Bažnytinio paveldo muziejus kviečia į renginius, skirtus Vilniaus katedros varpinei

  • Teksto dydis:

Žemutinės pilies teritorijoje pastačius Vilniaus katedrą, XVI a. pradžioje prie jos buvo prijungtas ir vienas iš pilies gynybinės sienos vakarinių bokštų, jame įrengta katedros varpinė. Požeminė keturkampė dalis yra viena iš seniausių baltiškojo rišimo mūro liekanų Lietuvoje, datuojama XIII amžiumi. Be istorinių mūrų, varpinės viduje galima išvysti ne mažiau įspūdingas XIX a. medines konstrukcijas, išbandyti šio laikotarpio laiptus.

Katedros varpinės laikrodis – pats seniausias mieste. Jo mechanizmas į bokštą buvo įkeltas 1672 metais. Skaičiuoti laiką miestiečiams padeda žymių meistrų – Jono Delamarso ir Gustavo Miorko – lieti varpai, skambantys kas ketvirtį ir valandą. Varpinės viršuje galima apžiūrėti du išlikusius senuosius laikrodžio ciferblatus.

Katedros varpinės aukštis – 57 metrai. Lankytojai gali užlipti iki paskutinio aukšto, iš čia atsiveria įspūdinga miesto panorama: senamiesčio pastatai, Gedimino prospektas, Šv. Petro ir Povilo bažnyčia, puikiai matomos Katedrą puošiančios skulptūros.

Per Europos paveldo dienas Bažnytinio paveldo muziejaus organizuojami renginiai:

Orientacinis žaidimas „Atrask Vilniaus bokštus“

Rugsėjo 17 d. 15 val. ir 18 d. 11 val., trukmė – 2–3 val.

Siūlomas komandinis žaidimas Vilniaus senamiestyje, kurio metu atrasite bokštus, varpines ir varpų istorijas, vieną po kito sekdami galvosūkius ir užuominas. Komandą gali sudaryti nuo dviejų iki dešimties dalyvių, reikalingas mobilusis interneto ryšys ir „Facebook Messenger“ programėlė. Pažinimas, azartas ir prizai laukia jūsų ir jūsų šeimos, draugų ar kolegų.

Edukaciniai užsiėmimai „Aukštyn į bokštą!“

Muziejaus edukatorės bei balandis Pranas vaikams pristato Vilniaus katedros varpinę. Ar išdrįsite užkopti į pačią bokšto viršūnę senaisiais mediniais laiptais? Kaip atrodo storosios bokšto sienos iš vidaus ir kiek varpų čia skamba? Kuo ypatingi laikrodžio varpai? Ateikite, pakilkite ir pažinkite šį miesto simbolį. Užsiėmimai skirti moksleivių grupėms iki 25 vaikų.

Virtualus pasakojimas apie Vilniaus katedros varpinę

Rugsėjo 22 d. 17 val.

Neturite galimybės atvykti ir pakilti į šį bokštą? Puiki proga susipažinti su juo virtualiai. Muziejaus gidė, edukatorė Inga Cironkaitė-Bendžienė pasakos apie varpinę, jos architektūrą ir varpus, atskleis senas ir naujas istorijas, visa tai gausiai iliustruodama vaizdine medžiaga. Užsiregistravusiems atsiunčiama „Zoom“ programos prisijungimo nuoroda.

Renginiai nemokami, bet dalyvių skaičius ribojamas. Būtina išankstinė registracija tel. +370 60012080, el. p. varpine@bpmuziejus.lt.



NAUJAUSI KOMENTARAI

nableve

nableve portretas
finasteride Interestingly, the findings were not true for women of the same age
VISI KOMENTARAI 1

Galerijos

Daugiau straipsnių