„Žalgiris“ išsivežė pergalę ir įpusėjo kelią aukso link (komentarai)

Kauno „Žalgiris“ antrose Lietuvos krepšinio lygos (LKL) finalo serijos rungtynėse 77:71 (17:15, 18:23, 20:15, 22:18) pranoko Vilniaus „Lietuvos ryto“ ekipą. Nuo trofėjaus žalgiriečius dabar skiria jau tik dvi pergalės.

Emocingose rungtynėse netrūko grubių pražangų, susistumdymų ir abejotinų arbitrų sprendimų.

Jas sėkmingiau pradėjo žalgiriečiai, tačiau „Lietuvos rytas“ toli varžovų nepaleido, o antrajame kėlinyje buvo susikrovęs net 14 taškų persvarą.

Tuomet kauniečių strategas Joanas Plaza pakeitė gynybos sistemą ir skirtumas ištirpo kaip pavasarinis sniegas. Antroje mačo pusėje pirmaujanti komanda keitėsi itin dažnai. Lemiamomis akimirkomis vilniečiai prametė 4 baudos metimus iš eilės ir nepasinaudojo šansu išlyginti serijos rezultatą.

Trečiosios LKL finalo serijos rungtynės Kaune bus žaidžiamos šeštadienį.

Statistika.

„Žalgiris“: K. Lavrinovičius 22, M.Kuzminskas 12 (9 atk. kam.), D. Lavrinovičius 10, O. Lafayette‘as (5 atk. kam., 6 rez. perd.) ir R. Kaukėnas po 9, M. Popovičius 7, R. Javtokas 5 (7 atk. kam.), A. Juškevičius 2, M. Delašas 1.

„Lietuvos rytas“: R. Seibutis 22 (4 rez. perd.), N. Nedovičius 19 (5 rez. perd.), J. Blūmas 11, M. Katelynas 6, E. Bendžius 5, T .Lydeka 3, S. Babrauskas ir S. Buterlevičius 2, A. Jomantas 1.

„Žalgirio“ strategas Joanas Plaza: „Itin gerbiame vilniečių komandą. Ilgą laiką buvome pasimetę, mums žaidimas nesiklijavo, tačiau laimėjome triskėlinius iš keturių. Tai įrodo, kad nusipelnėme pergalės. Jeigu D. Bauermannas klube liks ir kitą sezoną ir tęs pradėtą darbą, jis su šia komanda gali pasiekti daug.

K. Lavrinovičius šiandien žaidė ypatingai gerai, tačiau kiekvieną kartą pas mus gali iššauti vis kitas. Tarkime, vakar Marko Popovičius pajautė stiprius skausmus, tačiau šiandien kovėsi kaip liūtas. Visą sezoną žaidžiame panašiu stiliumi. Mūsų raktas į galutinę pergalę šioje serijoje yra gynyba. Sutinku, galime įvesti tam tikras korekcijas sezono metu, tačiau pagrindas turi išlikti, - kalbėjo ispanas“.

J. Plazos komentaro video galite rasti čia.

„Žalgirio“ aukštaūgis Kšištofas Lavrinovičius: „Labai džiaugiuosi, kad sėkmingai sužaidėme rungtynių pabaigą. Tai padarėme protingai ir ramiai. Noriu padėkoti vyrams, kurie kovojo ir neatsipalaidavo po pergalės Kaune. Taip pat noriu pagirti teisėjus, kurie kontroliavo rungtynes. Brolis buvo vienu metu buvo per daug įsikarščiavęs ir pelnytai gavo techninę pražangą. Teisėjai matė, kad aikštelėje buvo keli susistumdymai“.

"Lietuvos ryto" treneris Dirkas Bauermannas: „Didžiuojuosi, kaip kietai žaidėme. Puikiai gynėmės. Mūsų spaudimas juos paveikė. Galėjome laimėti, bet pralaimėjome mesdami baudas.  Tai labai nemalonu, bet patikėkite manimi, dar ne viskas baigta. Jeigu žaisime panašiai po dviejų dienų, turėsime daug galimybių laimėti pirmas rungtynes serijoje.

Pirma, norėjome būti agresyvūs gynyboje, o antra, norėjome mesti daug baudų. Per pirmas rungtynes metėme tik 12 baudų, o daugiau mesti gali tik dažniau atakuodamas. Tai ir darėme. Kai užsidirbi, bet nepataikai, labai skaudu. Bet tai krepšinis. Svarbiausia atsigauti nuo to, turime tik 48 valandas, turime pamiršti rungtynes ir pasirengti trečiosioms rungtynėms.

D. Bauermanno komentaro video galite rasti čia.

Rungtynių eiga

I kėlinys. „Lietuvos ryto“ startinis penketas: Nemanja Nedovičius, Renaldas Seibutis, Artūras Jomantas, Mindaugas Katelynas ir Tautvydas Lydeka.

„Žalgirio“ penketukas: Oliveris Lafayette‘as, Marko Popovičius, Mindaugas Kuzminskas, Kšištofas Lavrinovičius ir Robertas Javtokas.

Kauniečių taškų sąskaitą dvitaškiu atidaro K. Lavrinovičius. T. Lydeka atsako tuo pačiu. M. Popovičius pataiko iš toli, K. Lavrinovičius prideda dar 2 taškus.

R. Seibutis pataiko paskutinę atakos sekundę. M. Popovičius „kabina“ kamuolį R. Javtokui, šis deda iš viršaus. Po gražios kombinacijos R. Seibutis ir M. Katelynas švelnina vilniečių atsilikimą iki 8: 11 (5 min).

M. Popovičius mesdamas aukšta trajektorija nutraukia „Žalgirio“ taškų badą. R. Seibutis įsibėgėja - dar vienas taiklus metimas iš vidutinio nuotolio.

Kauniečių gretose į žaidimą sėkmingai įsilieja ir D. Lavrinovičius. R. Kaukėnas suranda koridorių link vilniečių krepšio. Po pirmo kėlinio rezultatu 17:15 pirmauja žalgiriečiai.

II kėlinys. Į du V. Lipkevičiaus taškus N. Nedovičius atsako tritaškiu. D. Lavrinovičiaus verpstė ir dar vienas dvitaškis. N. Nedovičiaus baudos metimai ir 4 iš eilės R. Seibučio taškai pirmą kartą į priekį šiose rungtynėse išveda šeimininkus. .„Lietuvos ryto“ spurtą tęsia tolimas J. Blūmo šūvis - 27:23 (15 min).

Antroje kėlinio pusėje žalgiriečiai ir toliau neišvengia klaidų. Kauniečiai baudžiami technine pražanga. R. Seibutis ją išnaudoja su kaupu - pelno 5 taškus iš eilės ir vilniečiai jau priekyje 33:23 (17 min).

E. Bendžius greitoje atakoje pataiko iš toli, N. Nedovičius kitą greitą išpuolį užbaigia dvitaškiu. Skirtumas išauga iki 14 taškų. O. Lafaeytte'o, M. Popovičiaus ir R. Kaukėno pastangomis kauniečiai atsitiesia. Po d viejų kėlinių 38:35 pirmauja „Lietuvos rytas“.

Iki pertraukos rezultatyviausiai vilniečių gretose rungtyniavo R. Seibutis (14 tšk), N. Nedovičius (11) ir E. Bendžius (5).

„Žalgirio“ gretose K. Lavrinovičius pelnė 10 taškų, M. Popovičius 7, R. Kaukėnas 6.

III kėlinys. M. Kuzminskas ir R. Seibutis apsikeičia dvitaškiais. K. Lavrinovičius pataiko itin sudėtingą tritaškį, Vis labiau dominuoja ir „Žalgirio“ priekinė linija. Dar vienas Kšištofo tritaškis. Savo tolimą smeigia ir J. Blūmas - 45:45 (25 min).

K. Lavrinovičius pataiko trečią tritaškį iš eilės. M. Kuzminskas savo rogėse - triuškinantis dėjimas su T. Zubčičiaus pražanga. M. Katelynas dar kartą atstato lygybę - 51:51.

A. Juškevičius smogia alkūne J. Blūmui, tai išprovokuoja emocijų audrą. Po trijų kėlinių rezultatu 55:53 pirmauja „Žalgiris“.

IV kėlinys. Du taiklūs M. Kuzminsko baudos metimai, R. Kaukėno dvitaškis ir kauniečiai tolsta - 59:53. Sudėtingas J. Blūmo tritaškis, R. Seibučio ir A. Jomanto taiklios baudos sumažina atsilikimą. Įpusėjus kėliniui 63:61 priekyje žalgiriečiai.

N.Nedovičiaus tritaškis į priekį išveda šeimininkus, netrukus serbas pelno 2 taškus su pražanga - 67:65 (37 min). D. Lavrinovičius rezultatą išlygina.

Likus 1 min. 17 sek. „Lietuvos rytas“ turi 2 taškų pranašumą iki kamuolį savo rankose. A. Jomantas prameta abu baudos metimus, „Žalgiris“ lygina rezultatą.

Vilniečiai klysta ir tuo pasinaudoję kauniečiai išsiveržia į priekį. M. Katelyno ranka nuo baudų metimo linijos taip pat sudreba abu kartus.

O. Lafayette'as tai daro šaltakraujiškai. „Žalgiris“ baudos metimais persvarą padidina iki 6 taškų ir švenčia pergalę 77:71.

Situacija prieš rungtynes

Pažadas. Įdomu, ar vilniečių strategas Dirkas Bauermannas stebėjo tautiečių triumfą Čempionų lygos pusfinalyje. Greičiausiai vokietis darė ką kita – kūrė schemas, kurias bandys įgyvendinti šį vakarą. O naujovių tikrai reiks. Prieš dvi dienas Kaune žalgiriečiai nė akimirkai neleido suabejoti dvikovos šeimininkų statusu. Treneris kartelę šiandienos mačui išsikėlė aukštai: „Prisiekiu, rungtynėse Vilniuje pamatysite visiškai kitokį „Lietuvos rytą“, - sau būdingu stiliumi tikino D. Bauermannas. Sunku pasakyti, ar 48 val. įmanoma kardinaliai pakeisti žaidimą, tačiau kovotojų dvasios iš vilniečių neatimsi.

Katė su pele? Antradienį „Žalgiris“ nuo pirmųjų rungtynių minučių tik didino persvarą, o ji vienu metu siekė net 24 taškus. Po didžiosios pertraukos vilniečiams pavyko priartėti, tačiau tada Oliveris Lafaeytte‘as trimis tolimais šūviais galutinai sulaužė „Lietuvos ryto“ stuburą. Vis dėl to, reikia pripažinti, kad trečiojo kėlinio pradžios sindromas kauniečių gerbėjams turėtų kelti vis didesnį nerimą. Kaip bus šį vakarą?

Amerikiečių agonija. Neabejojama, kad komandos smogiamąja jėga turėjusių tapti Miltono Palacio ir Patricko O‘Bryanto dienos Vilniuje suskaičiuotos. Apsnūdusių legionierių nė kiek nepaveikė ir trenerių kaita. Įžaidėjas M. Palacio ant „Žalgirio“ arenos parketo praleido 23 minutes, per kurias sukrapštė 2 taškus ir 3 kart sėkmingai asistavo komandos draugams. Kad komanda aikštėje esant šiam veteranui puola statiškai, o vadinamasis brandus žaidimas žaidimas pasireiškia bereikšmiu kamuolio stumdymu rašėme jau anksčiau. D. Bauermannas bandydamas sustabdyti galingą žalgiriečių priekinę liniją į aikštę ryžosi leisti P. O‘Bryantą. Per 3 min. vidurio puolėjas pelnė 2 taškus, kartą suklydo ir gynėsi tikrai nestebuklingai.

Vežimas. Sunkiai riedantį vilniečių žaidimą tempė apie NBA svajojantys Tomislavas Zubčičius (14 taškų) ir Nemanja Nedovičius (11 tšk). Puolėjas Mindaugas Katelynas pridėjo12. Renaldas Seibutis buvo aklinai užspaustas „Žalgirio“ gynėjų. Labai tikėtina, kad panašus scenarijus gali pasikartoti ir šiandien.

Universalumas. Jeigu žalgiriečių snaiperiams Marko Popovičiui, Oliveriui Lafayett‘ui ar Donnie MacGrathui krepšys užrištas, visuomet galima pasikliauti aukštaūgiais - Darjušu ir Kšištofu Lavrinovičiais, Robertu Javtoku. Blykstelti įgalūs Mario Delašas ar Jeffas Foote‘as. O kur dar niekada energijos nestokojantys Mindaugas Kuzminskas ir Adas Juškevičius. Sunku įsivaizduoti, kad visiems išvardintiems žaidėjams vienu metu gali pasitaikyti juoda diena.

Viltis. Nors nuo pat sezono pradžios „Žalgiris“ įvardijamas kaip aiškus favoritas, „Lietuvos rytas“ turi savo argumentų. Minėtieji N. Nedovičius ir M. Katelynas tikrai pajėgūs sužaisti dvi geras rungtynes iš eilės. Rytiečiams belieka tikėtis, kad Janiui Blūmui, Steponui Babrauskui, Simui Buterlevičiui ir Eimantui Bendžiui „Siemens“ arenos lankai nepasirodys per kieti. Savo vietą gynybos sistemose iš naujo atranda ir Artūras Jomantas. Vilniečiai palaikomi savų žiūrovų turi šansų išplaukti ant emocijų bangos. Ar jais rytiečiai pasinaudos sužinosime jau šiandien.

keistai

keistai portretas
teisėjauja - žalgiriečius baudžia ten, kur nėra baudų, o lietryčiui apskritai nefiksuoja akivaizdžių baudų.