Mažmeninės prekybos įmonių apyvarta 2024 metais, palyginti su 2023-aisiais, augo 4,7 proc. ir siekė 19,5 mlrd. eurų (pašalinus darbo dienų skaičiaus įtaką, be PVM), pirmadienį skelbia Valstybės duomenų agentūra.
Premjeras Gintautas Paluckas sako, kad pridėtinės vertės mokesčio (PVM) lengvatos maisto produktams ir viešojo maitinimo įstaigoms klausimą Seimas nagrinės pavasario sesijoje. Nors Vyriausybės vadovas neatsako, ar tokią atsakomybę palaikytų, jis pabrėžia – mokesčių lengvata galėtų padėti restoranų sektoriui.
Finansų ministras Rimantas Šadžius teigia, kad šiuo metu nėra finansinių galimybių svarstyti pridėtinės vertės mokesčio lengvatoms (PVM). Taip ministras atsakė paklaustas, ar Vyriausybė svarstys taikyti lengvatinį PVM tarifą maitinimo sektoriui.
Lietuvos viešbučių ir restoranų atstovai ketvirtadienį protestuoja ragindami sugrąžinti Pridėtinės vertės mokesčio (PVM) lengvatą maitinimo paslaugoms.
Trijų Baltijos valstybių viešbučių ir restoranų atstovams ketvirtadienį rengiant bendrą protesto akciją dėl sektoriui taikomų mokesčių, premjerė Ingrida Šimonytė savo pozicijos nekeičia – nepalaiko mažesnio pridėtinės vertės mokesčio (PVM) taikymo maitinimo įstaigoms.
Lietuvos restoranų, viešbučių ir kavinių atstovai kitą ketvirtadienį Vilniuje ketina protestuoti dėl augančių mokesčių. Tokios protesto akcijos vienu metu numatytos visose trijose Baltijos valstybėse.
Mažmeninės prekybos apyvarta per 8 šių metų mėnesius – sausį–rugpjūtį, palyginti su tuo pat laiku pernai – augo 3,7 proc. ir siekė 12,7 mlrd. eurų (PVM).
Dažnu atveju sparčiai besikeičianti situacija pasaulyje ne visuomet paliečia mūsų šalį, tačiau ši masinė pandemija mūsų nepralenkė. Sudėtingas laikas ne tik gyventojams, medikams, tačiau ir visiems verslams, ypač maitinimo paslaugas teikiančioms įmonėms.
PVM sumažinimas maistui leistų restoranams išlaikyti darbuotojus, mano Lietuvos viešbučių ir restoranų asociacijos (LVRA) prezidentė Evalda Šiškauskienė.