Kaip kokybiškai klausytis muzikos

  • Teksto dydis:

Muzika dar niekada nebuvo tokia svarbi mūsų gyvenime. Ji paliečia beveik visas žmogaus gyvenimo sritis. Statistika rodo, kad muzikos klausomės kasmet vis daugiau. Klausantis muzikos, sumažėja stresas, nerimas, ji padeda pajusti džiaugsmą, liūdesį, jaudulį ar nostalgiją. Muzika gerina atmintį ir susikaupimą, skatina kūrybinį mąstymą ir problemų sprendimą, ugdo vaizduotę. Ji suteikia džiaugsmo, gerų emocijų ir jaudulio kasdieniame gyvenime, nesvarbu, ar šokate, dainuojate, ar tiesiog klausotės.

Norint pasiekti norimo lygio garso kokybę klausantis muzikos, reikia kelių pagrindinių sudedamųjų dalių ir žinių šiose srityse:

Aukščiausios kokybės komponentai

1. Garso kolonėlės. Aukštos kokybės kolonėlės – pagrindinis garso sistemos komponentas. Pasirinkimas platus, kolonėlės skiriasi dydžiu, konstrukcija, garsiakalbio medžiagomis ir tipu – pačiam neišgirdus sunku išsirinkti… Tokie prekių ženklai kaip „Focal“, „Bowers & Wilkins“, „Dynaudio“ ar SVS gamina aukštos kokybės įrangą ir jais galima pasitikėti.

„Muzikinio Garažo“ nuotr.

2. Garso stiprintuvas. Galima rinktis lempinius arba tranzistorinius stiprintuvus, jie abu siūlo skirtingus garso atkūrimo stilius.

3. Skaitmeninio signalo keitiklis konvertuoja skaitmeninius signalus į analoginį garsą. Aukštos kokybės keitiklis yra būtinas norint užtikrinti švarų, detalų ir tikslų muzikos atkūrimą.

4. Garso šaltinis. Naudojant formatus be nuostolių, tokius kaip FLAC, DSD arba aukštos raiškos muzikos transliavimo paslaugas, pvz., „Tidal“ ar „Qobuz“, užtikrinama, kad dirbate su aukščiausios kokybės garsu. Patefono garsas nuo skaitmeninių grotuvų garso skiriasi šiltumu, natūrulumu, kokybe. 

„Muzikinio Garažo“ nuotr.

Komponentų derinimo žinios:

1. Užtikrinkite, kad jūsų stiprintuvas ir garsiakalbiai būtų suderinti pagal galią, jautrumą, kokybės lygį ir atsižvelkite į klausomą muzikos stilių. Naudojant komponentus, kurie nedera tarpusavyje, dažniausia yra ženklai ribojama garso kokybė.

2. Svarbu tinkamai parinkti kabelius (garsiakalbių, jungiamuosius ir kt.), kurie minimalizuoja triukšmą ir išlaiko signalo kokybę, nors tai subtilesnė optimizavimo sritis.

Akustikos supratimas

1. Patalpa ir jos akustinė izoliacija turi didžiulę įtaką garso kokybei. Išsiaiškinkite, kaip garsas atsispindi nuo sienų ir objektų. Garso izoliacija, žemų dažnių gaudyklės ir sugeriančios plokštės padeda pašalinti nereikalingą aidą ir padaro garsą aiškesnį.

„Muzikinio Garažo“ nuotr.

2. Garsiakalbių išdėstymas yra svarbus. Siekite optimalaus stereotrikampio (vienodas atstumas tarp kiekvieno garsiakalbio ir jūsų klausymosi vietos), taip pat atsižvelkite į garsiakalbių aukštį ir kampą. Nerekomenduojame statyti garsiakalbių į kambario kampus, visiškai priglausti prie sienos.

3. Net ir geriausia įranga negali kompensuoti prastos kokybės įrašų. Ieškokite įrašų, kuriuose būtų išlaikytas didelis dinaminis diapazonas ir detalumas. Vinilinė plokštelė, SACD ar aukštos raiškos skaitmeniniai failai iš patikimų šaltinių suteikia aukštesnę garso kokybę nei suspausti MP3 failai.

