Galerijoje „Arka“ pristatytos dvi naujos intriguojančios parodos

  • Teksto dydis:

Antradienio vakarą galerija „Arka“ sukvietė į dviejų naujų parodų atidarymus: „Urbi et Orbi“ ir „Nežinoma dailė“. Tapybos darbus pristatė Aleksandras Vozbinas ir Lietuvos dailininkų sąjunga.

Kaip teigė galerijos vadovė Dovilė Tomkutė-Veleckienė: „Šis vakaras ypatingas – savo galerijoje turime net dvi parodas, kurias su džiaugsmu norime pademonstruoti. Abi jos intriguojančios, spalvingos ir iš ties gausios. Viliamės, jog kiekvienas apsilankęs čia, atras širdžiai artimą darbą. Juk visi pristatomi paveikslai, lyg skirtingos istorijos. Jas išgyventi kviečiame drauge“.

Rinktiniai darbai

„Šį kartą savo nekuklaus darbo rezultatą pavadinau ,,Urbi et Orbi“ („Miestui ir Pasauliui“) t.y. – VISIEMS ŽINOTI! Šį pavadinimą pasiskolinau iš Šv. Petro įpėdinių kreipimosi tradicijos, pasiekusios mus iš Antikos laikų. MIESTĄ traktuoju, kaip sociumą, tam tikrą organizuotą struktūrą. Polis (gr.) – civilizacijos sąlyga. PASAULIS – sąvoka, apimanti ne tik įvairias erdvės ir laiko apraiškas. Bet ir pažinimo galimybes: nuo jutiminių dalykų iki visiškos transcendencijos. Poliui Sezanui tapyba buvo būdas pažinti pasaulį. Man tapyba yra būdas pereiti iš realybės į transcendenciją. Todėl ši paroda – lyg šventė. Joje pamatysite daug moterų. Bet juk kaip sakoma viskas prasideda dėl moters. Ne tik karai “, - teigė A. Vozbinas.

Tapytojo darbus įvertino menotyrininkas Vidas Poškus, politikas Audronius Ažubalis, menininkai Raija it Kari Kuisma

„Aleksandrą pažįstu asmeniškai – tad ir į parodą žvelgiu optimistiškai. Jis puikus tapytojas, jo darbuose – istorijos, ryškios spalvos, šviesa. Nors dažnai parodų atidarymuose lankytis netenka – šįkart atvykau palaikyti. Džiaugiuosi, jog yra vietų, kuriuose puoselėjamas, vertinamas lietuviškas menas. Rekomenduoju apsilankyti ir įvertinti. Žinau, liksite patenkinti“, - kalbėjo A. Ažubalis.

„Sutinkame. Šios parodos apžiūrėti atvykome net iš Suomijos. Apsilankyti šioje galerijoje mums rekomendavo draugai.Tikrai nenusivylėme. Patys esame menininkai, todėl labai įdomu pamatyti, kuo gyvena ir kiti kūrėjai. Ši paroda ir lietuviškas menas labai skiriasi nuo suomiško. Mūsų galerijose dabar karaliauja filmai, fotografija. Kur kas rečiau išvystama tapytų darbų. Tačiau vieną panašumą pastebime – visi paveikslai nutapyti kruopščiai ir turintys idėją. Tokia ir suomių kūryba. Todėl galiu tik pagirti. Didžioji dauguma parodoje eksponuojamų darbų – iš ties labai geri“, - dėstė skulptorius ir fotografė K. Ir R. Kuisma.

„Nugirdau pokalbį, kuriame moteris sakė, jog Aleksandro darbuose įžvelgia šizofreniją. Ši mananti, kad net prisistatymas turi šizofreninių motyvų. Galiu iš dalies sutikti. Tačiau nepavadinčiau to yda, o privalumu. Šis vyras turi įvairiapusę asmenybę. Vienoje – jis gaivališkas, stiprus, kitoje – ramus ir išlaikytas. Todėl, manau, jog labiausiai tinkantis apibūdinimas šiam žmogui būtų – kentauras. Tokie yra ir tapytojo darbai. Vienuose aistra ir spalvos, kituose skleidžiasi ramybė ir istorija. Džiaugiuosi, jog visus darbus galime išvysti šiandien. Tai puiki proga pasidžiaugti gyvuojančiu menu“, - nuomonę išsakė V. Poškus.

Nematyti lietuvių kūrėjų darbai

„Ši paroda – Lietuvos dailininkų sąjungos dailės kolekcija. XX a. 7-9 dešimtmečiais intensyviai funkcionavusio Lietuvos dailės parodų fondo (LDF) rinkinys, kuris leidžia suprasti ir pajausti sudėtingas to laikmečio dailės realijas ir dailininko kūrėjo vaidmenį ideologizuotoje sovietmečio sistemoje.

Mintis atidaryti būtent tokią parodą gimė savaime. Juk šie darbai buvo ilgą laiką sandėliuojami ir šiandien išvydo dienos šviesą. Daugelis jų sukurti 1940 - 1990 metais. Gaila, bet po nepriklausomybės paskelbimo paveikslai buvo užmiršti. Todėl šis atidarymas – savotiškas atgimimas. Žinome, jog pasižvalgyti tikrai bus ką – atrinkome pačius geriausius kūrinius“, - kalbėjo Nijolė Nevčesauskienė.

Parodoje apsilankė dailininkai Arūnė Tornau ir Aloyzas Stasiulevičius.

„Puikiai pamenu, jog ši paroda ir šie kūriniai keliavo po visą pasaulį. Jie buvo garsinami ir buvo garsinama Lietuva. Dabar, gaila, bet daugelis jų dūla sandėliuose. Džiaugiuosi, joge bent dalį galima pristatyti visuomenei. Visi paveikslai – tuo metu buvusių itin populiarių ir žinomų tapytojų. Todėl proga prisiminti ir pasigrožėti – labai tinkama. Nors daugumai menininkų gyvenimas sunkus, jų darbuose atsispindi tik geri dalykai. Todėl labai svarbu, kad menininkų darbas nebūtų užmirštas, o būtų gyvas ne tik prisiminimuose, bet ir gyvenime“, - kalbėjo. A Stasiulevičius.

„Pritariu. Labai puiki paroda. Džiaugiuosi matydama seniai regėtus darbus ir jų autorius. Vieni jų – buvo mano mokytojai. Tai lietuviška paroda, kurioje galima įžvelgti daug istorijos, tuometinių įvykių, svarbių datų. Labai smagu išvysti, jog autorių darbai nebuvo užmiršti, o šiandien gimė iš naujo. Sveikinu su tuo. Būtinai rekomenduoju apsilankyti ir pasisemti gerų emocijų“, - sakė A. Tornau.

Abi parodos galerijoje „Arka“ veiks iki gruodžio 10 dienos.


Šiame straipsnyje: galerija ARKAtapybaparoda

NAUJAUSI KOMENTARAI

oho

oho portretas
sprendziant is susirinkusiu veidu rustumo ir didybes, paroda egzistencine ir iskili
VISI KOMENTARAI 1

Galerijos

Daugiau straipsnių