulį. Bet kai išmėginau automobilių sportą, buvau tikras, kokia kryptimi toliau judės mano gyvenimas. Man patinka viskas, kas kvepia degalais, tačiau ralis man – geriausia automobilių sporto šaka.
– Čekija pasižymi įspūdingu automobilių sporto paveldu. Jame turbūt aukščiausią pasiekimą iki šių dienų turi puikiai pasirodanti „Škoda“. Kodėl jūs pasirinkote „Ford Fiesta“, o ne „Škoda Fabia R5“ – juk „Fabia R5“ dažniausiai laikomas greitesniu automobiliu nei „Fiesta“?
– Aš esu iš Čekijos ir „Škoda“ – čekiškas automobilis, tad esu laimingas, dėl tokio pasisekimo nepaisant to, jog dirbame su „Ford“. Prieš kelis metus nusprendžiau lenktynėse važiuoti su „Ford“, tačiau niekada nesu sakęs, jog nesugrįšiu prie „Škodos“. Anksčiau mes atlikdavome aptarnavimus keturioms „Škoda Fabia S2000“, glaudžiai bendradarbiavome su „Škoda Motorsport“ ir galime prie šio bendradarbiavimo grįžti. „Ford“ vis dar konkurencingas automobilis, tačiau fokusas yra vairuotojas, o ne automobilis. Bet kokiu atveju, „Škoda“ sukūrė labai greitą ralio bolidą.
– Kokią kelio dangą mėgstate – asfaltą ar, pavyzdžiui, žvyrą? Ar jums kelia sunkumų persiorientuoti į važiavimą skirtingais paviršiais?
– Pastaraisiais metais dalyvauju varžybose, kur sukibimas su keliu – mažas. Tai daug smagiau nei varžytis ant asfalto. Jeigu tenka varžytis ant skirtingų dangų, įprastai darome testus, kad susipažintumėme su vairavimo stiliumi ir automobilio nustatymais, taip pat kad nebūtume nustebinti ralio metu.
– Papasakokite daugiau apie savo komandą. Kiek laiko dirbate su savo šturmane Jindřiška Žakova?
– Šis startas su Jindřiška – trečias. Mano buvęs šturmanas praėjusiais metais lenktynių metu nukrito nuo motociklo ir susižalojo, tad buvau priverstas ieškotis kito šturmano. Jindřiška mūsų komandoje jau kelis metus – prieš tai ji buvo kito komandos piloto šturmanė. Taigi kviesti ją tapti mano šturmane buvo logiškas sprendimas.
– Esate iš ralį mylinčios šalies. Kaip manote, kas lemia sporto populiarumą šioje šalyje?
– Taip, ralis – ypač populiarus Čekijoje. Ir taip yra jau seniai. Manau, tam įtakos turėjo „Škoda Motorsport“, kuri ralį padarė dar labiau matomu. Kiekvienais metais matome vis daugiau žiūrovų ir daugiau gerbėjų, kas, žinoma, patinka ir pilotams.
– Kaip manote, kokie momentai jūsų sportinėje karjeroje buvo lemiami?
– Žinoma, tai startas Europos ralio čempionate ir visi startai Čekijoje, kur gavau daug naujos patirties. Kiekvienos lenktynės yra visiškai kitokios – skirtingos trasų dangos, skirtingi keliai. Tai man labai padėjo. Galiu drąsiai pasakyti visiems – niekada nedalyvaukite tik gimtinėje, būtinai išbandykite užsienio varžybų trasas.
– Kokie jūsų automobilių sporto karjeros planai?
– Mano pagrindinis tikslas šiuo metu – tobulai dirbanti komanda. Turime kelis varžybose dalyvaujančius bolidus, kuriuos nuomojame ir kitiems vairuotojams. Tad dažniausiai dalyvauju vos keliose varžybose, kurios nepatenka ir pagrindinį sezoną – pačioje sezono pradžioje ir jo pabaigoje. Taigi šiuo metu negaliu pasakyti, kur bus mano kitas startas, tačiau tikrai dirbsiu ties tuo, kai tai taps aktualiau.
NAUJAUSI KOMENTARAI
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
-
Vasarą – ne tik koncertai: istorinės lengvosios atletikos varžybos kelsis į Kauną3
Lengvosios atletikos elitas sugužės į Kauną. Birželio 18-ąją Dariaus ir Girėno stadione vyks Lietuvoje dar neregėtos pasaulio lengvosios atletikos asociacijos (World Athletics) kontinentinio turo varžybos – „Cosma“ taurė. ...
-
Skaudi netektis: mirė boksininkas Juozas Juocevičius9
Kūčių dieną Lietuva neteko ilgamečio boksininko, bokso teisėjo ir trenerio Juozo Vytauto Juocevičiaus, paskelbė Lietuvos bokso federacija. ...
-
Alpėse žuvo Pekino žiemos olimpinių žaidynių dalyvė
Šveicarijos snieglentininkė Sophie Hediger, dalyvavusi 2022-ųjų metų Pekino žiemos olimpinėse žaidynėse, žuvo Alpėse. ...
-
Lietuvos olimpiniam fondui vadovaus Griškonis
Pirmadienį darbą pradėjo naujasis Lietuvos olimpinio fondo (LOF) direktorius Mindaugas Griškonis. Olimpinis vicečempionas pakeitė prieš tai fondui vadovavusią Liną Minderienę. ...
-
Viktorijai Treigytei – aukščiausia teisėjavimo kategorija
Lapkričio 29–gruodžio 4 d. Lusanoje (Šveicarija) vyko tarpžemyniniai aerobinės gimnastikos teisėjavimo kursai, skirti įgyti teisėjavimo licenciją 2025–2028 m. olimpiniam ciklui. Šiuose kursuose Lietuvai atstovavo Viktorija Tre...
-
Ukrainiečio triumfas: Usykas įveikė Fury ir apgynė tris pasaulio čempiono diržus9
Naktį iš šeštadienio į sekmadienį Saudo Arabijoje įvykusioje dviejų sunkiasvorių dvikovoje ukrainietis Oleksandras Usykas ir vėl įrodė savo pranašumą prieš britą Tyoną Fury. ...
-
Banevič sąskaitoje – dar vienas medalis1
Dar vienas ryškus Dominikos Banevič – Bgirl Nickos pasirodymas visam pasauliui. Vos prieš kelias dienas išrinkta geriausia Lietuvos sportininke, 17-metė breiko šokėja iškovojo bronzą pasaulio čempionate. Tiesa, pav...
-
Strolia pasiekė sezono rekordą, iš IBU taurės – fantastiška žinia moterų rinktinei
Ansi Le Gran-Bornane (Prancūzija) prasidėjo trečiasis pasaulio biatlono taurės etapas, kuriame ketvirtadienį sezono rekordą užfiksavo Vytautas Strolia. ...
-
Europos čempionato atrankos burtai Lietuvos rankininkėms lėmė dar nesutiktas varžoves
EHF būstinėje Vienoje ištraukti 2026 m. Europos moterų rankinio čempionato atrankos turnyro burtai. ...
-
Lietuvos moterys įspūdingai pasirodė pasaulio biatlono taurėje, Kočerginos pozicija – rekordinė
„Nusipirkau bilietus rytdienai namo“, – nusijuokė Natalija Kočergina, prieš pasaulio biatlono taurės etapo Ansi Le Gran-Bornane (Prancūzija) sprintą nesitikėjusi patekti į geriausiųjų 60-uką. ...