- Vytautas Dumbliauskas/lnk.lt
- Teksto dydis:
- Spausdinti
Vairuotojus drausminančių momentinių ir vidutinio greičio matuoklių kasmet vis daugiau tiek miestuose, tiek užmiesčio keliuose. Tačiau Valstybės kontrolė nustatė, kad už kelius atsakinga įmonė „Via Lietuva“ kelias dešimtis vidutinio greičio matuoklių pastatė ten, kur avarijų net nebuvo, o jiems išleido kone milijoną eurų. Beveik pusę milijono eurų vidutinio greičio matuokliams išleido ir Vilnius. Šie matuokliai pažeidėjus fiksuoja jau mėnesį.
Panašu, kad vidutinio greičio matuokliai sostinės vairuotojus drausmina.
Tą patvirtina ir Vilniaus savivaldybė. Esą kol vidutinio greičio matuoklių įranga stovėjo, bet buvo tik testuojama, vairuotojai lakstė nesibaimindami.
„Iki tos dienos pažeidimų vidurkis buvo 2 tūkstančiai atvejų per dieną“, – sakė Vilniaus savivaldybės atstovas Eduardas Garbovskis.
Prieš mėnesį įrangą įjungus ir apie tai pranešus, pažeidimų skaičius krito kartais.
„Ženkliai pasikeitė situacija ir dabar svyruoja apie 300 atvejų per dieną, iš kurių apie 50 atvejų tų labai skubančių“, – kalbėjo E. Garbovskis.
Tačiau pasitaikė ir tokių, kurie greitį viršijo daugiau kaip 50 kilometrų per valandą.
Visas reportažas – LNK vaizdo įraše:
Geležinio Vilko gatvėje vidutinio greičio matuokliai veikia abiem kryptimis. Čia, savivaldybės duomenimis, pažeidėjų daugiausia.
Taip pat matuokliai vidutinį greitį matuoja Vakariniame aplinkkelyje nuo Pilaitės prospekto iki Oslo gatvės, Teodoro Narbuto gatvėje nuo Laisvės prospekto iki Sėlių gatvės.
Vienas ruožas vietą kas kurį laiką keičia.
Vilniuje vidutinio greičio matuokliai – naujiena, tačiau šalies keliuose – ne, ir jų skaičius pastaraisiais metais labai išaugo.
Valstybės kontrolė skelbia, kad pastaraisiais metais įrenginėdama naujas vidutinio greičio atkarpas „Via Lietuva“ persistengė.
„2020-2022 metais 29 atvejais iš 100 vidutinio greičio matuokliai buvo įrengti tuose kelių ruožuose, kuriuose pagal metodiką jie neturėtų būti įrengti“, – teigė Valstybės kontrolės atstovas Mindaugas Šalčius.
Taip pat Valstybės kontrolė nustatė, kad dauguma ruožų, kur matuojamas greitis, ilgesni nei numatyta metodikoje.
Nustebino ir pasirinktos vietos rengti naujus matuoklius ateityje.
„Atskirais atvejais į tas prioritetines eiles įtraukti kelių ruožai, kuriuose nebuvo nei vieno eismo įvykio per numatytą laikotarpį, arba eismo įvykį sąlygojo ne nesaugus greitis“, – tęsė M. Šalčius.
„Via Lietuva“ tikina, kad greičio matuoklių plėtra pernai jau sustabdyta, taisyklės, kaip ir kur turėtų būti statomi matuokliai, peržiūrimos.
„Atliekame metodikos tobulinimą, parenkant ruožus labiau akcentuojant ir suteikiant didesnį svorį būtent eismo įvykiams, kurie yra tiesiogiai susiję su viršytu greičiu“, – kalbėjo „Via Lietuva“ atstovas Martynas Gedaminskas.
Esą greičio matuoklių pagrindinis tikslas ne bausti, o paskatinti laikytis saugaus greičio.
„Yra ženklus tiek sužeistųjų, tiek žuvusiųjų asmenų skaičiaus mažėjimas būtent tuose ruožuose, kur ir buvo įrengti greičio matuokliai“, – tikino M. Gedaminskas.
„Kodėl mes labai įsivaizduojame, kad greičio matuoklis turi būti ten, kur vyksta avarijos? Jis gali būti ten, kur vairuotojai linkę viršyti greitį ir taip juos pristabdo, kad tos avarijos neįvyktų. Jų gal ir nebuvo, bet galėtų būti“, – šnekėjo vairavimo instruktorius Artūras Pakėnas.
Šiuo metu valstybinės reikšmės keliuose veikia 72 momentinio greičio matuokliai, 131 vienoje atkarpoje matuojamas vidutinis greitis.
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
-
AAD teigia: Lietuvos transporto parkas atsinaujina2
Aplinkos apsaugos departamento (AAD) pareigūnams nuo šių metų rugpjūčio kelių reiduose pradėjus tikrinti transporto priemonių taršą, per tris mėnesius visoje Lietuvoje aplinkosaugininkai sustabdė 472 transporto priemones, iš kur...
-
Transporto sektoriui metai klostėsi sudėtingai: rinka liko nestabili, griežtėja reguliacinė aplinka
Lietuvos transporto ir logistikos įmonės šiuos metus vertina kaip sunkius – nors įmonių pajamingumas šiek tiek padidėjo, bet darbuotojų trūkumas neleido pilnai pasinaudoti pagerėjusia situacija. ...
-
Bilotaitės pasiteisinimas dėl vairavimo egzamino: sprendimas nebuvo priimtas vienasmeniškai9
Buvusi vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė tvirtina, kad dabartinio ministro Vladislavo Kondratovičiaus teiginiai, jog sprendimas uždrausti laikyti vairavimo egzaminus rusų kalba buvo priimtas vienasmeniškai, nesiderinant su kitomis institucij...
-
Ministras: sprendimas atsisakyti vairavimo egzaminų rusų kalba nebuvo tinkamai suderintas3
Metams atidėjus sprendimą atsisakyti vairavimo egzaminų rusų kalba, Vidaus reikalų ministras Vladislavas Kondratovičius sako, jog toks žingsnis nebuvo tinkamai suderintas su atsakingomis institucijomis. ...
-
VRM atidėjo sprendimą atsisakyti vairavimo egzaminų rusų kalba7
Vidaus reikalų ministras Vladislavas Kondratovičius penktadienį pasirašė įsakymą, kuriuo metams nukėlė sprendimą atsisakyti vairavimo egzaminų rusų kalba. ...
-
Šventinė karštinė įsibėgėjo: Kalėdoms išpuošia ir automobilius2
Kol tarp miestų vyksta amžina kova, kurio gi eglė gražiausia, išradingumu kartais nenusileidžia ir paprasti žmonės. Štai ir automobilių mylėtojai bando įrodyti, kad ne prasčiau moka išpuošti savo ratuotas transporto priem...
-
Bilotaitė turi kategorišką nuomonę dėl vairavimo egzamino2
Buvusi vidaus reikalų ministrė konservatorė Agnė Bilotaitė nepagrįstu ir nesuprantamu vadina naujojo vidaus reikalų ministro siekį stabdyti sprendimą nuo sausio vairavimo egzaminus Lietuvoje organizuoti tik lietuvių arba kitomis oficialiomis Europos ...
-
Vežėjų parką papildys elektriniai lokomotyvai3
Krovinių pervežimo bendrovė „LTG Cargo“ įsigijo septyniolika elektrinių lokomotyvų, jie į Lietuvą atvyks 2027-ųjų pradžioje. ...
-
Žali – patys saugiausi, oranžiniai – autsaideriai
Manoma, kad automobilio spalva neturi įtakos, kaip dažnai jis patenka į avarijas, tačiau ryškių spalvų transporto priemonės neretai laikomos saugesnėmis. ...
-
Naujovę „Regitrai“ padiktavo klientai4
„Regitra“ plečia savo asortimentą: įregistravę naują automobilio numerį iš karto galėsite įsigyti ir rėmelį. ...