Vilniaus vicemeras G.Babravičius naršė internete už 5000 litų

Vilniaus vicemero Gintauto Babravičiaus komandiruotės į Lenkiją išlaidos privertė žagtelėti ne tik Vilniaus savivaldybės buhalteres ir merą, bet ir vicemero žmoną Birutę. Sąskaita vien už pokalbius telefonu siekė 5 tūkst. litų.

Kompiuteris it žmona

Vienu didžiausių komandiruočių entuziastų savivaldybėje pramintas vicemeras G.Babravičius birželio viduryje už mokesčių mokėtojų pinigus išlėkė pasisemti žinių į kaimynę Lenkiją. Jos sostinėje Varšuvoje vyko bendrovės "Microsoft" organizuota konferencija apie interneto technologijas. Politikas, kaip visada, į kelionę pasiėmė nešiojamąjį kompiuterį.

"Įpročių atsisakyti labai sunku. Esu visus įpratinęs, kad bene greičiausiai esu pasiekiamas elektroniniu paštu. Kompiuterį nuolat nešiojuosi, beveik iš rankų nepaleidžiu, galima sakyti, ir miegame kartu. Būna, kartais pasiimu į lovą, dar prieš miegą permetu akimis kokią darbotvarkę, bet kad būčiau užsnūdęs su kompiuteriu ant rankų – to dar nebuvo. Prie televizoriaus – buvo, bet su kompiuteriu – dar niekada, bet prie tos stadijos intensyviai artėju", – nusikvatojo G.Babravičius, vadovaujantis Liberalų ir centro sąjungai.

Užmiršo išjungti internetą

Ir tąkart per konferenciją vicemeras neatsispyrė pagundai panaršyti internetą. Pats G.Babravičius tikino atsidaręs tik elektroninį paštą. Akimis permetęs laiškus, naujas užduotis ir vėl pasinėręs į konferencijoje gvildentas problemas. Bet... pamiršo išjungti internetą. Kol vicemeras įdėmiai klausėsi pristatymų, interneto skaitiklis sukosi it pašėlęs ir sukosi ne Lietuvos, o užsienyje taikomais pokalbių tarifais.

Iki konferencijos pabaigos suma už mobilųjį interneto ryšį pasiekė apie 5 tūkst. litų. Tai – 16,5 karto daugiau, nei leidžiama Vilniaus vicemerui per mėnesį prašnekėti telefonu. Šiuo metu visiems mero pavaduotojams nustatyta 300 litų per mėnesį riba.

"Atsitiko labai paprastai: naudodamasis internetu Lietuvoje nesuki sau galvos, išjungei internetą ar ne. Už 100 litų mėnesio mokestį juo galima naudotis neribotai. Gali kad ir miegoti su tuo kompiuteriu, bet užsienyje šis režimas negalioja. O aš iš įpročio per konferenciją pasitikrinau paštą ir kelias valandas interneto neišjungiau. Sugrįžusį į Vilnių mane pasivijo 5 tūkst. litų sąskaita. Apie ją sužinojusio mero akys pasidarė apvalios", – prisiminęs vaizdą kikeno mero pavaduotojas.

Pinigų pasigedo žmona

Nepaisant to, kad dabar nuotykis su mobiliuoju internetu atrodo nepaprastai juokingas, yra ir ne tokia linksma jo pusė. Mat viršijęs interneto ar pokalbių mobiliuoju telefonu limitą savivaldybės darbuotojas arba politikas susidariusį perviršį privalo dengti iš asmeninių lėšų. Tad teko ir vicemerui raštu kreiptis į buhalteriją, kad ši iš jo algos išskaičiuotų dalį už mobilųjį internetą.

Tačiau kelių valandų sąskaitai padengti nepakako viso mėnesio G.Babravičiaus atlyginimo. Mat šiuo metu atskaičius mokesčius Vilniaus vicemeras per mėnesį uždirba per 4 tūkst. litų. Tad teko vicemerui prašyti, kad perviršis iš atlyginimo būtų išskaičiuojamas dalimis, per pusmetį, kas mėnesį nurėžiant nuo algos po 500–600 litų.

Ši staigmena nemaloniai nustebino vicemero žmoną Birutę Babravičienę. Mat, pasirodo, politikas turi ir kitą įprotį – visą uždirbtą algą pervesti į žmonos sąskaitą, tad sutuoktinė pastebėjo pusės tūkstančio litų trūkumą.

"Pinigus žmonai pervedu, nes ji turi daugiau galimybių tvarkyti namų ūkį, be to – taip paprasčiau, kad nesuktų galvos. Kai pasakau, kad pervedžiau, kiek turiu, tada nebelieka klausimų. Tai štai, po vieno iš atlyginimų žmona staiga paklausė, o kodėl čia sumažėjo. Tada prisipažinau. Aišku, čia nei kokia nuodėmė, nei kas", – šypsena vicemero veide blėso.


Limitą viršija nuolat

Tokia tūkstantinė sąskaita Vilniaus miesto savivaldybėje, skaičiuojant nuo vasario, kai pasikeitė valdžia Vilniaus mieste, pasitaiko pirmą kartą. Vilniaus savivaldybės administracijos direktorius Vytautas Milėnas (nuotr.) patikino, kad perviršių pasitaiko, tačiau tiek politikai, tiek savivaldybės darbuotojai dažniausiai papildomai primoka po kelias dešimtis ar kelis šimtus litų.

"Šitas yra pirmas atvejis, kai sąskaita už pokalbius telefonu pasiekė 5 tūkst. litų. Na, užmiršo žmogus išjungti kompiuterį, o Lenkijoje tarifai brangūs, tai sąskaita ir šoktelėjo aukštyn. Tačiau nieko bloga nematau. Juk jis sugrįžęs, be niekieno pagalbos, pats parašė prašymą, kad perviršis būtų išskaičiuojamas iš atlyginimo", – atlaidžiai šypsojosi administracijos direktorius.

Tačiau G.Babravičius nuolat viršija savivaldybės nustatytą pokalbių mobiliuoju telefonu ar interneto limitą. Nors šiuo metu nustatytas 300 litų limitas, pats vicemeras prisipažino, kad mėnesio sąskaitos už pokalbius nuolat siekia 400–500 litų, o jeigu pasitaiko komandiruotė – ir daugiau. "Internetinėmis technologijomis naudojuosi nuo seno ir didelėmis apimtimis. Manau, kad šie įrankiai didina darbo našumą, bet jie kainuoja. Kai buvau Seimo narys, mano mėnesio sąskaitos siekdavo ne mažiau nei 600–800 litų, o jeigu pasitaikydavo komandiruočių – tai ir 1–1,5 tūkst. litų, kartais ir daugiau", – atviravo Vilniaus vicemeras.


Neatsargus su pinigais

Be viršytų pokalbių limitų, vicemeras G.Babravičius turi ir daugiau skolų.

Šių metų vasarį Vilniaus vicemeru tapusį politiką iš karto ėmė atakuoti antstoliai, kurie, vadovaudamiesi teismo įsakymu, paprašė iš kuklios vicemero algos išskaičiuoti apie 80 tūkst. litų skolų. Tiek politikas skolingas vienos nekilnojamojo turto įmonės vadovui ir skrydžių bendrovei "Aurela". G.Babravičius "Aurelai" įsiskolino po viešosios įstaigos "Klajūnų klubas" 2006 m. surengtos Lietuvos piliečių padėkos akcijos Reikjavike. Šios skolos taip pat iš atlyginimo išskaičiuojamos dalimis.


Šiame straipsnyje: babravičius

NAUJAUSI KOMENTARAI

apie

apie portretas
Vilniaus diena nepamirsta atidirbineti Martikonio interesu, nepamirsta...

nesuporatau

nesuporatau portretas
prie ko cia tas martikonis?

kas

kas portretas
o kas ta grazi mergaite salia? noriu susipazinti
VISI KOMENTARAI 8

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

Galerijos

Daugiau straipsnių