Kaip įveikti mieguistumą dienos metu?

Beveik visiems būna dienų, kuomet jaučiame mieguistumą, tačiau kai kuriems žmonėms mieguistumas iš tiesų trukdo dirbti ir netgi leisti laisvalaikį!

Šis reiškinys taip pat yra žinomas kaip hipersomnija, pasikartojantis mieguistumas, sukeliantis norą trumpam snūstelėti, net darbe. Kaip įveikti mieguistumą?

1. Pakankamai miego naktį – jokių problemų dieną

Tai yra akivaizdu, tačiau kai kurie žmonės rytais leidžia 1-2 valandas labai vertingo laiko vien tam, kad nusiskustų arba atliktų kitus darbus. Daugumai suaugusių būtina miegoti 7-9 valandas per parą, o paaugliai turėtų miegoti apie 9 val.

2. Pašalink iš lovos viską, kas gali nukreipti dėmesį

Naudok savo lovą tik miegui ir seksui. Lovoje nereikia žiūrėti televizoriaus, žaisti video žaidimų arba naudotis nešiojamu kompiuteriu. Taip pat lovoje nederėtų tikrinti sąskaitų bei bendrauti pakeltu tonu (kartais būna karštų diskusijų). Tokia veikla gali negatyviai paveikti tavo miegą.

3. Priprask atsibusti visada tuo pačiu metu

Žmonėms, turintiems problemų dėl mieguistumo dienos metu, dažnai patariama gultis miegoti ir keltis kiekvieną dieną tuo pačiu metu, net ir  savaitgaliais. Tačiau atsitiktinai pasirinktas laikas gali nuvesti ir į dar didesnį nusivylimą, ypač jeigu Tu jau kenti nuo nemigos bei turi problemų – negali užmigti.

4. Pereiti prie kito užmigimo laiko reikia pamažu

Kitas būdas pereiti prie kito laiko, kuriuo eisi miegot – kiekvieną dieną gultis miegoti 15 minučių anksčiau. Po to reikėtų laikytis režimo. Pamažu koreguojant tvarkaraštį pasiekiama geresnių rezultatų nei tiesiog bandant gultis miegoti, pvz.: 1-2 valandom anksčiau.

5. Valgyti privalai kiekvieną dieną tuo pačiu metu

Reguliari mityba padeda sureguliuoti dienos ritmus. Reikia valgyti sveikus pusryčius ir pietus laiku, o ne užkąsti spurga su kava rytais bei sumuštiniu vėlai naktį – tai trikdo tavo energijos atsargų balansą ir, atitinkamai, tavo miegą. Planuok valgyti vėliausiai 2-3 val. iki miego.

6. Fiziniai pratimai

Reguliarūs fiziniai pratimai, minimaliai po 30 min.per dieną, labai teigiamai veikia tavo miegą nakties metu. Fiziniai, ypač aerobiniai pratimai, padeda lengviau užmigti ir miegoti kur kas ramiau. Pratimai taip pat suteikia daugiau energijos dienos metu ir padeda išsaugoti proto “aštrumą”. Vertėtų vengti treniruočių 3 val. iki miego.

7. Susitvarkyk dienotvarkę

Jeigu manai, kad gali leisti sau miegoti 7 arba 8 valandas, tau vertėtų peržvelgti savo dienotvarkę ir šiek tiek ją pakoreguoti. Galima nukelti tam tikras veiklas iš nakties į vakarą, iš ankstyvo ryto į vėlyvą. Pabandyk pašalinti užduotis, kurios išties yra nesvarbios. Pakankamai išsimiegojęs galėsi geriau dirbti visos dienos metu.

8. Nesigulk miegoti, kol nepajausi mieguistumo

Jeigu guliesi miegoti kai tiesiog pavargsti, greičiausiai tau nepavyks užmigti. Skirk mieguistumą nuo nuovargio.

9. Nesnausk dienai besibaigiant

Trumpas nusnūdimas vakare (dienai besibaigiant) gali dar labiau pasunkinti situaciją, kadangi jis tiesiogiai turi įtakos miegui nakties metu.

10. Venk alkoholinių gėrimų prieš miegą

Žmonės dažnai mano, kad alkoholis padeda užmigti, tačiau jis atima iš tavęs galimybę patirti gilų miegą, būtiną tam, kad tu jaustumeis gerai ir pailsėjęs. Kai naktį alkoholio poveikis silpnės, tikėtina, kad tu atsibusi vėl ir vėl, ir vėl…

 



NAUJAUSI KOMENTARAI

toma

toma portretas
visiska nesamone

toma

toma portretas
visiska nesamone

Liudas

Liudas portretas
na, jei mane ima mieguistumas tai tegali isgelbeti azarto pilna valandele losiant triobetej zaidimukus ar pokeri :)
VISI KOMENTARAI 3

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

Galerijos

Daugiau straipsnių