Europos Centriniam Bankui (ECB) ketvirtadienį antrą kartą šiais metais sumažinus paskolų palūkanas, Lietuvos banko (LB) vadovas Gediminas Šimkus teigia, kad didžioji dalis paskolų turėtojų už jas jau moka mažiau.
Nuo vasario mažėja paskolų palūkanų kompensacijos smulkiam ir vidutiniam verslui (SVV). Įmonės galės tikėtis iki 40 proc. sumokėtų palūkanų kompensavimo, bet ne daugiau kaip 5 proc. metų palūkanų, pranešė „Invega“.
Lietuvos bankas, siekdamas gerinti vartotojų informuotumą apie paskolų palūkanų normų fiksavimo privalumus bei trūkumus, pradeda skelbti daugiau duomenų apie mūsų šalies kredito įstaigų paskolų palūkanų normas.
Nacionalinė plėtros įstaiga „Investicijų ir verslo garantijos“ („Invega“) pusmečiui pratęsė laiką teikti paraiškas lengvatinėms paskoloms pagal priemonę „Alternatyva“. Jas bus galima teikti iki 2024 metų birželio pabaigos, pranešė „Invega“.
Išbrangusias paskolų palūkanas mokantiems lietuviams – liūdnos užuominos iš Europos Centrinio Banko. Vyriausiasis šio banko ekonomistas perspėjo, kad Europos Centrinis Bankas palūkanas mažinti pradės ne anksčiau nei po dvejų metų. Mat šiuo metu euro zonos ekonomika išgyvena pereinamąjį laikotarpį, bet dabartinėmis sąlygomis neverta tikėtis greito infliacijos sulėtėjimo. Apie tai plačiau LNK reportaže kalbėjo ekonomistas Marius Dubnikovas.
Seimui Biudžeto ir finansų komitetas (BFK) antrą kartą nepritarė opozicijos siūlymui dalį būsimo bankų solidarumo įnašo skirti padidėjusioms būsto paskolų palūkanoms kompensuoti.
Europos centrinio banko (ECB) sprendimas didinti bazines palūkanų normas daugelio mažų įmonių veikiausiai nepaveiks, sako Lietuvos smulkiojo ir vidutinio verslo tarybos pirmininkė Dalia Matukienė.
Europos Centriniam Bankui (ECB) ėmus didinti palūkanų normas, brangstančios paskolos reikš ir mažėjančias gyventojų, ypač jaunų šeimų, galimybes įsigyti pirmą būstą. Tačiau, nepaisant to, kad būsto prieinamumas mažėja, jo kainos dėl to vis tiek neturėtų mažėti, prognozuoja Nekilnojamojo turto plėtros asociacijos vadovas Mindaugas Statulevičius.