Pieno kaina išaugo – stambieji ūkiai gauna europinį vidurkį

Lietuvos pieno perdirbimo įmonės 2019 metų gruodį už natūralų pieną stambiesiems šalies pieno ūkiams mokėjo europinį vidurkį siekiančią supirkimo kainą – 338,5 euro už toną, arba 0,8 proc. daugiau nei lapkritį.

Žemės ūkio ministerijos duomenimis, vidutinė natūralaus pieno supirkimo kaina visiems ūkiams 2019 metų gruodį buvo 306 eurai už toną – 1,3 proc. didesnė nei lapkritį, tačiau 2,5 proc. mažesnė nei 2018 metų gruodį.

Stambiaisiais žaliavos tiekėjais Lietuvoje laikomi tie, kurie parduoda daugiau kaip 40 tonų pieno per mėnesį. Tokie tiekėjai pernai gruodį pardavė 66 proc. visos šalyje supirktos pieno žaliavos.

Lietuviško natūralaus riebumo pieno vidutinė 2019 metų importo kaina iš Latvijos ir Estijos buvo 313 eurų už toną, kai stambiesiems žaliavos tiekėjams Lietuvoje už natūralų pieną per tą patį laikotarpį mokėtas 326 eurų už toną vidurkis.

Pasak jo, Lietuvos ūkiuose primelžto pieno paklausa vidaus rinkoje pernai išliko didelė – tą rodo mažėjusi žalio pieno eksporto apimtis. Be to, Lietuvos stambiesiems ūkiams už pieną mokėta kaina viršijo ir importuotos žaliavos kainas, pažymėjo ekspertas.

„Bendrijos rezultatams didelės įtakos turėjo didžiausių pieno pramonės šalių – Prancūzijos ir Vokietijos – situacija, kurioms 2019 metai nebuvo palankūs – šiose šalyse smuko pieno gamyba ūkiuose. Dėl vasaros sausrų Europos ūkininkai turėjo sunkumų dėl pašarų paruošimo. Kita vertus, pieno baltymingumo ir riebumo rodikliai buvo geri, todėl žaliavos kaina taip pat išliko pakankamai aukšta“, – pranešime žiniasklaidai teigia E. Simonis.

Pasak pienininkų asociacijos „Pieno centras“ direktoriaus Egidijaus Simonio, 2019 metais Europos Sąjungoje pieno gamyba ūkiuose šiek tiek išaugo, bet prieaugis buvo menkesnis nei prognozuota prieš prasidedant metams.

Portalo milkprices.nl duomenimis, didžiosios Europos Sąjungos pieninės stambiesiems pieno tiekėjams lapkritį mokėjo vidutiniškai 336 eurus už toną, Naujosios Zelandijos – 317 eurų, JAV – 461 eurą. Per lapkritį pienas pabrango visuose pagrindiniuose pieno pramonės regionuose: Europoje žaliavos kaina pakilo 0,7 proc., Naujojoje Zelandijoje pieno supirkimo kaina stambiesiems tiekėjams padidėjo 8,6 proc., o JAV žaliava pabrango 8,8 proc.



NAUJAUSI KOMENTARAI

Aha

Aha portretas
Stambieji gauna europinį, o smulkieji, kurie dar neišdvėsėt, paskutines karves išskerskit ir eikit pasikart ant sausos šakos, kol šakų dar liko, ba netrukus paskutinius medžius švedai išsiveš, net šakos pasikart neberasit.

Kodel neragaujate

Kodel neragaujate portretas
Pieno neimanoma gerti su kvapeliu, bet kaip surugsta, tokia smarve kad vercia is koju - tikri nuodai. Buna bet retai pasitaiko, kad pieno produktai skanus. Uz tokia kaina - prasta kokybe.
VISI KOMENTARAI 2

Galerijos

Daugiau straipsnių