4. Ieškokite sistemos, atitinkančios jūsų muzikinius poreikius (pvz., daugiau žemų dažnių turinti – elektroninei, roko ar hiphopo muzikai, detalumas, neutralumas – klasikai, džiazui).

Garso kokybė automobilyje

„Muzikinio Garažo“ nuotr.

1. Automobilinė garso aparatūra turi sudėtingą sistemą, kuri susideda iš kelių svarbių komponentų: magnetolos , garsiakalbių, stiprintuvo ir laidų. Norint pasiekti geriausią garso kokybę, ypač svarbu pasirinkti kokybiškus garsiakalbius. Komponentiniai garsiakalbiai automobiliui yra vienas geriausių pasirinkimų, nes jie atskiria aukštų ir žemų dažnių garsus, todėl muzikos atkūrimas tampa aiškesnis ir tarpusavyje suderintas.

2. Taip pat rekomenduotinas garso stiprintuvas, kuris padidina garso signalą, leidžia garsiakalbiams skambėti galingiau ir užtikrina visą garso spektrą.

3. Žemų dažnių garsiakalbiai automobiliui, dar vadinami subwoofer’iais, yra būtini norint pasiekti gilų, stiprų bosą. Net ir nedidelis žemadažnis suteiks daug smagumo bet kuriai garso sistemai. Be to, renkantis garsiakalbius reikia atsižvelgti į jų dydį – kuo didesnis garsiakalbis, tuo geriau jis atkuria žemus dažnius.

4. Tačiau norint maksimaliai išnaudoti šiuos komponentus, svarbu užtikrinti, kad automobilyje būtų įrengta tinkama garso izoliacija, kuris padės išvengti pašalinių garsų įtakos klausant muzikos, sumažins nuovargį, kylantį dėl pašalinio triukšmo.

5. Aukštos kokybės laidai yra dar vienas svarbus elementas. Jie atsakingi už tinkamą garso signalo perdavimą tarp sistemos dalių. Be gerų laidų net pati brangiausia aparatūra neveiks efektyviai. Dėl sudėtingo aparatūros montavimo proceso dažnai rekomenduojama kreiptis į profesionalus, nes tik teisingai suprojektuota ir sumontuota sistema garantuos puikų rezultatą.

„Muzikinio Garažo“ nuotr.

Sujungę šiuos komponentus ir žinias, galėsite sukurti klausymo aplinką, kuri atitiks jūsų lūkesčius ir užtikrins aukščiausią garso kokybę. Jei įmanoma, išbandykite sistemą garso technikos salone prieš pirkdami. Svarbu išgirsti, kaip per skirtingą sistemą skamba jūsų mėgstamos dainos, tai gali labai pakeisti jūsų pasirinkimą.

Nuostabios ir kokybiškos muzikos jums linki audiovideo.lt komanda.



NAUJAUSI KOMENTARAI

Paf

Paf portretas
Aš irgi nemėgstu žydų prakeiktų...

Be abejo

Be abejo portretas
Žydė kai savo išsigimysy idikotą vaiką ryte jau randa apsšikhsį lovoje nors jam jau 29 metai, iš karto paleidžia muziką ir jie abu škka tavo.Šūdas taip ir kabo žydo kalconuose, nes visi žydai niekaip negali atsisveikinti su tuo, ką turi. Net su šūdu. Ir taip kas rytas; muzika, žydė ir jos idiotas sūnus, tvirtas ir šūdas, prklipęs žydo kone ir tas šūdas vis tas pats jau 20 metų. Žydas bijo vandens. Klyno nuplauna,, suu šūdu eina ir į žydų posėdžius kur klausosi muzikos irgi apsimeta,kad šūdu smirdi kaimynas Arūnas.
VISI KOMENTARAI 2

Galerijos

Daugiau straipsnių