Antradienį Seimas planuoja svarstymo stadijoje nagrinėti įstatymų pakeitimus, kurie leistų medžiotojams paveldėti fiziniam asmeniui priklausiusius medžioklės plotus.
Valdantiesiems ir kai kuriems kitiems politikams siūlant nuo 2025 metų dar labiau sugriežtinti lošimų reklamą, prezidento patarėja Irena Segalovičienė sako, kad turi būti gerai įvertintas tokių priemonių poveikis, be to, būtina pasitelkti ekspertus, kurie pagrįstų tokį galimą sprendimą.
Siekdama įgyvendinti kriptoturto rinkų reglamento (angl. MiCA) ir lėšų pervedimo reglamentų (TRF) reikalavimus Finansų ministerija rengia 12 įstatymų pakeitimų projektus. Juos įgyvendinus bus užtikrinama neprofesionaliųjų investuotojų aukšto lygio apsauga bei geriau valdomos kriptoturto paslaugų teikėjų pinigų plovimo ir teroristų finansavimo rizikos.
Seimas bankams ir kitoms finansinėms institucijoms leido rinkti daugiau asmens duomenų. Visuomenėje dėl to kilo pasipiktinimas, esą nauja tvarka bankams rankas atrišo plačiai. Jie matys duomenis ir apie kliento sveikatą, lytinę orientaciją, ir net religinius įsitikinimus, pasakojama LNK reportaže.
Prezidentas Gitanas Nausėda pirmadienį per pokalbius su Seimo valdančiosios daugumos ir opozicijos frakcijų vadovais pakvietė įstatymų leidėjus aktyviau įsitraukti į koronaviruso pandemijos (COVID-19) sukeltos krizės valdymą ir neatidėliotinai spręsti kitus valstybei svarbius klausimus.
Įvairių frakcijų atstovai Seime įregistravo Statybos įstatymo ir Administracinių nusižengimų kodekso pakeitimų projektus, kuriais siekiama sudaryti prielaidas privalomos vadinamosios statybininko kortelės įvedimui, kad būtų galima efektyviau mažinti „šešėlį“ statybos sektoriuje, mažinti nelegalaus darbo mastą, didinti saugą statybvietėse bei sukurti prielaidas skaidriau organizuoti viešuosius pirkimus.
Premjeras ir pats pasakė, kad planuojamų įstatymų pakeitimų yra šimtai, tad, juos visus pradėjus svarstyti be veikiančios valdančiosios daugumos, galimas toks chaosas, kad baisu pagalvoti. Taip LRT RADIJUI po Sauliaus Skvernelio pasisakymų apie vyriausybės rudens darbus kalba konservatorių lyderis Gabrielius Landsbergis.
Jeigu Seimas pritars, ateityje apie smurto šeimoje atvejus specializuotos pagalbos centrus informuos pati policija, o ne nukentėję asmenys, kaip buvo iki šiol.
Nesikreipia, nes būna šoko būsenos
Dabar galiojantis Apsaugos nuo smurto artimoje aplinkoje įstatymas numato, kad atvykę į įvykio vietą smurtą patyrusį asmenį policijos pareigūnai tik informuoja apie galimybę gauti pagalbą. Specializuotiems pagalbos centrams informaciją apie smurto atvejį policija perduoda tik leidus nukentėjusiam.
Įstatymo pakeitimo projektą Seime įregistravusi socialdemokratė Giedrė Purvaneck