Nobelio premiją pelniusi žmogaus teisių grupė „Memorial“ pirmadienį išreiškė susirūpinimą dėl vieno iš jos įkūrėjų Olego Orlovo, įkalinto už Maskvos invazijos Ukrainoje kritiką, būklės.
Rusijos valdžios institucijos antradienį atliko kratas kelių žmogaus teisių aktyvistų ir istorikų, priklausančių garsiai žmogaus teisių grupei „Memorial“, praėjusiais metais pelniusiai Nobelio taikos premiją, namuose ir biuruose.
„Memorial“, gerbiamiausia Rusijos teisių gynimo grupė, penktadienį tapo Nobelio taikos premijos laureate, praėjus mažiau nei metams po to, kai ją buvo įsakyta uždaryti, Maskvai vykdant represijas prieš kritikus.
Žymiausia Rusijos teisių gynimo grupė „Memorial“ antradienį pranešė, kad šalies Aukščiausiasis Teismas atmetė prašymą atidėti grupės uždarymą, kol nepriimtas Europos Žmogaus Teisių Teismo (EŽTT) sprendimas.
Garsiausia Rusijos žmogaus teisių organizacija „Memorial“ antradienį paskelbė surasianti „teisinių būdų“ savo darbui tęsti po Aukščiausiojo Teismo sprendimo likviduoti organizacijos centrinę struktūrą „Memorial International“.
Rusijos nevyriausybinė istorinio švietimo ir žmogaus teisių organizacija „Memorial“ yra padėjusi Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centrui (LGGRTC) rasti svarbių duomenų apie gulage, lageriuose kalintus, nužudytus lietuvius.
Rašytojas, sovietmečio disidentas Tomas Venclova sako, kad žmogaus teisių centras „Memorial“ daug metų ugdė istorinę atmintį ir teisinę visuomenę, o Rusijos teismo sprendimas organizaciją uždaryti yra „pasaulinis skandalas“.