„Economus“ vadovai: norime, kad studentams būtų geriau

Modernius elektrinius vartelius Vilniaus Gedimino technikos universiteto bendrabučiuose įdiegusi bendrovė „Economus“ pastarosiomis dienomis iš studentų nepasitenkinimo nebesulaukia.

Strigimas – ne gedimas

Įmonės atstovai įsitikinę, kad netrukus visi bendrabučio gyventojai įvertins iš pradžių juos taip erzinusią technologiją.

Universiteto bendrabučius administruoti pradėjusi bendrovė „Economus“ praėjusią savaitę turėjo nemažai vargo studentams aiškindama, kaip naudotis viena saugiausių ir patikimiausių technologijų.

Elektrinius vartus, pro kuriuos praeiti galima tik nuskenavus pirštų atspaudą arba pasinaudojus specialia magnetine kortele, bendrabučiuose įrengusi bendrovė netrukus turėjo aiškintis, kodėl šie vos po kelių savaičių užstrigo.

„Varteliai nesugedo, o paprasčiausiai užsikirto, pabandžius pro juos prasmukti jėga, laužiant, trankant įrangą. Šių vartelių sistemoje užprogramuota, kad esant bandymui įsilaužti jie patys užsiblokuoja, tačiau tik laikinai, tad jau po kelių minučių jais vėl galima naudotis. Tai visiškai nereiškia, kad jie genda“, – dienraščiui „Vilniaus diena“ sakė „Economus“ atstovas Jonas Tubelis.

Kaip sakė įmonės atstovai, dėl tokios technologijos bendrabučio studentai yra apsaugoti nuo ilgapirščių ir nepageidaujamų svečių.

„Varteliai patys užsikirsti gali pro juos bandant prasmukti nelegaliai, iš karto keliese ar dalijantis tą pačią kortelę. Jei pro užsiblokavusius vartelius bandoma laužtis, tas laikas prasitęsia ir laukti tenka dar ilgiau. Tai ne technologijos minusas, o didelis pranašumas galvojant apie saugumą“, – pridūrė J.Tubelis.

Prašo prisipažinti

Prieš kurį laiką universiteto bendrabučio koridoriuje lėbavusių studentų nulaužtą radiatorių ir dėl to užlietus iš karto kelis aukštus remontuoti teko administruojančiai bendrovei. Kadangi prisipažinusių kaltų neatsirado, sąskaitą už remontą universitetas pateikė visiems studentams.

„Nemalonu, kad kentėti turi tie, kurie niekaip neprisidėjo prie žalos padarymo. Tačiau tokios yra su universitetu suderintos taisyklės, jų reikia laikytis. Daug paprasčiau būtų, jei kas nors imtų ir prisipažintų, jei žinantys ką nors mums papasakotų“, – kalbėjo J.Tubelis.

Administratoriai teigia, jog nemenka suma už remontą susidarė dėl to, kad teko keisti ne tik radiatorių, bet ir tvarkyti iš karto kelių užlietų aukštų grindis, lubas, sienas.

„Pakeisti radiatorių yra viena, o likviduoti visą žalą jau visai kas kita. Išbėgęs vanduo užliejo visą aukštą, prasisunkė į esantį žemiau. Mums teko iš naujo tvarkyti visus šiltinimus ir panašiai. Dar darbo bus tada, kai pradės luptis tinkas nuo sienų“, – sakė nuniokotas patalpas apžiūrėjęs J.Tubelis.

Viskas apgalvota

Neseniai užstrigus elektriniams vartams studentai panikavo, kad gaisro atveju negalėtų pabėgti iš pastato. Tai, anot administratoriaus, nepamatuotos kalbos.

„Gaisro atveju iš karto suveikia net keli avariniai išėjimai. Bendrabučiuose įdiegtos priešgaisrinės sistemos, tad vos paskelbus apie pavojų dabar magnetais užrakintos avarinių išėjimų durys prasivertų“, – aiškino J.Tubelis.

Du avariniai išėjimai bendrabutyje įrengti visai šalia pagrindinių vartų, vienas – keliais aukštais aukščiau.



NAUJAUSI KOMENTARAI

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

Galerijos

Daugiau straipsnių