Baltijos šalių ir Suomijos rinkoje gamtinėms dujoms vasarį atpigus 24 proc., „GET Baltic“ biržos vadovė Giedrė Kurmė sako, jog dujų perteklius rinkoje ir toliau turėtų mažinti kainas.
Sausio mėnesį Baltijos šalyse ir Suomijoje veikiančioje dujų biržoje „GET Baltic“ dujų kaina, palyginti su gruodžiu, sumažėjo 5 proc. ir vidutiniškai sudarė 41,5 euro už megavatvalandę. Tai 40 proc. mažiau nei praėjusių metų sausį, kai vidutinė dujų kaina regione siekė 69 eurus už megavatvalandę.
Baltijos šalyse ir Suomijoje veikiančioje „GET Baltic“ gamtinių dujų biržoje praėjusiais metais pasiekta 9,1 teravatvalandės (TWh) apyvarta – 31 proc. daugiau nei 2022-aisiais (7 TWh).
Baltijos šalyse ir Suomijoje veikiančioje „GET Baltic“ gamtinių dujų biržoje birželį dujos vidutiniškai kainavo 36,3 euro už megavatvalandę (MWh) – 2 proc. mažiau nei gegužę.
Vilniaus miesto vicemeras Valdas Benkunskas pirmadienį oficialiai kreipėsi į Vilniaus šilumos tinklų valdybą su prašymu užtikrinti, kad į bendrovės naudojamus įrenginius šilumos energijai gaminti nepatektų dujos, kurių kilmės šalis – Rusijos Federacija. Pagrindinis siūlymas – kreiptis į Baltijos šalių dujų biržą „GET Baltic“, kad prekiaujant dujomis būtų aiškiai nurodoma įsigyjamo kuro kilmė.
Dujų biržą valdanti bendrovė "Get Baltic" kitąmet ketina plėstis Latvijoje ir Estijoje. Bendrovė ketina sukurti vieningą prekybos sistemą visoms Baltijos šalims ir taip palengvinti sandorius tarp šalių.
Vyriausybė pritaria, kad dvi biokuru ir gamtinėmis dujomis prekiaujančios biržos „Baltpool“ ir „GET Baltic“ būtų sujungtos į vieną.
Taip esą bus lengviau pritraukti regiono partnerius gamtiniais ištekliais prekiauti Lietuvoje. Pasak siūlymo iniciatorės energetikos ministerijos atstovo, abi biržas – biokuru prekiaujančią energijos išteklių biržą „Baltpool“ ir prieš trejus metus prekybai gamtinėmis dujomis įkurtą privačią „Lietuvos dujų“ ir Suomijos bendrovės „Gazum“ biržą „Get Baltic“ dabar kontroliuoja valstybė.
Jas sujungus bus t