Pasidairykite: Vilnius pasipuošė šventėms

  • Teksto dydis:

Kasmet Vilnius per žiemos šventes dėl kalėdinių papuošimų pritraukia daugybę svečių ir turistų. Šiemet sostinė puošiasi naujomis dekoracijomis. Planuojama, kad gatvėse po dviejų savaičių nušvis per keturis šimtus originalių dekoracijų. LNK žurnalistė kalbėjosi su šių dekoracijų dizaineriu Dominyku Koncevičiumi.

– Kaip kilo idėja kurti būtent tokias dekoracijas? Kaip matau, čia yra elnio ragas.

– Ieškojome simbolio, kuris būtų suprantamas ir atpažįstamas visiems ir tuo pačiu būtų atviras interpretacijai ir stilizavimui. Elnias yra vienas iš atpažįstamiausių kalėdinių simbolių visame pasaulyje, taip pat tai ir vietinis gyvūnas, mums visiems gerai pažįstamas. Taip pat elnio ragas yra turbūt vienas gražiausių gamtos kūrinių, kuris yra tuo pačiu ir didingas, ir stilingas, ir turintis funkciją.

– Kiek trunka vieną tokią dekoraciją vienam stulpui pagaminti?

– Bendrai apie penkias valandas.

– Vienai dekoracijai penkios valandos? Iš viso apie 400 dekoracijų. Ar skaičiavote, kiek laiko truko visa gamyba?

– Tikriausiai reikėtų padauginti, tokiu atveju, 400 iš penkių.

– Kiek sunaudota medžiagų? Čia tikriausiai jau reikia skaičiuoti kilometrais.

– Na, taip. Yra sunaudota apie 11 kilometrų šviesos kabelio, 5 kilometrai girliandos, taip pat yra išpjautos ir pakabintos virš 3 tūkst. žvaigždučių.

Visas LNK reportažas – vaizdo įraše:

– Po trejų metų Vilniuje keičiasi dekoracijos. Anksčiau buvo kitokios. Ar dabar taip pat kabės tris metus ar ilgiau šitos dekoracijos?

– Taip, laimėjome konkursą ir pasirašėme trejų metų sutartį.

– Tai dabar tris metus iš eilės ir kabės tokios?

– Taip, būtent tokios.

– Kas dar apie šitą idėją? Sakėt, kad elnias yra ir mūsų simbolis. Ar elnias dar ir dėl to, kad šiaip su Kalėdom susijęs, Kalėdų senelio roges veža?

– Taip, tai yra vienas atpažįstamiausių Kalėdų simbolių. Elniai ir Kalėdų Senelio roges traukia. Ir, kaip minėjau, tai yra vietinis gyvūnas, kuris yra labai elegantiškas, grakštus, puošnus. Taip pat elnio ragas labai tiko pagal savo proporciją, pagal savo dydį ir puošnumą gatvių papuošimui ir dekoracijų masteliui, kuris tiktų Vilniui. Ir stilistika, atitinkanti Vilniaus miesto stilių taip pat, įsivyraujančias kalėdinės puošybos tradicijas, kurios jau per 20 metų tiek mūsų, tiek ir kitų išvystytos.

– Kiek reikia žmonių, norint pagaminti per 400 dekoracijų?

– Prie šio projekto dirbo virš 30 žmonių. Visas projektas vyko keliais etapais. Tai, visų pirma – idėja, jos pavaizdavimas, dalyvavimas konkurse. Ir, žinoma, daug popierių paruošti tenka. Po konkurso laimėjimo reikia paruošti brėžinius, tada atiduoti metalo gamybai. Metalo gamyboje dirba keli žmonės. Tada tos visos dekoracijos keliauja į pynimo cechą, kur taip pat daugybė žmonės. Jie pina kabelius, girliandas, dar reikia viską patikrinti. Ir tada keliauja dekoracijos į gatves, yra montuojama, šiuo atveju, dviejų brigadų – tai yra kokie aštuoni žmonės turbūt iš viso.

– Tai kada tuomet pradedate ruoštis? Nes laiko tikrai reikia labai daug. Ar čia jau vasarą, ar pavasarį tenka?

– Ne, konkursas baigiasi rugsėjo pabaigoj-spalio pradžioj, tad laiko tikrai turėjome labai mažai. Apie mėnesį gamybai.

– Kokiomis spalvomis nušvis dekoracijos? Kaip suprantu, jos bus įžiebtos gruodžio 1 d. Ar jos bus baltos, geltonos spalvos, o gal spalvotos?

– Jos bus šaltai baltos spalvos, žiemiškos šaltai baltos.

– Kodėl būtent nusprendėte, kad ne įvairių spalvų, o va tokią spalvą pasirinkote?

– Ši spalva geriausiai perteikia konkrečiai šių dekoracijų grafinį pavaizdavimą, nes balta spalva švariausiai pabrėžia linijos plastiką.



NAUJAUSI KOMENTARAI

Anonimas

Anonimas portretas
jau šitos nusibodo reikia velykinių papuošimu.

Po

Po  portretas
Velyku - jau ir Kaledos!
VISI KOMENTARAI 2

Galerijos

Daugiau straipsnių