- Tadas Širvinskas
- Teksto dydis:
- Spausdinti
Kauno Centro policijos komisariato pareigūnai įtariami pavasarį padarę labai sunkų nusikaltimą, tačiau oficialūs įtarimai jiems pareikšti tik rudenį. Per tą laiką pareigūnai, gavę dosnias išmokas, pasitraukė iš tarnybos.
Piniginės gerokai pasipildė
Kauno Centro policijos komisariato darbuotojai Linas Kurilavičius ir Andrejus Riamzinas įtariami padarę nusikaltimą, už kurį gresia kalėjimas, tačiau tai nesutrukdė įtariamiesiems pasitraukti iš tarnybos ir kartu pasipildyti pinigines. Jiems išmokėtos keturių mėnesių vidutinio darbo užmokesčio išmokos. L.Kurilavičius gavo 11 748 litus, A.Riamzinas – 13 792.
Policijos atstovai aiškina, kad kitaip pasielgti nebuvo galima, nes abu pareigūnai pristatė Centrinės medicinos ekspertizės komisijos išvadas, kad jie negali toliau dirbti dėl sveikatos būklės. Išmokas teko mokėti, nes policininkų atleidimo dieną jokie oficialūs įtarimai nei L.Kurilavičiui, nei A.Riamzinui nebuvo pareikšti.
Įtartini vingiai byloje
Įdomu tai, kad nuo pavasario pradėtame tyrime ryškūs posūkiai prasidėjo po to, kai apie skandalą sužinojo „Kauno diena“. Dienraščiui pradėjus domėtis šia istorija, A.Riamzinas iš tarnybos atleistas po kelių dienų. Dar po mėnesio, paskutinėmis rugpjūčio dienomis, su išeitine išmoka kišenėje atleistas ir L.Kurilavičius. Tik tada jiems pareikšti įtarimai.
„Jau buvo seniai aišku, kad taip bus“, – nesistebėjo „Kauno dienos“ šaltinis Kauno apskrities vyriausiajame policijos komisariate (VPK).
Jau vasaros viduryje buvo aišku, kad bylos tyrimas vyksta labai lėtai. Oficialios to priežastys: L.Kurilavičiaus ir A.Riamzino sveikatos būklė ir bylą tiriančių pareigūnų atostogos.
„Negaliu detaliai komentuoti, kodėl įtarimai pareikšti tik rudenį. Galiu pasakyti tik tiek, kad tai padaryta iškart, kai atsirado galimybė“, – teigė Kauno apylinkės prokuratūros prokurorė Virginija Vigelienė.
Gelbėjo kolegos sūnų?
Centrinė bylos figūra yra Operatyvaus valdymo skyriaus Centro grupės vyresniojo postinio pareigas ėjęs L.Kurilavičius.
„Kauno dienos“ šaltinių teigimu, jis, klastodamas dokumentus, bandė išsukti į komisariatą pristatytą su narkotikais įkliuvusį savo kolegos – kito policijos pareigūno sūnų.
Apie šio jaunuolio ir kelių jo draugų sulaikymą, teigia „Kauno dienos“ šaltiniai, Centro PK žurnaluose neturėjo likti jokios žymės. Vis dėlto klastojimo faktą pastebėjo dokumentus tikrinę sąžiningi pareigūnai.
Nepatvirtintais duomenimis, L.Kurilavičiaus kolega A.Riamzinas prie dokumentų klastojimo greičiausiai neprisidėjo, tačiau galėjo žinoti apie klastojimo faktą ir apie tai nieko neinformavo.
Prokurorė nepaneigė
Prokurorė V.Vigelienė nei bylos detalių, nei pareikštų įtarimų buvusiems pareigūnams nekomentavo, tačiau nepaneigė, kad įvykis gali būti susijęs su dokumentų klastojimu.
„Jiems pareikšti įtarimai dėl nusikalstamų veikų padarymo. Situacija yra paini, todėl galutiniai įtarimai gali keistis“, – aiškino prokurorė.
V.Vigelienė teigė, kad bylos tyrime jau pastebimai pasistūmėta į priekį, tačiau reikia atlikti dar daug veiksmų, todėl apie bylos perdavimo teismui datą kalbėti anksti.
Policija stebi abejingai
Sunkiais nusikaltimais įtariamų pareigūnų atleidimas su išmokomis ir socialinio draudimo įmokomis policijai atsiėjo 32,5 tūkst. litų. Vis dėlto atrodo, kad policijos vadovams dėl to širdies pernelyg neskauda. Tyrimų dėl L.Kurilavičiaus ir A.Riamzino atleidimo priežasčių pradėti neketinama.
„Įtarimų ar abejonių kilti gali, tačiau tai jau ne mūsų kompetencija, o medikų sąžinės ir kompetencijos reikalas“, – dėstė Policijos departamento Komunikacijos skyriaus viršininkas Ramūnas Matonis.
„Jeigu žmogus nėra nušalintas nuo pareigų, o Centrinė medicinos ekspertizės komisija pateikia išvadą, kad jis netinkamas tarnybai, įstatymas mums neleidžia kitaip pasielgti, kaip tik atleisti tokį žmogų jau kitą dieną“, – aiškino Kauno apskrities VPK viršininkas Algirdas Kaminskas.
„O tyrimo ar jo trukmės aš komentuoti negaliu. Visiems tyrimams vadovauja prokurorai“, – pridūrė komisaras.
Komisariatą krečia skandalai
Šiais metais Kauno Centro policijos komisariato pavadinimas neigiamame kontekste skambėjo ne vieną kartą. Vienas garsiausių skandalų – komisariato pareigūnų Olego Samsono ir Andriaus Alimkino byla.
Kriminalinės policijos skyriaus tyrėjus vasarą sulaikė Specialiųjų tyrimo tarnyba. Įtariama, kad kriminalistai pareikalavo, jog kaunietis susimokėtų už tai, kad nebūtų pradėta išprievartavimo byla, kurioje jis būtų įtariamasis. Abu pareigūnai šiuo metu yra nušalinti nuo pareigų.
Kokia tyrimo stadija šiuo metu, nepavyko sužinoti, nes bylą kuruojanti Kauno apygardos prokuratūros prokurorė atostogauja, o ją pavaduojantis kolega teigia neįsigilinęs į bylos esmę, todėl vakar detalių negalėjo pakomentuoti. Žinoma tik tiek, kad vienas iš įtariamųjų bent dalį jam metamų įtarimų apskundė.
„Kauno diena“ taip pat rašė apie kelis atvejus, kai pareigūnams netinkamu elgesiu Centro policijos komisariato darbuotojus apkaltino nuo pareigūnų patyčių nukentėję piliečiai.
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
-
Veiklą pradėjo naujasis Santaros klinikų filialas – Nacionalinis vėžio centras
Nuo 2025 m. sausio 1 d. veiklą pradėjo naujas Vilniaus universiteto ligoninės Santaros klinikų filialas – Nacionalinis vėžio centras. Nacionalinis vėžio centras įsteigtas sujungus Nacionalinio vėžio instituto klinikinę veiklą bei Santaros kl...
-
Svarbiausi klausimai ir atsakymai apie viešojo transporto bilietų kainas sostinėje
Trečiadienį Vilniaus miesto savivaldybės tarybai bus teikiamas siūlymas keisti miesto viešojo transporto bilietų kainas, kurios nesikeitė nuo 2013 m. Jei taryba pritars klausimo pateikimui, tolimesni kainodaros svarstymai vyks komitetuose ir kitam...
-
Teismas atmetė Valstybinės kalbos inspekcijos skundą dėl lenkiškų lentelių Vilniaus rajone
Regionų administracinis teismas atmetė Valstybinės kalbos inspekcijos (VKI) skundą dėl viešųjų užrašų lenkų kalba Vilniaus rajone. ...
-
Benkunskas: sprendimai dėl Vilniaus sporto rūmų yra finalinėse stadijose
Sostinės meras Valdas Benkunskas sako, kad sprendimo dėl memorialo žydams įkūrimo Vilniaus koncertų ir sporto rūmuose galima tikėtis artimiausiu metu. ...
-
„Rheinmetall“ vadovas susitiks su premjeru: tai pirmasis oficialus vizitas Lietuvoje
Trečiadienį Vilniuje lankysis artilerijos amunicijos gamyklą Lietuvoje planuojančios statyti Vokietijos gynybos pramonės milžinės „Rheinmetall“ generalinis direktorius Arminas Pappergeris (Papergeris). ...
-
„Mane dar vis sukrečia“: Holokausto atminimo eisenos dalyviai ragino nepamiršti praeities
Vilniuje į Holokausto aukų atminimo eiseną susirinko apie šimtas žmonių, jie ragino nepamiršti praeityje įvykusios tragedijos, jog ši daugiau niekada nepasikartotų. ...
-
Vilniaus arkivyskupijai skirs baudą
Vilniaus arkivyskupijai paveldosaugininkai skirs baudą dėl pažeistų procedūrų arkikatedroje išimant valdovų insignijas, bus sustiprinta požemių apsauga, sako kultūros ministras Šarūnas Birutis. ...
-
Atskleidė, kodėl M. K. Čiurlionio vardo Vilniaus oro uoste dar nematyti
Nuo sausio Vilniaus oro uostui laikinai suteikus kompozitoriaus ir dailininko Mikalojaus Konstantino Čiurlionio vardą, kol kas jame nematyti jokių tai pažyminčių ženklų, meninius sprendinius Vyriausybė žada pateikti vėliau. ...
-
Sostinėje Lukašenką pasiuntė į smulkintuvą: „Rinkimai Baltarusijoje yra klounų šou“
Sekmadienio popietę, Baltarusijoje vykstant Vakarų bendruomenės nesąžiningais laikomiems prezidento rinkimams, Lietuvoje gyvenantys baltarusiai surengė protesto akciją „Lukašenką – į smulkintuvą“. Maždaug šimtas &scar...
-
Vilnius mini 702-ąjį gimtadienį: sostinėje vyko tradicinė vėliavų pakėlimo ceremonija
Šeštadienį Vilniui minint 702-ąjį gimtadienį Rotušės aikštėje vidurdienį vyko miesto vėliavų pakėlimo ceremonija. ...