Lietuvoje planuojama steigti Pinigų plovimo prevencijos kompetencijų centrą

Lietuvoje ketinama įsteigti viešąją įstaigą Pinigų plovimo prevencijos kompetencijų centrą.

Centru bus siekiama užtikrinti viešojo ir privataus sektorių bendradarbiavimą, koordinuojant pinigų plovimo ir terorizmo finansavimo prevencijos priemonių įgyvendinimą ir rizikų valdymą.

Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybą (FNTT) numatoma įtraukti į viešosios įstaigos veiklą sudarant bendradarbiavimo sutartį.

Kaip teigiama Vyriausybės pažymoje, pastaruoju metu dėl Šiaurės ir Baltijos šalių regione kilusių pinigų plovimo skandalų atsirado didelis viešojo ir privataus sektorių poreikis kelti kompetenciją pinigų plovimo prevencijos srityje bei bendradarbiauti ir operatyviai keistis informacija valdant rizikas.

Centro veikla bus finansuojama Lietuvos banko ir privataus sektoriaus atstovų metiniais įnašais. Valstybės įnašas – 30 tūkst. eurų iš Finansų ministerijai skirtų valstybės biudžeto bendrųjų asignavimų.

Pinigų plovimo prevencijos įgyvendinimą Lietuvoje atlieka devynios institucijos: Lietuvos bankas, Kultūros paveldo departamentas, Lošimų priežiūros tarnyba, Lietuvos advokatūra, Lietuvos notarų rūmai, Lietuvos auditorių rūmai, Lietuvos antstolių rūmai, „Lietuvos prabavimo rūmai“ ir FNTT.

Šis klausimas kitą savaitę bus svarstomas Vyriausybės posėdyje.



NAUJAUSI KOMENTARAI

Lietuvos banką

Lietuvos banką portretas
steikit, buduliai. Matot kad ta kontora kur vadovauja Vasiliauskas ir tik vadinasi,,lietuvos bankas' visiškai nesusidoroja su jai privalomomis užduotimis.

Čiubaka

Čiubaka portretas
dar viena šaragė giminaičiams įdarbinti

TIKSLIAU

TIKSLIAU portretas
O čia tai centriux! Niekaip neiššifruoju: pinigų plovimo prevencijos kompetencijų? Tai čia kaip: nebeliks korupcijos prevencijos, kurią kuruoja STT? Jei kompetencija - gebėjimas atlikti tam tikrą konkretų darbą, tai STT nebemoka (ar nebegali) atlikti savo darbo?
VISI KOMENTARAI 4

Galerijos

Daugiau straipsnių