Kreivomis Vilniaus pėdomis eina ir kiti

Priversti nepajėgia

NVSC Vilniaus departamento direktorės Rolandos Lingienės teigimu, jau ne vienerius metus imamasi visų įmanomų veiksmų perpildytų grupių problemai spręsti. NVSC ėmėsi ir visų galimų administracinių priemonių. Tačiau kreipimaisi į teismus nesprendžia problemos dėl neteisėtų savivaldybių tarybų sprendimų. Nors teismai pripažįsta, kad Vilniaus savivaldybės sprendimai dėl vaikų skaičiaus darželių grupėse padidinimo yra neteisėti, kol paskelbiamas teismo sprendimas, baigiasi metai, priimamas kitas miesto tarybos sprendimas arba pasikeičia pati taryba.

Savivaldybės juk nėra piktybiškai nusiteikusios vaikams pagadinti sveikatą.

"Vaiko teisų apsaugos kontrolieriaus tarnyba labai aiškiai yra pasakiusi: negalima preziumuoti, kaip daro Vilniaus miesto ir kai kurios kitos savivaldybės, kad neateis visi vaikai. Jie tikrai gali ateiti, o jei visi ateitų, būtų stresas ir vaikams, ir auklėtojams. Perkelti vaikutį į kitą grupę reikalingi ir tėvų sutikimai. Lengviausia pasakyti, kad ne visi vaikai ateina. Bet toks pasakymas negali būti argumentas, ir tą pripažįsta visos tarnybos", – teigė R.Lingienė.

Anot jos, per didelio vaikų skaičiaus darželių grupėse klausimas buvo iškeltas aukščiausiu lygiu, nes jokiomis priemonėmis nepavyko įtikinti Vilniaus savivaldybės laikytis higienos normos. Tėvai taip pat reaguoja dviprasmiškai: visi nori, kad jų vaikas patektų į darželį, tad nekreipia dėmesio į tai, kiek vaikų grupėje, o kai patenka į darželį, pamato, kad perpildytose grupėse nėra saugu, nepakanka erdvės, vaikui nėra individualios priežiūros, ir tada skundžiasi, kad grupės perpildytos.

"Taip, Vilniaus miesto savivaldybė stengiasi – modulinius ar naujus darželius stato, tačiau problema jau yra tapusi tokia didelė, kad neįmanoma patenkinti viso poreikio. Todėl situaciją ir keliame į aukščiausią lygį, todėl problemą ir viešiname", – sakė R.Lingienė.

V. Skaraičio / Fotobanko nuotr.

Tikisi planavimo

Pasak sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos, po to, kai buvo paviešinta informacija apie Vilniuje susidariusią situaciją, savivaldybės – ne tik Vilniaus, bet it kitos – kreipėsi į ministeriją su prašymu keisti higienos normą, padidinti vaikų skaičių grupėse ir tokiu būdu leisti spręsti vietų darželiuose trūkumo problemą. Tačiau tai nėra išeitis dėl daugybės priežasčių.

Todėl, anot ministro, buvo inicijuotas Valstybinės sveikatos reikalų komisijos prie Vyriausybės posėdis, kuriame dalyvavo ir Lietuvos savivaldybių asociacijos, ir Vilniaus bei kitų savivaldybių atstovai.

"Savivaldybėms buvo aiškiai pasakyta, kad higienos norma nebus keičiama. Kartu tai buvo ženklas joms nebesiblaškyti, o planuotis, kokiu būdu per kokį kalendorinį laikotarpį jos "išaugins" darželių grupių skaičių, o ne vaikų skaičių grupėse. Tikiuosi, kad tai žinodamos savivaldybės atsakingai žiūrės ir planuos. Savivaldybės juk nėra piktybiškai nusiteikusios vaikams pagadinti sveikatą. Ir tie teismų sprendimai niekam nėra malonūs," – sakė A.Veryga.



NAUJAUSI KOMENTARAI

Vaiva

Vaiva portretas
Vicemerė džiaugiasi, kad perpildytose grupėse mažas lankomumas. O jis gi toks dėl didelio vaikų sergamumo. Tėvams milžiniška problema - nuolat sergantis vaikas. Pabuvęs sveikas darželyje, vėl grįžta sloguojantis ir kosintis. Tėvai verčiasi kaip išmanydami. Auklėtojoms lengviau dirbti. O vicemerei proga džiaugtis mažu lankomumu.Taip miesto savivaldybė ,,sprendžia " problemas.
VISI KOMENTARAI 1

Galerijos

Daugiau straipsnių