Afrikos šalių dokumentai gaminami Lietuvoje

Saugios spaudos įmonė „Garsų pasaulis“ vėl praplėtė eksporto geografiją – šįkart jai patikėta gaminti bendras Ruandos, Ugandos ir Kenijos vizas. Tokią bendrą vizą šios šalys pradėjo išduoti pirmą kartą.

Saugi spauda – tai vertingų, specialios apsaugos reikalaujančių dokumentų gamyba. Tokiais dokumentais laikomi pasai ir asmens identifikavimo kortelės, vizos, pašto ženklai, vairuotojų bei transporto priemonių registracijos pažymėjimai, banderolės ir pan. Spaudos įmonė gerai žinoma šioje srityje tarptautiniu mastu – jau dabar ji eksportuoja į tokias šalis, kaip Azerbaidžaną, Mozambiką, Komorus, Gvinėją-Bisau, Madagaskarą, Salvadorą, Singapūrą, Libiją, Nepalą ir daugelį kitų.

„Daugiausiai eksportuojame į Aziją, Afriką ir Centrinę Ameriką. Europoje įsitvirtinti sunkiau, nes čia jau yra keli dideli rinkos žaidėjai“, − pasakoja bendrovės saugaus spausdinimo padalinio vadovas Andrius Lukoševičius.

Tiesa, įmonė gamina ir Airijos Šengeno tipo vizas, Jungtinių Tautų ir Europos Sąjungos oficialių institucijų asmens identifikavimo dokumentus, vaistų receptus Ispanijai.

Itin skubus užsakymas

Bendrą vizą, kuria siekiama pritraukti daugiau turistų, paskatinti į vieną šalį atvykstančius svečius aplankyti ir kitas, Ruandos, Ugandos ir Kenijos vyriausybės nusprendė įsivesti rugpjūti. Kadangi oficialios ir trejose valstybėse galiosiančios vizos — ypatingas dokumentas, gamintojui kelti itin aukšti reikalavimai. Reikalauta, kad jis turėtų ilgametės tarptautinės patirties, būtų nepriekaištingos reputacijos bei gerai žinomas saugios spaudos srityje. Taip pat norėta, jog vizos turėtų įvairias naujausias apsaugos priemones, saugančias nuo padirbinėjimo.

Užsakymas buvo sudėtingas ir todėl, kad laiko buvo duota itin nedaug: pasirašius sutartį, 300 tūkstančių vizų reikėjo pristatyti ir pilnai integruoti visą išdavimo procesą – pateikti visą aparatūrinę bei programinę įrangą – vos per pusantro mėnesio. Tai neįprasta tokio tipo projektams, kurie dažniausiai yra įgyvendinami per šešis mėnesius ar netgi vienerius metus.

150 tūkstančių eurų vertės užsakymą įmonė įgyvendino be partnerių pagalbos. „Turime pakankamai patirties ir technologijų, kad galėtume tokius, net ir skubius užsakymus įgyvendinti vieni“, - džiaugiasi A. Lukoševičius. Pasak jo, šiuo metu įmonė dalyvauja panašiuose konkursuose Dominikos Respublikoje, Tanzanijoje ir Jemene.



NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių