Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis dalyvaus artėjančiame Didžiojo septyneto (G-7) viršūnių susitikime Italijoje, pirmadienį šalies žiniasklaidai nurodė jo atstovas spaudai.
Didžiojo septyneto (G-7) grupės šalių užsienio reikalų ministrai penktadienį paragino visus dėti pastangas, kad būtų išvengta tolesnės eskalacijos Viduriniuose Rytuose, pasirodžius pranešimams, kad Izraelis sudavė atsakomųjų smūgių Iranui.
Didžiojo septyneto (G-7) šalių lyderiai sekmadienį pasmerkė precedento neturintį Irano išpuolį prieš Izraelį ir paragino visas puses laikytis santūrumo.
Didžiojo septyneto (G-7) šalių lyderiai vėliau sekmadienį surengs vaizdo konferenciją, kurioje aptars Irano smūgius Izraeliui, pranešė išsivysčiusių šalių grupei rotacijos tvarka pirmininkaujanti Italija.
Didžiojo septyneto (G-7) šalių lyderiai šeštadienį paragino Rusiją „iki galo išsiaiškinti“, kaip praėjusią savaitę kalėjime mirė Rusijos opozicijos lyderis Aleksejus Navalnas.
„Financial Times“ pranešė, kad Jungtinės Valstijos pasiūlė Didžiojo septyneto šalių darbo grupėms paieškoti būdų konfiskuoti 300 mlrd. JAV dolerių vertės įšaldyto Rusijos turto.
Kremliaus atstovas spaudai Dmitrijus Peskovas trečiadienį pareiškė, kad Vakarų valstybių saugumo garantijos Ukrainai pakenks Rusijos saugumui ir daugelį metų padarys Europą kur kas pavojingesnę.
Anot Užsienio reikalų ministro Gabrieliaus Landsbergio, galingiausios Vakarų šalys – Didysis Septynetas (G7) – mokysis iš Lietuvos patirties su Kinija. Lietuva, sako jis, turi ir planą Vakarams. Tačiau ekspertas ragina nebūti naiviems, Vakarų šalys žiūri savų interesų ir neturi vieningos pozicijos dėl Kinijos. Apie tai pasakojama LNK reportaže.
Didžiojo septyneto (G-7) lyderiai šią savaitę Hirošimoje sieks dar labiau spausti Rusiją dėl karo Ukrainoje ir suformuoti vieningą poziciją dėl augančios Pekino karinės bei ekonominės galios.
Vokietija tikisi, kad Didysis septynetas (G-7) šį mėnesį vyksiančiame aukščiausiojo lygio susitikime parengs bendrą poziciją dėl ekonominių santykių su Kinija ir apsvarstys vadinamojo žaliavų klubo įkūrimą siekiant mažinti priklausomybę nuo Pekino, ketvirtadienį pareiškė Vokietijos vyriausybės aukšto rango pareigūnas.