Lietuvos restoranai kartu su latviais ir estais protestuos prieš augančius mokesčius

Lietuvos restoranų, viešbučių ir kavinių atstovai ketvirtadienį Vilniuje protestuos dėl augančių mokesčių. Tokios protesto akcijos vienu metu numatytos visose trijose Baltijos valstybėse.

Vienas protesto organizatorių Lietuvoje, Kauno viešbučio „Daugirdas“ vadovas Vytautas Gustas teigė, kad Baltijos šalyse pridėtinės vertės mokesčio (PVM) tarifas yra didesnis, nei kitose Europos valstybėse.

„Kadangi analogiškai PVM pakilo ir Estijoje, ir Latvijoje, ir Lietuvoje, mes siekiame, kad jie būtų, kaip yra visoje Europoje, nes iš 27 šalių, 21-oje jie nesiekia 10-ies proc., o pas mus yra 21 proc., tai tas 10 proc. davė labai stipriai mūsų finansams ir mes per visą vasarą lašinių nesukaupėm, o laukia žiemos sezonas“, – BNS sakė V. Gustas.

Anot jo, restoranų ir viešbučių atstovai rinksis ne tik Lietuvos sostinėje, bet ir Kaune, mažesniuose miesteliuose.

Pasak V. Gusto, protesto metu bus tylos minute pagerbiami šalies restoranai ir viešbučiai, be to, visuose restoranuose ir kavinėse tuo metu skambės įrašas, kuriame bus pranešama apie esamą situaciją.

„Bus mūsų dalyviai su staliukais ir su kalijomis perrištomis juodu kaspinėliu. Gedulingas (laikas restoranams ir viešbučiams – BNS), mes jau tokią vos ne paskutinę vakarienę, nes labai gaila, bet kolegos jau užsidarinėja, didieji, mes dar biškį kenčiam, bet regionai, ten jau labai blogai. (...) Dešimt minučių, kaip tylos minutė būna prie kapo, tai ir mes savotiškai (pagerbsime – BNS)", – sakė V. Gustas.

Estijoje, kurioje viešojo maitinimo ir apgyvendinimo sektoriaus streikas vyks pirmąkart istorijoje, 20-čiai minučių bus stabdomas aptarnavimas visuose restoranuose.

Šioje šalyje vyriausybė rugsėjį nusprendė įvesti vadinamąjį gynybos mokestį, sudarytą iš trijų komponentų – jei planą patvirtins parlamentas, nuo 2025-ųjų 2 proc. punktais iki 24 proc. didės pridėtinės vertės mokestis (PVM), o nuo 2026 metų dar 2 punktais iki 24 proc. – gyventojų pajamų mokesčio tarifas (kitąmet jis bus 22 proc.).

Be to, nuo 2026 metų pelno mokestis būtų didinamas dar 2 proc. iki 24 proc. (nuo kitų metų jis augs iki 22 proc.). 2026 metais būtų įvestas ir 2 proc. tarifas reinvestuojamam pelnui, kuris šiuo metu Estijoje neapmokestinamas.

Valstybės duomenų agentūros duomenimis, restoranų, kavinių ir kitų maitinimo įmonių apyvarta Lietuvoje per 8 mėnesius siekė 1,056 mlrd. eurų (be PVM) ir buvo 7,3 proc. mažesnė nei pernai.

Nuo šių metų sausio Lietuvos maitinimo įstaigoms vėl galioja standartinis 21 proc. PVM tarifas. Nuo 2021 metų liepos kaip pagalba per pandemiją nukentėjusiam verslui galiojo 9 proc. mokestis.



NAUJAUSI KOMENTARAI

na

na portretas
kad jau pigiau romoje restorane pavalgyti nei LT rajono zabegalkėje prie kelio

restoranas -kavinė , ne pirmo būtinumo p a s l a u g a,

restoranas -kavinė , ne pirmo būtinumo p a s l a u g a, portretas
gobšuoliams laikas nusileisti gerokai ŽEMYN-- ir gyvensite , kaip visi Lietuvos žmonės ir kuo greičiau tai padarysite tuo būsite laimingesni ,--o g y v e n t i nesąžiningai KITŲ sąskaita, laikai b a i g ė s i .---Restoranų kavinių Įprotis pastoviai ir n e p a g r į s t a i kelti TRIUKŠMĄ- p r i v a l o baigtis ;-viena skyle pasiverškite diržą !

vata

vata portretas
patys ir eskit dviguba kaina nei kitur europoje skirtumas deje pvm lygyje, o dvigubai
VISI KOMENTARAI 3

Galerijos

Daugiau straipsnių