N. Cooperio byla nutraukta, daugiau nei milijonas litų grąžinta į „Snoro“ sąskaitą

  • Teksto dydis:

Neradus nusikalstamos veikos požymių, Generalinė prokuratūra nutraukė ikiteisminį tyrimą dėl pasitraukiančio bankrutavusio banko „Snoras“ administratoriaus Neilo Cooperio (Neilo Kuperio) veiksmų.

1,232 mln. litų, dėl kurių išmokėjimo buvo kilę abejonių, grąžinta į „Snoras“ sąskaitą, pranešė prokuratūra. Prokurorai N.Cooperį įtarė galbūt neteisėtai atlikus dvi operacijas, dėl kurių padaryta žala viršijo 1,2 mln. litų.

Pasak prokuratūros pranešimo, N.Cooperio atstovauta tarptautinė finansų konsultacijų įmonė dar vasarą geranoriškai pervedė visą viršytą sumą į „Snoro“ sąskaitą ir gali kreiptis į teismą dėl lėšų susigrąžinimo iš Lietuvos įmonių, kurių prašymais ir buvo įvykdytos operacijos.

Buvo įtariama, kad viena jų susijusi su buvusios Seimo pirmininkės konservatorės Irenos Degutienės sūnaus Gedimino Degučio įmone „Novotersa“, kurios dalį paskolos 2012 metų sausio 6 dieną padengė „Snoras“, iš įmonės specialiosios sąskaitos pervesdamas 645,803 tūkst. litų - apie 300 tūkst. litų daugiau nei draudžiama indėlio suma (345 tūkst. litų).

Be to, pasak žiniasklaidos, bankas 2012 metų spalio 10-ąją bendrovei „AviaAM B03“ leido iš atsiskaitomosios sąskaitos nurašyti 1,277 mln. litų paskolai padengti. Įmonė per akcininkus yra susijusi su verslininko Gedimino Žiemelio kontroliuojama įmone „Avia Solutions Group“.

Tokiu būdu dvejomis operacijomis galėjo būti padaryta 1,232 mln. litų žalos - tai yra skirtumas tarp draudžiamos indėlio sumos, kuri siekia 345 tūkst. litų, ir operacijos vertės.

Lietuvos teismo ekspertizės centras nustatė, kad po „Snoro“ bankroto paskelbimo dviem operacijomis buvo viršyti maksimalūs užskaitų dydžiai. Tačiau vėliau Specialiųjų tyrimų tarnyba nustatė, kad N.Cooperis, nebūdamas Lietuvos piliečiu ir išsamiai nesusipažinęs su šalies teisės aktais, nuolat konsultavosi su specialistais, banko darbuotojais, užsienio ir Lietuvos advokatais.

„Tai rodo, kad vykdydamas savo pareigas, administratorius siekė užtikrinti, kad kiekvieną klausimą spręstų kompetentingi asmenys, kurių sprendimai būtų paremti galiojančiais teisės aktais bei praktika, tai yra ėmėsi visų įmanomų priemonių, kad bankroto procedūra būtų atlikta laikantis Lietuvos įstatymų“, - rašoma pranešime. 

Prokuroras pažymėjo, kad administratoriaus veiksmai neužtraukia baudžiamosios atsakomybės, jam taip pat panaikinta anksčiau skirta kardomoji priemonė – 120 tūkst. litų užstatas. 

Vilniaus apygardos prokuratūros prokuroras Linas Kuprusevičius BNS yra sakęs, kad ikiteisminį tyrimą dėl galimai neteisėtų kai kurių „Snoro“ operacijų, su kuriomis galėjo būti susijęs ir N.Cooperis, tikisi baigti iki rugsėjo 8 dienos.

N.Cooperis du kartus - kovo ir birželio mėnesiais - buvo apklaustas, o pranešimas apie įtarimą jam įteiktas kovo viduryje.



NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių