Ansamblis „Lietuva“ mažuosius žiūrovus pradžiugino kalėdine premjera

  • Teksto dydis:

Ansamblis „Lietuva" savo mažuosius žiūrovus pradžiugino kalėdine premjera „Kaip Zitutė pasaulį išgelbėjo“. Tai muzikinis spektaklis vaikams kultinės rašytojo Vytauto V. Landsbergio pasakos apie pelytę Zitą motyvais.

Didžiulio susidomėjimo sulaukęs spektaklis per pastarąsias dvi savaites buvo parodytas kone 20 kartų, po du – tris spektaklius per dieną. Vaikus tiesiog įtraukia gyvas ir nuoširdus aktorių žaidimas bei šviesi, džiaugsminga Artūro Noviko muzika, kurią gyvai atlieka ansamblio solistai, choras ir liaudies instrumentų orkestras.

„Knyga apie pelytę Zitą gimė iš mano asmeninės patirties. Pamatęs, kad mano mažiausioji dukra išėjus mamai iš namų imdavo baimintis, jog ši gali nebesugrįžti, ėmiau sekti jai pasaką apie pelytę Zitą“, – prisiminimais dalinosi bestselerio autorius V. V. Landsbergis. „Šios istorijos pamatas yra mūsų psichikos fenomenas – visiems mūsų pasirinkimams vadovauja arba meilė, arba baimė. Pasakos populiarumą lemia tai, kad sekdami pelytės pėdomis vaikai atpažįsta ir išgyvena savo pačių slaptas baimes, kurias kartu su Zitute įvykis po įvykio transformuoja į meilę. O susitvarkę savo viduje galime padėti ne tik savo aplinkai, bet ir pasauliui.“

Kaip ir visa vaikų mylimo rašytojo V. V. Landsbergio literatūra, ši pasaka daugiasluoksnė. Istorija apie pelytę Zitą skatina vaikus mąstyti kas apskritai yra švara. Kad blogomis mintimis, žodžiais, darbais mes šiukšliname pasaulį ne ką mažiau, nei numesdami ant žemės saldainio popierėlį. "Vien tik meilė, kilnios mintys sutvarkys ir nuramins jus...", - tikrosios švaros paslaptį atskleidžia Pasaulio Karalaitis, pas kurį Zitutė keliauja ieškoti atsako, kaip išgelbėti savo pasaulį nuo šiukšlių. "Tik tada šiukšles iškuopsit, kai save geriau suvoksit. Kai daugiau nebesibarsit, draugiškai gyvent nutarsit", - moko išminčius Zitutę.

Valstybinio dainų ir šokių ansamblio „Lietuva“ vaikiškų spektaklių populiarumą dažniausiai lemia ne tik siužetas, bet ir tai, kad juose visada grojama tikrais tautiniais instrumentais – birbynėmis, kanklėmis, skrabalais ir kt., tradicinį skambesį paįvairinant šiuolaikiškomis muzikinės išraiškos priemonėmis. Spektakliuose subtiliai įpinami liaudies dainų ir šokių motyvai. Tautiškumo ugdymas, meilės liaudies menui puoselėjimas neformaliu būdu – vienas svarbiausių ansamblio „Lietuva“ tikslų.



NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių