Kaip dažyti medinį namą – ekspertai pristato septynis darbų etapus

  • Teksto dydis:

Lengvai nudažysite medinį namą, jei žinosite kelias esmines taisykles. Juk nereikėtų pamiršti, kad kuo taisyklingiau atliksite šį darbą, tuo ilgiau galėsite džiaugtis nepriekaištingu rezultatu.

„Senukų“ specialistai pristato 7 dažymo etapus, kurių nė vieno negalima praleisti.

#1. Nušveiskite medieną

Visų pirma, dažymo paviršių būtina tinkamai paruošti darbams. Reikia nuvalyti pelėsius, kerpes, nušveisti atsilupusius senus dažus gremžtuku ar vieliniu šepečiu.

#2. Nuplaukite paviršių

Purviną, dulkėtą paviršių reikia nuplauti. Greitai tai galima atlikti aukštojo slėgio plautuvu. Specialistai primena, kad po šios procedūros reikėtų kelias dienas palaukti, kol fasadas išdžius – kuo jis sausesnis, tuo geriau įsigers ir tvirčiau laikysis dažai.

#3. Užsandarinkite skylutes

Taip pat ekspertai pabrėžia, kad visus plyšius, skylutes ir pažeistas medienos vietas reikėtų neužmiršti užpildyti glaistu. Taip mediena bus lygesnė, pro ertmes nepateks kenkėjai.

#4. Nugruntuokite paviršių

Naujas dailylentes būtina gruntuoti. Gruntas užtikrins tolygesnį pagrindo ir dažų sukibimą. Žinovai pataria jas gruntuoti iš abiejų pusių dar neužkaltas: tuomet reikės mažiau dažų, o nematoma lentelių pusė taip pat bus apsaugota nuo kenkėjų. Po gruntavimo reikia palaukti, kol mediena išdžius.

#5. Išsirinkite dažus ir dažymo įrankius

Renkantis medinių fasadų dažus, svarbu atkreipti dėmesį į savo lūkesčius: norite išsaugoti medienos faktūrą, kad danga būtų pusiau permatoma, ar norite padengti medieną dažais?

Visiškai medieną padengiantys dažai saugo ją nuo klimato poveikio, neleidžia į dažytą paviršių įsiskverbti purvui ir vandeniui, puikiai išlaiko spalvą.

O jei nesinori uždengti medienos pagrindo, galima rinktis dažų alternatyvą – dažyves, kitaip dar vadinamas lazūromis. Tai skaidri danga, giliai įsiskverbianti į medieną, ją impregnuojanti, išryškinanti medienos grožį ir apsauganti nuo ultravioletinių spindulių bei atmosferos poveikio.

„Rinkdamiesi dažus, klientai atkreipia dėmesį į jų atsparumą atmosferos poveikiui, purvui ir vandeniui. Todėl tiek fizinėse, tiek elektroninėje parduotuvėse populiariausios – žinomų gamintojų dažymo priemonės, kuriomis tinkamai apsaugojus medinį paviršių, galima džiaugtis nepakitusia medienos spalva ir puikia jos būkle daugelį metų“, – sako „Kesko Senukai“ atstovė Elona Uckutė.

Ekspertai pabrėžia, kad siekiant gerai atlikti dažymo darbus, itin svarbu pasirūpinti ir gerais įrankiais. Kokybiškas teptukas geriau padengs paviršių, ant pagrindo nepaliks šerių, o dažytas paviršius liks lygus. Taip pat galima dažyti voleliu ar purkšti elektriniu dažymo įrankiu, tačiau po to vis tiek reikėtų palyginti teptuku.

Baigus darbus, teptuką reikėtų gerai išplauti ir laikyti sandariame polietileno maišelyje. Taip išsaugomas šerelių elastingumas – jį galima naudoti dar kartą.

#6. Sulaukite tinkamų oro sąlygų

Dažymo darbams reikalinga bent +10°C temperatūra. Tiek turi būti įšilęs ne tik oras, tačiau ir dažymo paviršius bei patys dažai. Geriausia santykinė oro drėgmė – mažesnė nei 80 proc.

Kadangi dažomas paviršius turi būti visiškai sausas, negalima dažyti iš karto po lietaus ar sienos plovimo.

#7. Dažykite du kartus

Siekiant išvengti dažų atspalvio skirtumo, „Senukų“ profesionalai rekomenduoja viename inde pasiruošti visą reikiamų dažų kiekį. Dažus reikėtų gerai išmaišyti, keletą kartų juos pamaišyti rekomenduojama ir dažymo metu.

Pirmą kartą dažyti patariama vis dar neužkaltas lenteles, tik matomą jų pusę. Jei lenteles dažysite jau prikaltas prie sienos, po kurio laiko gali išryškėti nenudažytos vietos, nes medis „juda“ – ilgainiui traukiasi arba pasislenka iš vietos. Anot specialistų, puikų rezultatą pasieksite, jei lentą ar rąstą dažysite po vieną, išilgai medienos tekstūros.

Pirmiausia nudažykite fasado lentas, po to – kampines lentas ir langų bei durų apvadus. Ypač kruopščiai apdorokite lentų ir rąstų galus, nes per juos mediena gauna didžiąją dalį drėgmės.

Antrą kartą dailylentes galite dažyti tik gerai išdžiūvus pirmajam sluoksniui. Tai galima atlikti jau užkalus medieną ant namo. Paprastai dviejų dažų sluoksnių pakanka.

Tikrasis dažyve padengtas paviršiaus atspalvis priklauso nuo medienos rūšies, kietumo, buvusio atspalvio bei užteptų sluoksnių skaičiaus. Todėl išbandykite dažyvę ant nedidelio paviršiaus, kad įsitikintumėte, ar atspalvis tinka. Galutinis dažų atspalvis taip pat matomas tik visiškai išdžiūvus dažams.


Šiame straipsnyje: medinis namasdažymasdažai

NAUJAUSI KOMENTARAI

Anonimas

Anonimas portretas
cia straipsnis DURNELIAM turbut !?
VISI KOMENTARAI 1

Galerijos

Daugiau straipsnių