Lietuvos klubams durys į Eurolygą neatsivers ir per VTB Vieningąją lygą

VTB Vieningoji lyga nebus tas tramplinas, kuris padės Lietuvos komandoms patekti į Eurolygą, teigia Kauno „Žalgirio“ generalinis direktorius Paulius Motiejūnas.

Trečiadienį paskelbus naują Eurolygos B licencijų skyrimo tvarką paaiškėjo, kad LKL komandos apskritai nebepretenduos į Eurolygą, o VTB Vieningoji lyga į stipriausią Europos krepšinio turnyrą deleguos vieną ekipą.

Tačiau po kiek laiko informacija Eurolygos tinklalapyje buvo pakoreguota ir dabar nurodoma, kad B licenciją paskirs ne VTB Vieningoji lyga, o Rusijos krepšinio federacija.

Anot Motiejūno, toks pakeitimas padarytas neatsitiktinai, tačiau jis nereiškia nieko nauja.

„Niekas nesikeičia – į Eurolygą viena Rusijos komanda galės patekti per VTB Vieningąją lygą. Ir šiemet tas pats buvo – visi galvojo, kad jeigu „Lietuvos rytas“ būtų žaidęs finale, jie būtų patekę į Eurolygą. Taip nebūtų, nes ši licencija galioja tik rusų komandoms“, – tinklalapiui „BasketNews.lt“ paaiškino Motiejūnas.

Maskvos CSKA turi Eurolygos A licenciją, todėl B licencija atiteks kitai geriausiai VTB Vieningoje lygoje pasirodysiančiai komandai iš Rusijos.

Lyga nubausta už neveiklumą

LKL čempionai iki šiol gaudavo garantuotą vietą Eurolygoje, o vicečempionai patekdavo į ją sėkmingai susiklosčius aplinkybėms. Taip šiemet Klaipėdos „Neptūnas“ gavo B licenciją ir kitais metais žais su stipriausiomis Europos komandomis.

LKL generalinis direktorius Romualdas Brazauskas pripažino, kad atimta galimybė deleguoti komandą į Eurolygą kirs per lygos prestižą.

„Aišku, tai Lietuvai nėra gerai. Jeigu iki šiol LKL nugalėtojas turėdavo bilietą kišenėje į Eurolygą, tai dabar turės bilietą tik į Europos taurės varžybas. Tai didelis skirtumas“, – tinklalapiui „BasketNews.lt“ sakė Brazauskas.

Tuo metu Motiejūno nenustebino žinia, kad LKL prarado galimybę gauti B licenciją. Anot „Žalgirio“ vadovo, lygoje ilgą laiką buvusi stagnacija atsiliepė Eurolygos požiūriui į ją.

„Man net pikta skaityti, kad Eurolyga kažką atėmė. Norime, kad mums kažką duotų avansu. Turi būti kryptis, reikia turėti ilgalaikę strategiją, turi būti ties tuo dirbama, – aiškino Motiejūnas. – Nesinori apkalbėti savų, bet mūsų lygos ankstesni atstovai net nebūdavo Eurolygos posėdžiuose, nieko neklausdavo. Tiek metų nebuvo jokio kontakto.“

Brazauskas šiuo metu yra Barselonoje, tačiau sprendžiant svarbiausius Eurolygos klausimus jis negali dalyvauti posėdžiuose, nes LKL nėra viena iš Eurolygos dalininkių. Apie ankstesnės LKL valdžios neveiksnumą dabartinis lygos direktorius nebuvo linkęs diskutuoti.

„Negaliu apie tai šnekėti, nes lygoje dirbu nuo sausio 1 dienos. Nežinau, kas ir kaip buvo daroma prieš tai“, – tikino LKL direktorius.

Pasak Motiejūno, Eurolyga atsižvelgia į tris esminius dalykus – lankomumą, televiziją ir rezultatus. Lietuvos klubų rezultatai paskutinius keletą metų Europoje nebuvo įspūdingi, lankomumas mažėja, o iš televizijų lyga negaus didesnių pajamų dėl mažos rinkos.

Todėl Lietuvai Eurolygoje nuo 2015-2016 m. atstovaus tik A licenciją turintis „Žalgiris“. Kitos komandos galės bandyti prasimušti per Europos taurę (čempionai gaus C licenciją) arba tikėtis vardinės B licencijos.

Nauja tvarka priimta artimiausiems 3 metams.

Orientuojasi į dideles rinkas

Nuo 2015-2016 m. sezono viena A licencija bus atimta iš kažkurio Ispanijos klubo. Šiuo metu Madrido „Real“, „Barcelona“, Malagos „Unicaja“ ir Vitorijos „Laboral Kutxa“ turi garantuotas vietas lygoje, tačiau nuo 2015-2016 m. sezono viena iš jų praras A licenciją.

Vietoj to Eurolyga B licenciją skirs Ispanijos lygai.

Bankrotą paskelbusi Sienos „Montepaschi“ taip pat prarado A licenciją ir dabar tokių komandų lieka 12: keturios minėtos ispanų ekipos, CSKA, „Žalgiris“, Milano „Emporio Armani“, Stambulo „Anadolu Efes“, Stambulo „Fenerbahce Ulker“, Atėnų „Panathinaikos“, Pirėjo „Olympiakos“, Tel Avivo „Maccabi“.

Anot Motiejūno, atsilaisvinančią A licenciją Eurolyga tikriausiai įteiks kaip vardinį kvietimą vienam sezonui vienai iš didžiųjų šalių komandų.

„Eurolyga vakar įsivardijo tris rinkas, kurios jai yra patraukliausios – Anglija, Prancūzija ir Vokietija. Greičiausiai šių šalių komandai ir bus skirta „Montepaschi“ prarandama A licencija“, – sakė Motiejūnas.

 



NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių