- Ūla Klimaševska, ELTA
- Teksto dydis:
- Spausdinti
Lietuva pagal persikvalifikuojančių darbuotojų skaičių yra viena paskutinių valstybių Europos Sąjungoje (ES), teigia ekonomikos ir inovacijų viceministras Karolis Žemaitis.
„Mes turime pakankamai nemažą darbuotojų skaičių Lietuvoje, kuriems reikia tiesiog persikvalifikuoti (...) Lietuva yra Europos Sąjungos uodegos gale pagal tai, kiek darbuotojų persikvalifikuoja“, – verslo forume Ukmergėje antradienį akcentavo ekonomikos ir inovacijų viceministras Karolis Žemaitis.
Jo teigimu, kiekvienos savivaldos prioritetas turėtų būti žmogiškųjų išteklių pritraukimas. Tai, anot viceministro, skatintų infrastruktūros vystymą ir didesnį verslo finansavimą.
„Esmių esmė, kas rūpi kiekvienam investuotojui, ar yra, kas dirbs“, – teigė K. Žemaitis.
Todėl ministerija teigia skatinanti perkvalifikuoti ir vietinei darbo rinkai priklausančius darbuotojus.
„Ekonomikos ministerijos pozicija visada buvo pasitikėti pačiu verslu. Jeigu verslas pats yra linkęs investuoti į savo darbuotoją, greičiausiai būrimo iš delno kursų neorganizuos savo darbuotojams. Organizuos tai, ko reikia pačiam verslui“, – pabrėžė K. Žemaitis.
„Investicinė aplinka yra stabili. Natūralu, kad karas Ukrainoje padarė įtakos, faktas, kad reikia dėti daugiau pastangų įrodyti, kad Lietuva yra stabili, nuspėjama, saugi valstybė investuoti“, – kalbėjo K. Žemaitis.
Pasak jo, laisvosios ekonominės zonos (LEZ) plėtra yra ypač svarbi stambiems investuotojams, kurie investuoti žvalgosi į tas teritorijas, kur yra jau parengta infrastruktūra.
„Joks investuotojas į plyną lauką neina (...). Tai vienu metu reikia tiek ruoštis tai infrastruktūrai, tiek dirbti, kad tie investuotojai čia ateitų“, – išskyrė K. Žemaitis.
LEZ plėtimas, pasak jo, sudarė sąlygas kurti vadinamąjį „žaliųjų investicijų koridorių“ stambioms investicijoms ir kurti aukštesnės kvalifikacijos darbo vietas regionuose.
„Tai reiškia, kad stambus investuotojas investuoja, Ukmergės atveju, bent 30 mln. eurų ir sukuria arba du šimtus, arba dvidešimt darbo vietų. Jos turi būti bent ketvirčiu geriau apmokamos nei savivaldybės vidurkis. Tada jam (investuotojui – ELTA) galioja 20 metų nulinis pelno mokestis ir papildomos visokios lengvatos ir pagalbos“, – pabrėžė K. Žemaitis.
Jo teigimu, dėl naujų technologijų pramonės sektoriuje mažėjant darbuotojų poreikiui susidaro sąlygos dirbti geriau apmokamą darbą.
„Lietuva nebėra pigios darbo vietos šalis. (...) Mes, kaip piliečiai, galime pasidžiaugti tuo 5–10, 11–12 proc. atlyginimų augimu per metus. Aišku, darbdaviams tai yra tam tikras iššūkis ir galvos skausmas“, – teigė viceministras.
„Lietuva vis dar yra konkurencinga per kaštų ir kokybės santykį. (...) Taip, mūsų darbo jėga brangsta, bet jos ir kokybė auga“, – pridūrė jis.
K. Žemaičio teigimu, šiuo metu Lietuvoje trūksta apie 1300–1400 ha (hektarų) ploto teritorijos pramonei vystyti.
„Šitie skaičiavimai buvo daryti iki gynybos investicijų atėjimo perspektyvos, kuri dar, tikėtina, tuos skaičius keis“, – pridėjo jis.
ELTA primena, kad antradienį Ukmergėje vyksta verslo forumas, kuriame regiono ir nacionalinės valdžios bei verslo atstovai aptaria regiono ekonominės plėtros perspektyvas. Forumą organizuoja Vilniaus Prekybos, pramonės ir amatų rūmai (PPAR).
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
-
Kalėdoms lietuviai linkę rinktis praktiškas dovanas, joms išleis iki 250 eurų
Didesnė dalis šalies gyventojų Kalėdoms renkasi praktiškas dovanas, o artėjant šventėms itin šokteli dovanų čekių bei kortelių pardavimai, BNS sako Lietuvos prekybos centrų atstovai. ...
-
Švenčių organizatoriai: Kalėdų senelių rinka Lietuvoje profesionalėja
Kalėdų Senelio paslauga Lietuvoje tampa vis profesionalesnė – žmonės dažniau renkasi ne pagal kainą, o pagal kokybę, sako tokią paslaugą teikiančių įmonių vadovai. ...
-
Populiarėja dirbtinės Kalėdų eglutės, mažiau medelių parduoda miškininkai5
Ruošdamiesi Kalėdoms gyventojai vis dažniau renkasi dirbtines egles, pastebi prekybininkai. Tačiau itin išaugus ir gyvų medelių pasiūlai, mažiau kirstinių eglių parduoda Valstybinių miškų urėdija. ...
-
Dalis restoranų per Kūčias bus pilni, vis dažniau vakarienė užsakoma į namus3
Kalėdų išvakarėse, katalikams Lietuvoje švenčiant Kūčias, vakare dirbs ne visi restoranai, tačiau kiti laukia svečių ir tikisi visiško užimtumo. ...
-
Premjeras: Lietuvoje bus kuriama valstybinė institucija, atsakinga už gynybos priemonių įsigijimą9
Premjeras Gintautas Paluckas patvirtino, kad Lietuvoje ketinama steigti valstybei pavaldžią instituciją, atsakingą už gynybos priemonių pirkimus. ...
-
Lenkijos PSE ir „Litgrid“ galutinai sutarė investuoti į „Harmony Link“
Lenkijos elektros perdavimo sistemos operatorei PSE patvirtinus sprendimą dėl investicijų į elektros jungties tarp Lietuvos ir Lenkijos „Harmony Link“ statybą, įsigaliojo ir toks pat Lietuvos operatorės „Litgrid“ sprendimas. ...
-
Paluckas: 2025 m. valstybės biudžete gynybos finansavimas siekia 3,91 proc. nuo BVP6
Premjeras Gintautas Paluckas teigia, kad patvirtiname kitų metų valstybės biudžete 800 mln. eurų padidinus skolinimosi limitą šalies gynybos poreikiams, krašto apsaugos finansavimo dalis sieks 3,91 proc. nuo bendrojo vidaus produkto (BVP). ...
-
ESO nesutinka su VERT išvadomis2
Neplaninį „Energijos skirstymo operatoriaus“ (ESO) patikrinimą atlikusi Valstybinė energetikos reguliavimo taryba (VERT) nustatė, kad tinklų operatorius netinkamai informavo dalį gamintojų (vystytojų), kodėl jiems nesuteikti pajėgumai pri...
-
Prezidentas pasirašė 2025 metų valstybės biudžetą7
Prezidentas Gitanas Nausėda penktadienį pasirašė 2025 metų valstybės biudžetą, pranešė Prezidentūra. ...
-
RRT: „Telia“ ne visada leidžia konkurentams naudotis ryšio tinklu
Didžiąją dalį interneto ryšio rinkos užimanti telekomunikacijų bendrovė „Telia Lietuva“ ne visada sąžiningai leisdavo kitiems operatoriams pasinaudoti jos elektroninių ryšių tinklu, pareiškė Ryšių reguliavim...