Konstitucinis Teismas (KT) ketvirtadienį skelbs sprendimą, ar valstybinio socialinio draudimo įmokų skaičiavimas nuo pajamų, gaunamų iš skirtingų darbdavių, atitinka Konstituciją.
Konstitucinis Teismas (KT) ketvirtadienį pradeda nagrinėti bylą, kurioje vertins, ar nuostata valstybinio socialinio draudimo įmokas skaičiuoti nuo pajamų, gaunamų iš skirtingų darbdavių, atitinka Konstituciją.
5,6 tūkst. gyventojų „Sodra“ išsiuntė priminimus, jog jiems gali tekti sumokėti privalomojo sveikatos draudimo (PSD) įmokas, jeigu iki šio mėnesio pabaigos jie niekur neįsidarbins, neįsiregistruos darbo biržoje ar nepradės vykdyti ekonominės veiklos, dėl kurios yra skaičiuojamos įmokos.
Ne visą mėnesį, o tik dalį jo dienų pagal verslo liudijimą dirbantys asmenys nebegali primokėti socialinio draudimo įmokų tiek, kad jiems būtų skaičiuojamas viso mėnesio darbo stažas, kuris dabar susietas su gaunamomis pajamomis, tačiau daliai savarankiškai dirbančiųjų tokia tvarka kelia nerimą, be to, kai kuriais atvejais išauga jų verslo liudijimo kaina, rašo "Lietuvos žinios".
Nuo 2016 m. liepos 1 d. minimali mėnesinė alga (MMA) didėja iki 380 Eur, o kartu auga ir su MMA susietos mokėtinos valstybinio socialinio draudimo (VSD) bei privalomojo sveikatos draudimo (PSD) įmokos.
Konstitucinis Teismas (KT) nagrinės „Sodros“ įmokų mokėjimo avansu klausimą.
KT ketvirtadienį pranešė priėmęs Vilniaus apygardos administracinio teismo (VAAT) prašymą ištirti, ar „Sodros“ įstatymo ir Vyriausybės nutarimo nuostatos, kuriose nustatyta, kad avansu sumokėtos socialinio draudimo įmokos negrąžinamos ir netikslinamos, neprieštarauja Konstitucijai.
VAAT teigimu, pagal galiojančius įstatymus individualia veikla besiverčiantiems asmenims, pasirinkusiems socialinio draudimo įmokas mokėti avansu, įmokos permokos nėra grąžinamos. Tuo tarpu pasirinkusiem