Besiskiepijančių nuo tymų skaičiai Lietuvoje kasmet mažėja ir kelia nerimą – daugėja sergančiųjų, Europoje jau fiksuojama ir mirčių, sako Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) epidemiologė Daiva Razmuvienė.
Nors Sveikatos apsaugos ministerija ragina pasiskiepyti nuo COVID-19, bet taip pat pripažįsta, kad dar praėjusią savaitę trys Lietuvos savivaldybės neturėjo nė vienos vakcinos nuo COVID-19. LNK žurnalistas apie tai kalbėjosi su Nacionalinio sveikatos centro gydytoja epidemiologe Daiva Razmuviene.
Kovidu sergančių žmonių daugėja, registruojami nauji greitai plintantys šią ligą sukeliančių virusų potipiai. Tačiau, pasak ekspertų, nerimauti pagrindo nėra, nes visuomenės imunizacijos lygis labai aukštas.
Nuo 2010-ųjų Lietuvoje vaikų skiepijimo rodikliai pradėjo mažėti po keletą procento dalių. Viena svarbiausių to priežasčių įvardijamas žmonių negebėjimas įvertinti kylančios rizikos. Klaidingai manoma, kad ligos dingo ir niekas jomis nebeserga, tad kyla klausimas: kam skiepyti save ir savo vaikus?
Vis daugiau tėvų nusprendžia neskiepyti savo vaikų. Kokį tai kelia pavojų, LNK žurnalistė kalbėjosi su Nacionalinio visuomenės sveikatos centro epidemiologe Daiva Razmuviene.
Sergamumas gripu ir ūminėmis kvėpavimo infekcijomis auga ir dar gali didėti, tačiau situacija niekuo nesiskiria nuo ankstesnių gripo sezonų, sako Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) gydytoja epidemiologė Daiva Razmuvienė.
Europoje daugėja susirgimų difterija. Apie situaciją Lietuvoje LNK reportaže papasakojo Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) epidemiologė Daiva Razmuvienė.
Pernai Lietuvoje sumažėjo skiepijimo apimtys nuo trylikos užkrečiamųjų ligų, nuo kurių skiepijama pagal vaikų profilaktinių skiepijimų kalendorių. Nuo vienintelės meningokokinės B infekcijos pasiskiepyta daugiau nei užpernai – 1,12 proc.
Epidemiologės Daivos Razmuvienės teigimu, praėjus savaitei, kai beveik visose viešosiose erdvėse nėra privaloma dėvėti apsauginių veido kaukių, aktyvesnio viruso plitimo Lietuvoje fiksuota nebuvo. Jos teigimu, nors COVID-19 vis dar egzistuoja ir būtina išlikti budriems, galima teigti, kad epidemiologinė situacija šalyje gerėja.
Apsauginės veido kaukės nuo šios savaitės iš privalomų virto rekomenduojamomis. Uždarose erdvėse jų nebereikia, tačiau gydymo, globos įstaigose ir viešajame transporte kaukes dėvėti ir toliau privaloma, praneša LNK.