Trečiadienio pavakarę Kaune, šalia prekybos centro „Mega“, įvyko dvi avarijos. Žmonės per jas nesusižalojo, tačiau buvo susidariusios didžiulės spūstys.
Lapkričio 15-oji Kaune jau praminta „juoduoju penktadieniu“ – nuo ryto pasipylę avarijos skaičiuojamos dešimtimis. Tačiau koją vairuotojams, pasirodo, kišo ne tik „juodasis ledas“, bet ir alkoholis.
Penktadienio paryčiais į eismo įvykį dėl slidžios kelio dangos pateko ir Šančiuose įsikūrusios Kauno ugniagesių gelbėtojų 2-osios komandos autocisterna, kuria budėjimą pradėję šios komandos ugniagesiai gelbėtojai važiavo pakeisti jį baigiančių kolegų, likviduojančių eismo įvykio Marijampolės plente padarinius.
Slidi kelio danga penktadienio rytą itin apsunkino eismą Kaune – „užsidarė“ bemaž visas miestas, tad kelionė į darbą, ugdymo įstaigas nuo įprastinio pusvalandžio galėjo prailgti iki kelių valandų. Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato (toliau – Kauno apskr. VPK) policijos pareigūnų duomenimis, Kauno apskrityje nuo vidurnakčio iki 10 val. ryto užfiksuota daugiau nei 40 eismo įvykių, kuriuose sužaloti net aštuoni eismo dalyviai.
Penktadienio ryte Kaune buvo paralyžiuotas eismas. Dėl plikledžio įvyko gausybė avarijų, vėlavo viešasis transportas. Kauniečiai klausė, kur kelininkai? Kauno miesto savivaldybė pateikė paaiškinimą dėl rytinio chaoso.
Penktadienio naktį pašalus miesto gatvėse pasipylė avarijos, o rytinio piko metu kai kurios gatvės tapo apskritai nepravažiuojamos arba eismas jose vos juda. Kai kurie gyventojai neapsikentę lipo iš transporto priemonių ir kelionę į darbus tęsė pėstute.
Kauno gatvėse ir toliau dedasi keisti dalykai. Remiantis Lietuvos kelių policijos tarnybos suvestinėmis, ketvirtadienį čia užregistruoti penki eismo įvykiai iš septynių visoje šalyje, kuriuose nukentėjo žmonės. Kaune tądien sužeisti septyni eismo dalyviai iš devynių nukentėjusiųjų visose ketvirtadienio avarijose Lietuvoje. Ir net penki iš jų buvo užsienio piliečiai.
Praėjęs savaitgalis šalies keliuose iš pirmo žvilgsnio, kaip vasarą, buvo tradicinis. Ir vėl neapsieita be nelaimių, susijusių su motociklininkais, elektrinių paspirtukų vairuotojais bei dviratininkais. Tačiau to įrodymo kaina – nauji šių eismo dalyvių sužalojimai, dalis kurių gali visam laikui pakeisti iki tol buvusią jų gyvenimo kokybę.
Kauno pareigūnai, siekdami užtikrinti saugumą kelyje, balandžio 18-24 d. tikrino, kaip eismo dalyviai laikosi Kelių eismo taisyklių (KET). Per savaitę mobiliaisiais greičio matavimo prietaisais buvo užfiksuoti 451 greičio viršijimo atvejai.
Gruodžio 15-ąją, trečiadienį, devyniuose eismo įvykiuose sužeista vienuolika žmonių, tarp jų – du nepilnamečiai. Visi įvykiai užfiksuoti dviejuose miestuose – Kaune ir Vilniuje.