- Lukas Juozapaitis/BNS, Lukas Juozapaitis/ELTA
- Teksto dydis:
- Spausdinti
Ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė penktadienį su Baltijos šalių, Lenkijos ir Ukrainos už turizmo politiką atsakingais valdžios atstovais pasirašė bendrą pareiškimą, kuriuo valstybės įsipareigojo aktyviau bendradarbiauti turizmo srityje, pasmerkė Rusijos karinius veiksmus ir jų žalą bendrai regiono „turizmo ekosistemai“.
Bendru visų valstybių darbu bus siekiama susigrąžinti turistus prasidėjus vasaros sezonui bei susitelkti teikiant paramą Ukrainos turizmo ekosistemai atkurti.
Šalys įsipareigojo padėti Ukrainai atgaivinti savo turizmo sektorių, imtis visų įmanomų priemonių, kad Rusija būtų pašalinta iš visų tarptautinių turizmo organizacijų, kol tęsia karą Ukrainoje. Valstybės sutarė tarpusavyje dalintis statistine informacija, patirtimi bei kontaktais.
Dokumente taip pat kaip agresorė smerkiama karą prieš Ukrainą pradėjusi Rusija, pripažįstama, kad jos kariniai veiksmai padarė didelę žalą ne tik Ukrainos, bet ir Lenkijos bei Baltijos šalių turizmo patrauklumui ir saugumui.
„Klausimas, kurį šiandien su kolegomis nagrinėjame, yra kaip padėti Ukrainai ir parodyti regioninį palaikymą – ne tik Lietuvos nacionalinį“, – po pasirašymo susitarimo tikslą įvardijo A. Armonaitė.
Pasak ministrės, turistų srautai po COVID-19 pandemijos negrįžta į prieš pandeminį lygį, kadangi svečiai iš užsienio vengia vykti ilsėtis į regioną, kurio kaimynystėje vyksta karas. Tokiomis sąlygomis, jos teigimu, visos susitarimą pasirašiusios valstybės turi bendradarbiauti.
„Dabar daug kas bijo dėl savo saugumo, ne visi turi informaciją, kad Baltijos šalyse, Lenkijoje karas nevyksta, čia NATO. Mes turime ne konkuruoti, bet dirbti kartu, nes pritraukti turistus į regioną apsimoka visoms šioms regiono šalims. Jei turistas atvyks į Lietuvą, jis greičiausiai užvažiuos ir į Latviją, ir į Estiją, ir t. t.“, – dėstė A. Armonaitė.
Penktadienį Vilniuje vyksta Baltijos regiono turizmo atstovų suvažiavimas, skirtas Ukrainos turizmui palaikyti ir bendriems veiksmams aptarti skatinant turizmo atsigavimą, prasidėjus vasaros sezonui.
Turizmo verslo atstovai iš Lietuvos, Estijos, Suomijos, Ukrainos diskutuoja, kaip padvigubinti turizmo išlaidas regione, ką naujo pasiūlyti turistams, kaip padidinti iš turizmo gaunamą naudą vietos bendruomenėms.
Ukrainos turizmo plėtros agentūros vadovė: po karo kai kuriuos rusų agresijos įkalčius paversime lankytinais objektais
Kai kurie Rusijos invazijos ženklai karui pasibaigus taps lankytinais objektais, sako Ukrainos Turizmo plėtros agentūros vadovė Mariana Oleskiv. Anot jos, turistų iš užsienio šalis lauks, kai į Ukrainą bus galima atskristi.
„Ukraina bus atvira turistams iš užsienio tuomet, kai atsivers Ukrainos oro erdvė, susidomėjimas Ukraina bus. Tačiau šiuo metu siekiame, kad šalies svečiai nematytų vien griuvėsių, bet ir jos grožį. Taip pat skatinsime aplankyti vietoves, kur vyksta karas, vietas, kurios kels prisiminimus“, – penktadienį Vilniuje, pasirašius bendrą Baltijos šalių, Lenkijos ir Ukrainos susitarimą bendradarbiauti turizmo srityje žurnalistams sakė M. Oleskiv.
Šiuo metu, anot jos, Ukrainoje rengiami keli turizmo skatinimo projektai, kuriais bus prisimenama Rusijos invazija ir jos aukos.
„Bus steigiami karo memorialai, pavyzdžiui tiltas Irpinėje, po kuriuo slėpėsi žmonės – šie kadrai žinomi visame pasaulyje, buvo spausdinti ant žurnalų viršelių. Ten bus memorialas, o šalia bus statomas naujas tiltas“, – pasakojo M. Oleskiv.
„Taip yra daug kitų vietovių – Buča, Borodijanka – kuriose žmonės nori prisiminti tuos, kurie žuvo nuo karo žiaurumų, ukrainiečių tautos genocido. Atminimo paminklai bus ir ten, kadangi sieksime, kad pasaulis nepamirštų šio karo pamokų“, – tęsė ji.
Taip pat šalies svečiams, pasak Ukrainos turizmo plėtros agentūros vadovės, bus planuojamos nuotraukų parodos, kuriose bus siekiama pavaizduoti net tik kadrus iš karo, bet ir Ukrainos grožį.
