Kai bures verslui nuperka kiti

Filmui – per 30 tūkst. litų

Visuomenės finansavimu pasinaudojo ir rėmėjų susirado filmo "The Queen of England Stole my Parents" ("Anglijos karalienė pagrobė mano tėvus" – angl.) komanda. Lietuvių filmo idėja, maždaug mėnesį kybojusi vienoje didžiausių kūrybinių projektų finansavimo platformų "Kickstarter", surinko per 12,2 tūkst. JAV dolerių (apie 30,5 tūkst. litų).

Visi filmo rėmėjai mainais už įnašą, atsižvelgiant į sumos dydį, galėjo gauti padėkos dovanų – ženkliuką, marškinėlius, filmo kopiją ar net išvysti filme savo nuotrauką. O išskirtiniam rėmėjui, lietuvišką kiną parėmusiam solidžiausia suma, filmo autoriai nusiuntė jo mėgstamos britų roko grupės "Queen" dainą "Bohemian Rhapsody", įrašytą filmo pabaigoje.

"Kai tarptautinė konkurencija didžiulė, o paprasti keliai jau išminti, mums teko pasukti galvą, kaip atkreipti dėmesį. Taigi, iš anksto sudėliojome pagrindinius etapus, ko imsimės kampanijos pradžioje, kokie darbai laukia jai įsibėgėjus. Nes vėliau laiko galvoti apie tolesnius žingsnius jau nelieka", – sakė filmo prodiuserė, aktorė Jurga Jutaitė.

Filmo autoriai jau turėjo scenarijų, žinojo, kas bus pagrindiniai komandos nariai, taigi, potencialiems rėmėjams pristatė ir vaizdo įrašą apie savo filmą, ir komandą, kuri jį sukurs.

"Kuo daugiau turi, ką parodyti, tuo geriau idėją priims potencialūs rėmėjai. Žmonės nori vizualios informacijos, jiems rūpi pamatyti veidus, kurie dirbs, išgirsti kalbančius autorius, išsiaiškinti, ar projektas yra patikimas. Mes nufilmavome pristatymą, kuriame režisierius papasakojo apie filmo idėją, prodiuseriai – apie gamybą", – sakė J.Jutaitė.

Parėmė ir arabas

Filmas "The Queen of England Stole my Parents", kurį ruošiamasi pristatyti "Kino pavasaryje", "Kickstarter" platformoje sulaukė 106 rėmėjų įnašų ir surinko maždaug ketvirtadalį juostai reikalingo biudžeto.

Dažniausiai prie lietuvių kuriamo filmo rėmėjai prisidėjo 15 JAV dolerių (38 litais), o labiausiai lietuvių idėja nupasakoti emigrantų vaikų gyvenimą susižavėjo Jungtinių Arabų Emyratų (JAE) gyventojas – jis pirmąją paramos dieną paaukojo trečdalį reikalingos sumos, t. y. 4,5 tūkst. JAV dolerių (per 11 tūkst. litų).

"Kai paklausėme, kodėl pasirinko būtent mūsų projektą, jis atsakė, kad jį patraukė emigravusių tėvų vaikų tema. Euronašlaičiai žmogui iš JAE buvo protu sunkiai suvokiama naujiena, tad jis norėjo paremti diskusiją šia tema", – paaiškino filmo prodiuserė.

J.Jutaitė teigė, kad "Kickstarter" platformoje reikia pasiūlyti idėją, kurios nevaržo geografinės ar kultūrinių skirtumų ribos, ir kalbėti universaliomis temomis, spręsti socialines problemas. Tik tokios bendros visiems vertybės, anot jos, pasieks žmogų, nepaisant jo gyvenamosios vietos ar išpažįstamos religijos.

"Kinui reikia nemažai lėšų, o jų gauti – sunku. Todėl mes buvome priversti išbandyti visus būdus, o visuomenės finansavimas yra viena iš alternatyvų. Be to, mums buvo smalsu patirti visą procesą, nes visuomenės finansavimas – sparčiai plintantis reiškinys. Kai projektas surenka kelis milijonus JAV dolerių, supranti, kokią jėgą turi pavieniai žmonės, susijungę į tokią platformą, – sakė ji. – Paprastai bandome kreiptis į privačius rėmėjus, tačiau privatusis sektorius kol kas dar žvelgia įtariai. Žinoma, tai laiko ir vardų, su kuriais bendradarbiauji, klausimas."



NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių