Pirmosios Šeimos kortelės iškeliavo į šeimų namus, užpildyti 6600 prašymų joms

Trečiadienį į šeimų namus iškeliavo pirmosios vardinės Šeimos kortelės. Socialinės apsaugos ir darbo ministerija (SADM) tikisi, kad dalį adresatų kortelės pasieks jau penktadienį, likusiuosius – ne vėliau nei antradienį.

Iš viso, SADM duomenimis, prašymus Šeimos kortelei užpildė apie 6600 gausių arba neįgalius vaikus prižiūrinčių šeimų.

Šeimos kortelių turėtojai jau nuo rugsėjo galės pradėti naudotis įvairių įmonių suteikiamomis nuolaidomis prekėms, paslaugoms bei renginiams. Nuolaidas gausioms ir neįgalius vaikus, nepaisant jų amžiaus, prižiūrinčioms šeimoms suteikia tokie partneriai kaip „Maxima“, „Rimi“, „Officeday“, „Eurobiuras“, optikos salonai „Optikos pasaulis“, taip pat „Vichy“ vandens parkas, kuris nuolaidas su Šeimos kortele suteiks ne tik šeimos bilietui, bet ir kiekvienam paskesniam vaikui ar tėvų poilsiui pirtyse.
 
„Nuolaidų sąrašas yra nuolat pasipildantis, kaskart pasirašomos naujos sutartys, sulaukiame tikrai didelio įmonių susidomėjimo, todėl rekomenduojame pildyti prašymus Šeimos kortelei internetu www.spis.lt arba raštu ir siųsti Socialinių paslaugų priežiūros departamentui. Ši kortelė unikali tuo, kad laikui bėgant sutelks daugybę nuolaidų ir galbūt net pakeis visas kitas lojalumo programas, kuriomis naudojasi gausios ir neįgalius vaikus auginančios šeimos“, - teigia socialinės apsaugos ir darbo viceministras Eitvydas Bingelis.
 
Šeimos kortelė įprastai pagaminama ir atsiunčiama per 30 darbo dienų nuo informacinio pranešimo apie duomenų teisingumą gavimo dienos.
Šeimai išduodama viena nemokama kortelė – ja galės naudotis visi asmenys šeimoje, kurių vardai ir pavardės nurodyti ant kortelės, primenama SADM pranešime. Jeigu šeimos nariai norėtų naudotis kortelėmis atskirai, rekomenduotina užsakyti papildomus egzempliorius. Šeimos kortelė turi būti naudojama kartu su asmens dokumentu: pasu, asmens tapatybės kortele, vairuotojo, moksleivio, studento ar neįgaliojo pažymėjimu.
Remiantis įstatymu, Šeimos kortelėmis galės naudotis gausios ir neįgalius vaikus, nepaisant jų amžiaus, prižiūrinčios šeimos.
 
Gausi šeima – tai tokia šeima, kurioje auga 3 ir daugiau vaikų, įvaikių ar globotinių iki 18 metų amžiaus. Į gausios šeimos gretas patenka ir pilnamečiai vaikai iki 24 metų, jei jie nedirba, neturi savo vaikų ir mokosi bendrojo ugdymo mokykloje, profesinėje mokykloje pagal formaliojo ugdymo programą pirmajai kvalifikacijai įgyti ar studijuoja aukštojoje mokykloje pagal nuolatinės studijų formos programą.

 
Gausios šeimos nariu pilnametis vaikas išlieka pabaigęs bendrojo ugdymo mokyklą iki tų metų rugsėjo, kai tradiciškai prasideda studijos universitetuose ar profesinėse mokyklose.
 
Gausioje šeimoje gali būti du tėvai ar vienas iš tėvų. Jei pora išsiskiria, gausios šeimos statusas lieka tam iš tėvų, su kuriuo teismo sprendimu lieka gyventi 3 ir daugiau vaikų.
 
Jeigu išsiskyręs asmuo su vaikais sukuria naują šeimą su asmeniu, kuris taip pat turi vaikų, vaikų skaičius šeimoje yra vertinamas bendrai.
 
Neįgalųjį slauganti ar prižiūrinti šeima – tokia šeima, kurioje tėvai globoja teismo neveiksniu pripažintą vaiką, prižiūri neįgalų nepilnametį ar slaugo 55 proc. ir mažesnį darbingumą turintį suaugusį vaiką. Vaikas gali būti pilnametis, bet jis turi gyventi su tėvais ar globėjais.
 
 

 



NAUJAUSI KOMENTARAI

Nu va....

Nu va.... portretas
Šeimos auginančios 1-2 vaikus patampa kažkokios atstumtos, menkavertės. Tokia valdžios politika ? Demokratinėse, socialiai atsakingose šalyse tokių vėjų nėra ir vieną vaiką auginanti šeima taip pat vertinama kaip ir auginanti daugiau vaikų.
VISI KOMENTARAI 1

Galerijos

Daugiau straipsnių