„Kad žmonės matytų ir nepamirštų Ukrainos, nes jau nemažai kalbama, kad žmonės nuo šio karo pradeda pavargti. Tačiau žinios iš Ukrainos pirmuosiuose puslapiuose privalo išlikti ir toliau – karas vis dar vyksta“, – teigė M. Oleskiv.
Aptardama dabartinę Ukrainos turizmo būklę ji pažymėjo, kad pirmuosius du karo mėnesius Vakarų Ukrainos viešbučiai buvo pilnai rezervuoti iš pavojingų šalies regionų vykusių gyventojų, vėliau kelionių paklausa krito.
„Nedaug žmonių tam turi pinigų, be to, ne visiems atrodo normalu šiuo metu keliauti ir ilsėtis, kadangi šalyje vyksta karas. Yra tokia moralinė dilema, kad dabar ne laikas keliauti“, – sakė ji.
Anot jos, Ukrainos turizmo srityje dirbo apie 1 mln. žmonių, o prasidėjus karui didelė dalis jų neteko darbo.
„Jaučiame didelius nuostolius, nes turizmo sezonas jau prasidėjęs. Pietų Ukrainoje turizmas neegzistuoja, kadangi Ukrainos pajūryje nėra saugu“, – teigė M. Oleskiv.
NAUJAUSI KOMENTARAI
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
-
„Rail Baltica“ projektui skirta papildoma 1,16 mlrd. eurų ES parama
Europos klimato, infrastruktūros ir aplinkos vykdomoji įstaiga (CINEA) ir trijų Baltijos šalių susisiekimo ministerijų įgaliota bendra įmonė „RB Rail AS“ projektui „Rail Baltica“ skyrė papildomą beveik 1,16 mlrd. eurų ...
-
Lietuva ir Šveicarija pasirašys sutartį dėl 10 mln. eurų pilietiniam įsitraukimui
Finansų ministrė Gintarė Skaistė ir Šveicarijos ambasadorius Lietuvai Martinas Michelet (Martinas Mišelė) trečiadienį pasirašys dvišalio bendradarbiavimo sutartį dėl 10,36 mln. eurų finansavimo šalies pilietinio įs...
-
Seime – siūlymas nelaikyti tėvų ir vaikų „susijusiais asmenimis“, teikiant paramą žemės ūkiui2
Seimas antradienį po pateikimo pritarė įstatymo projektui, kuriuo siūloma palengvinti sąlygas pradedantiems ūkininkams, perimantiems ūkius iš tėvų. Priėmus pataisą, teikiant finansinę paramą ūkiams, tėvai ir vaikai nebus laikomi susijusia...
-
LEA: pastarąją savaitę elektros kainas mažino visi nepriklausomi tiekėjai
Pastarąją savaitę nepriklausomi tiekėjai mažino siūlomų fiksuotos kainos planų tarifus. Lietuvos energetikos agentūros (LEA) duomenimis, jie vidutiniškai sumažėjo 0,2–0,6 procento. ...
-
Siūlymas dvigubai padidinti laidojimo pašalpą Seime įveikė pateikimo stadiją1
Kadenciją baigiantis Seimas po pateikimo pritarė siūlymui dvigubai – nuo 440 iki 880 eurų padidinti laidojimo pašalpą. ...
-
A. Armonaitė: nuo kitos valdžios priklausys, ar bus statoma Ukrainos sprogmenų gamykla4
Nuo kitos kadencijos valdančiųjų priklausys, ar bus tęsiamas Ukrainos įmonės projektas Lietuvoje statyti vadinamųjų RDX sprogmenų gamyklą, sako ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė. ...
-
VERT: vidutinė šilumos kaina lapkritį didėja 11,5 proc.
Vidutinė centralizuotos šilumos kaina Lietuvoje lapkritį sieks 7,2 cento (be PVM) už kilovatvalandę (kWh) – 11,46 proc. daugiau nei spalį, skelbia Valstybinė energetikos reguliavimo taryba (VERT). ...
-
Verslininkas prabilo apie Trakuose sudegintus jo laivus: apėmė beviltiškumas, sumišęs su baime5
Verslininkas Mindaugas Beišys praėjusį pavasarį išgyveno sukrečiančią istoriją, primenančią pirmuosius nepriklausomybės metus, kai verslas buvo kontroliuojamas mafijos, o su sunkiai dirbančiais verslininkais buvo susidorojama tiesiog a...
-
Kaip pasiruošti deryboms dėl didesnės algos?2
Prasideda derybų metas su darbdaviais. Įmonės jau skaičiuoja savo biudžetus, o darbuotojai kreipiasi į vadovus su prašymais padidinti darbo užmokestį. Anot personalo atrankos agentūros, geriausia tą daryti per metinį pokalbį, kurį paprastai...
-
Išgirdę apie medikams ir slaugytojams žadamas didesnes algas, rėžė: mums skaudu1
Sveikatos apsaugos ministerija su devyniomis medikų profsąjungomis susitarė dėl darbo užmokesčio didinimo, papildomų atostogų ir laisvadienių bei kitų socialinių garantijų. Atlyginimams kelti numatyta per 200 milijonų eurų. Dėmesys skirtas ir sl...