- Elijus Kniežauskas [2]
- [3]
- [3]
- Teksto dydis:
- Spausdinti [4]
Šeštadienio popietę kauniečiai rinkosi į jaukų butą Gedimino gatvėje, kur besidalijant kava ir sausainiais vyko nėrimo vąšeliu pamokos.
Kitais metais Europos kultūros sostine būsiantis Nyderlandų miestas Leuwardenas pakvietė Kauną prisidėti prie bendros idėjos įgyvendinimo – nunerti didžiausią pasaulyje antklodę.
„Kviesime žmones nerti kartu, dalintis istorijomis ir prasmingai praleisti laiką“, – pasakojo menininkė ir „Kaunas kultūros sostinė 2022“ projekto bendruomenių platformos kuratorė Evelina Šimkutė.
Tokias nėrimo sesijas organizatoriai tikisi daryti įvairiose vietose – tame pačiame originalaus išplanavimo tarpukario laikų bute Gedimino gatvėje, Kauno apskrities viešojoje bibliotekoje, Čiurlionio muziejuje, Kauno rajone, miegamuosiuose rajonuose, o galiausiai pasileisti į turą po visą Lietuvą.
Nerti galima ir savarankiškai, o vėliau antklodę ar jos dalį atnešti į „Tautos namus“ iki kovo 15 d. Čia bus eksponuojama visų darbų paroda. Pradėti reikėtų nuo 10 cm kraštinių kvadrato, po to juos jungti į 20 cm kvadratus. Galutinės antklodės kraštinės turėtų būti 140 cm ir 200 cm.
„Olandai jau pradėjo šį projektą ir labai daug šalių į jį įsitraukė. Jau surinkta virš 4 tūkst. antklodžių, o galutinis tikslas – 10 tūkst. Po didžiulės parodos jos bus išdalintos tiems, kam jų reikia labiausiai – benamiams, labdaros organizacijoms“, – kalbėjo menininkė.
Bendruomenės panašios į nėrinius – abu neįmanomi be sąlyčio taškų, mazgų ir persidengimų. Projekto tikslas yra ne tik sukurti 10 tūkst. antklodžių, bet ir tiek pat draugysčių.
„Ryšiai tarp žmonių yra fragmentiški ir dabar tarsi ieškome pretekstų būti kartu, bendrą ryšį kurti kartu. Žmonės vieniši, o tokie nėrimo vakarai tą vienatvę turėtų sklaidyti“, – sakė E. Šimkutė.